Аборт. Забременяване и износване след това - Тема 93

  • 22 476
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 726
Запис в темата и от мен. И Все още си чакам чистенето, днес 5-ти ден от спирането на хаповете... Sad
Чудя се, ако не тръгне до понеделник /8ми ден/ да отида до док, че синето има РД на 20ти (четвъртък) , да не си развалям баш товгава празника Sad

# 31
  • Мнения: 846
Записвам се и аз в новата тема. Желая на всички ви по-скоро да видите двете чертички, а 9 месеца след това да си гушкате малките топчици щастие! Two Hearts

След неуспеха този месец, вече подновихме опитите за следващия. Нищо не следя в момента и аз, така или иначе си работим през ден с мъжа ми, пък каквото стане. Все пак от скоро правим опити и засега нямаме поводи за притеснение.

Скоро ми свършва фолиевата киселина и обмислям този месец направо мултивитамини да взема, може ли да споделите мнение за тези?
Скрит текст:
Ще се радвам и на други препоръки. Relaxed

# 32
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 703
Брин, стойностите на прогестерон между 2-5 ден могат да покажат имало ли е О или не. При стойност под 0,3 не е имало О и това може да обясни оскъден цикъл.
АА, това в ng/ml ли е? Понеже гледам от изследвания на една приятелка, че референтните граници на лабораторията са между 0.1-0.3 за ФФ.


Извинявам се, нмол е, сега ще коригирам.

# 33
  • Мнения: 25
И аз в новата тема, дано скоро всички я приключим и не отваряме нова 🍀🙏
При мен минаха два месеца след аборта, продължавам да имам болки и режещи придърпвания в корема, тежест в яйчниците и странен сърбеж като зарастващи рани. На преглед съм на 27-ми, дано имам някаква яснота, макар че на обикновен ехограф,не знам до колко може да покаже нещо.
Ами да си споделя, това е, наистина няма с кой, а и само тук някой може да ме разбере.
Колко време след аборта подновихте опитите? Изобщо нямаме търпение, а в същото време ми е така свита душичката..

# 34
  • Мнения: 1 804
Диди, леко раждане ти желая! Нека всичко се случи така както е най-добре за теб и бебчето!! Може ли да споделиш при коя АГ се следиш?
В МД мисля, че вече има висок контрол върху ВБАК и конкретно Иванов. Имало е неприятен случай в началото на годината. Даже дамата беше писала в темата.

Наси, пълно геномно сенквениране ли ви предлагат? Може би, защото на абортивния материал правят само хромозомен анализ, а може да има и други генетични аномалии при вас, които да се предават към ембриона.Кариотипа ви беше ок, нали? Само разсъждавам, без да съм чела скоро. 2021 имах аборт заради Патау и докато чакахме разни резултати, ровех нета за информация. Дори бях решила ако се закучат нещата да си направим геномно сенквениране.

Съжалявам да видя, нови хора в темата.. Пожелавам скоро всички да сбъднем мечтите си! А на бременните - лека и успешна бременност!

# 35
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 738
Bubbless, не знам какво тачно предлагат. Кариотипа е ок , да ...
Ами отказахме ги , мм главно . Аз можех да ги направя.  Но 4600  лв .

# 36
  • Варна
  • Мнения: 3 264
Bubbless, при Анна Атанасова. Да, зная за случая. Тя него използваше да ме плаши. И да, много са затегнати мерките. Не може индуциране, бебето трябва да е до 3700, не може да преносваш и един ден и минаваш проверка и от шефката на отделението Димитрова. А и се доплаща 660лв за ВБАК

# 37
  • София
  • Мнения: 11 784
Мда, в Щерев също не може индуциране на ВБАК, не може окситоцион и най-гадното е че не може епидурална. Та по-добре така Диди, хайде да тръгне само момчето!

# 38
  • Варна
  • Мнения: 3 264
Поне епидурална мисля, че може. Ама не знам дали ще искам, че да не оплескам нещата с нея.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
Мда, в Щерев също не може индуциране на ВБАК, не може окситоцион и най-гадното е че не може епидурална.
И аз съм попадала на същата информация, че не може нито индуциране с окситоцин, нито епидурална. Ама не съм се консултирала с АГ, защото при мен нямаше как да стане.

# 40
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 703
Риск от руптура има при окситоцина, защото не се знае колко силно ще контрахира матката при такава стимулация. За епидуралната не знам защо.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 6 144
Мисля, защото епидуралната забавя процеса. И отделно понякога заради нея не можеш да напъваш ефективно.

# 42
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 738
На мен снощи ми текно кръв след секс.  Викам Мц, днес кафяво и леко кърваво .  И парене отдолу ....

# 43
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 703
Наси, ако паренето не мине до утре иди на  обикновен АГ да изключите възпаление.

Брин, да, сигурно е за да не се компрометират напъните.

# 44
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 738
Дойде  ми . Паренето външно . Мина май

Редактор.. какво е хистология на плода. Има в геника от последния аборта.  Ама хистология намало ....

Последна редакция: сб, 15 юли 2023, 18:48 от nasito8988

Общи условия

Активация на акаунт