Раздяла по време на бременност

  • 5 019
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 139
Предвид темата как мислиш?
   
Предвид темата авторката ми се струва изплашена - какво ще стане, какво ще кажат хората.
Прегледах и цялостното творчество - има лесна професия, големи отпуски, реални осигуровки.
А и май е закъсняла за приключване на детето.

# 16
  • София
  • Мнения: 35 285
Тогава - със сълзи, сополи инерви докато не преболедува ситуацията.
После… после ще се справи.

# 17
  • Мнения: 547
В момента, в който разбрах, че съм бременна, казах на партньора ми тогава (не живеехме още заедно), че ако има съмнения, няма проблем - ще си я гледам сама. Забременях по време на Ковид и това бяха най-прекрасните месеци в живота ми. Спокойствие, никакви нерви за който и да е, цялото внимание ми беше насочено към мен и детето ми. Имам широк социален кръг и страхотни родители. Най - правилното решение в живота ми бе да оставя баща и. Той се опита да бъде такъв за кратко време и стреса, който изпитах, не бих си го причинила никога. Родителите са в полза на едно дете, ако са добри родители. Дъщеря ми е прекрасно и щастливо дете, обградено от хора, които я боготворят.

# 18
  • Мнения: 3 460


Вече ако говорим за поредната ситуация на жена, дето не може себе си да оправи в живота, камо ли дете, и се чуди кой ще ги гледа, е друго.

За жалост много жени остават в подобна ситуация. Имам позната, която до ден днешен не посмя да се раздели с токсичният си мъж, от когото и дете има защото финансово не може да се оправи сама, а родителите й не искат и да чуват за това, защото още преди да забренее са й казали, че не харесват избраника й.
Не се знае и случаят на авторката дали не е подобен, щото ако се окаже съвсем сама с бебе на ръце хич не й завиждам.

# 19
  • СИ
  • Мнения: 4 403
В момента, в който разбрах, че съм бременна, казах на партньора ми тогава (не живеехме още заедно), че ако има съмнения, няма проблем - ще си я гледам сама. Забременях по време на Ковид и това бяха най-прекрасните месеци в живота ми. Спокойствие, никакви нерви за който и да е, цялото внимание ми беше насочено към мен и детето ми. Имам широк социален кръг и страхотни родители. Най - правилното решение в живота ми бе да оставя баща и. Той се опита да бъде такъв за кратко време и стреса, който изпитах, не бих си го причинила никога. Родителите са в полза на едно дете, ако са добри родители. Дъщеря ми е прекрасно и щастливо дете, обградено от хора, които я боготворят.

Детето е с късмет. Случило е на добри баба и дядо. А майка му не може да даде смислен отговор за житейския си избор. Такъв е живота.

# 20
  • Мнения: 547
Житейският ми избор е да отгледам щастливо дете с всички минуси и плюсове на сам родител. Аз си я гледам, работя и печеля достатъчно, бабата и дядото, и всички роднини и приятели, са част от семейната и социална среда. Не е задължително да имаш класическо семейство, за да имаш щастливо дете, ми беше примера. Предпочитам дъщеря ми да израсне далеч от токсични отношения и да й дам пример да прави избор като се налага, а не да стои и мрънка. Определено бих направила този избор отново, ако трябва.

П.П И да детето ми е случила на баба и дядо, които са достатъчно интелигентни и подкрепят дъщеря си, а не я контролират заради някакви отживелици.

Последна редакция: пн, 17 юли 2023, 22:23 от ConnieS

# 21
  • СИ
  • Мнения: 4 403
Житейският ми избор е да отгледам щастливо дете с всички минуси и плюсове на сам родител. Аз си я гледам, работя и печеля достатъчно, бабата и дядото, и всички роднини и приятели, са част от семейната и социална среда. Не е задължително да имаш класическо семейство, за да имаш щастливо дете, ми беше примера. Предпочитам дъщеря ми да израсне далеч от токсични отношения и да й дам пример да прави избор като се налага, а не да стои и мрънка. Определено бих направила този избор отново, ако трябва.

П.П И да детето ми е случила на баба и дядо, които са достатъчно интелигентни и подкрепят дъщеря си, а не я контролират заради някакви отживелици.

Не разбрах две неща. Защо една жена забременява от мъж с който е в токсични отношения и какви са плюсовете при сам родител? Останалото е безинтересно и ми е ясно, че служи за лично успокоение.

П.С. И съм сигурен, че бабата и дядото биха предпочели внучето им да расте в нормална семейна среда.

# 22
  • Мнения: 1 459
С много подкрепа от близките не е проблем сама жена да отгледа дете. Но...присъствието на бащата ще липсва, и то отчетливо в някои моменти. Ще има въпроси къде е баща ми, кой е, защо другите деца в детската градина и в училище ги водят и вземат татковците. И с много други проблеми ще се сблъскаш авторке, които обикновено се решават от двама родители. Трудно ще е, авторке.
Аз съм разведена от 5 години, като бащата присъства във важни моменти и при нужда се отзовава, за подкрепа на детето. И въпреки това, дъщеря ми все още се тръшка и тъгува, че и липсва баща и...вкъщи.

# 23
  • София
  • Мнения: 16 139

Аз съм разведена от 5 години, като бащата присъства във важни моменти и при нужда се отзовава, за подкрепа на детето. И въпреки това, дъщеря ми все още се тръшка и тъгува, че и липсва баща и...вкъщи.
   
Липсва и баща, защото е живяла с него, има спомени, общи моменти, а и сега го вижда редовно.
Ако бащата не присъства от началото, няма как да липсва. Едни нямат баща, други майка, трети братя и сестри. Все някой нещо няма да има, не е драма. Важното е детето да расте в добро обкръжение,  да има подкрепа на наличните близки на родителя. За какво му е баща, който не се интересува от него, ако си е в къщи си крещят с майката или се отминават? Трябва ли му баща, играещ на лаптопа или мажещ по телефона? А пиян баща за какво му е?

# 24
  • Мнения: 6 704
Ами прав е SeaHorse. Ако си в токсични отношения с мъжа си, не си правите дете.

# 25
  • Мнения: 25 803
Aisha, по принцип си права. Но явно има някаква особена, вътрешна нужда от биологичния родител.
Например осиновените деца, дори когато са отгледани от двама адекватни и грижовни осиновители, в един момент се впускат в издирване на биологичните си родители, особено на майката. Знаят, че ги е зарязала, че е престъпила всички морални и биологични закони, особено най-главния – майката да се грижи за малките си дори с цената на живота си, но въпреки това я търсят. Някаква неистова нужда от валидация ли, не знам и аз как се нарича това.

# 26
  • Мнения: 14 453
За мен просто това последното е да задоволят нуждата да разберат кои точно са биологичните родители и защо са ги оставили.

# 27
  • Мнения: 547
Бабата и дядото въобще не им пука дали детето ще е с баща или не, даже те първи ме посъветваха да го зарежа Simple Smile Мъжки фигури си има - баща ми и брат ми са силни мъже с мъжки професии. Въпроса защо съм родила ще го подмина.
Има достатъчно примери на деца, израснали в семейства, с липси - емоционални и материални и въобще е трудно да се генерализира в кой вид семейство са повече.
В България има много предразсъдъци все още и съм на мнение, че ако финансово бе поносимо да се отгледа дете без мъж във връзка, доста жени биха го предпочели.

# 28
  • Мнения: 1 459

В България има много предразсъдъци все още и съм на мнение, че ако финансово бе поносимо да се отгледа дете без мъж във връзка, доста жени биха го предпочели.


Доста жени биха го предпочели, проблемът е, че децата не го предпочитат, определено.

Успех ти желая, каквото и да решиш.

# 29
  • Мнения: 547
Децата са адаптивни и искат да са щастливи. Тях не ги интересуват остарели обществени норми, а имат нужда да са обичани.
Мисълта ми е, че няма нищо страшно да се разделиш по време на бременност.

Последна редакция: ср, 19 юли 2023, 19:04 от ConnieS

Общи условия

Активация на акаунт