Месечни и целеви помощи за деца (детски надбавки) - инфо, документи, ВЪПРОСИ - 15

  • 12 171
  • 169
  •   1
Отговори
# 90
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Здравейте, искам да попитам в декларацията за детски надбавки брутна заплата ли се включва или получения брутен доход. На мъжа ми са издали удостоверение за доходите му за 12 месеца назад, в която са включили и колона "Ваучери за храна". Сумите са ги прибавили към брутната заплата и така се е вдигнал получения брутен доход. Предварително благодаря!
Ваучерите са необлагаеми, не би трябвало да влизат в тази сума.

# 91
  • Мнения: 1 179
Здравейте, искам да попитам в декларацията за детски надбавки брутна заплата ли се включва или получения брутен доход. На мъжа ми са издали удостоверение за доходите му за 12 месеца назад, в която са включили и колона "Ваучери за храна". Сумите са ги прибавили към брутната заплата и така се е вдигнал получения брутен доход. Предварително благодаря!
Ваучерите са необлагаеми, не би трябвало да влизат в тази сума.
Но е факт, че са ги включили в брутния доход.
Скрит текст:

# 92
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Вариантите са два, ако това не бърка получаването, подайте така. Вариант две, помолете да ви издадат читаво удостоверение.

# 93
  • Мнения: 1 179
Ала-Бала, какво означава читаво удостоверение? Едва ли биха издали по-различно удостоверение от това. До края на месеца фирмата са в отпуска и няма кой да издаде ново. С така създадения брутен доход (с включените ваучери за храна), надхвърлям прага. Ще подам другия месец, когато прагът за детски ще се вдигне.

# 94
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Означава без сумата за ваучери. Обяснете за какво ви трябва. Но щом няма такъв вариант...

Последна редакция: нд, 17 дек 2023, 07:50 от Ала-Бала

# 95
  • Мнения: 439
Здравейте. Едното ми дете е с ТЕЛК. За първи път ще подавам документи за детски. Месечната помощ, която получаваме за него трябва ли да я впиша към доходите?

# 96
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Тази помощ по този закон ли е?

# 97
  • Мнения: 236
Здравейте, имам следния казус.
Ако една майка е безработна, няма стаж, няма доход, няма брак , по лична карта се води на адрес на родителите , а има и апартамент на нейно име . Отговаря ли на условията за социално майчинство?
Изобщо дали има имот или на коя адресна регистрация е има ли значение в случая.
Бащата се осигурява на 4 часа с 400 лв заплата .

# 98
  • София-Младост
  • Мнения: 23 385
Отговаря.

# 99
  • Мнения: 3 951
Здравейте , днес си  влязох в онлайн банкирането и видях, че за декември и януари имам преведени 40 лв детски надбавки, а не 50 лв както досега съм получавала .
Има ли някаква промяна за която не знам и може би трябва да ходя на място в Социално подпомагане за разясняване.

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 16 497
Нямат промяна .

# 101
  • София
  • Мнения: 1 636
за януари не ги ли превеждат през февруари?

# 102
  • Мнения: 3 951
Не съм наясно кога за кой месец превеждат.  На 12 декември и на 12 януари имам по 40 лв и ми направи впечатление . Ще ходя явно да търся обяснение.

# 103
  • Мнения: 9 122
Да, най добре на място или електронно, да попитате какво се случва, защото освен ако не сте подавала документи скоро и това са новоизчислените добавки - няма друга причина, поне аз не знам, поради която да намалят сумата. Стискам палци да се разреши ситуацията.

# 104
  • Мнения: 3 951
Всъщност може би дохода е причината.
Октомври подадох, и от ноември сумата е различна.  Сега влязох на първа страница  в темата и прочетох  това " доход от 510,01 лв. до 610 лв. на член от семейството за предходните 12 месеца
1. за семейство с едно дете – 40 лв.
Явно съм в тази графа .Confused

Общи условия

Активация на акаунт