Жена ми не желае да общува с моето дете! Помощ!

  • 9 096
  • 127
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 444
Майчета, не зная на вас, но на мен това изречение ми прозвуча стршно.-*Съжалява, че се държи така с Мари, но не може да го промени! "Това е по-силно от мен!" *-то събира в себе си множество чувства, кое от кое по-страшно и негативно. Човек не може да се пребори само с две чувства в живота си според мен и това са любовта и омразата.Далеч не струи любов в дадения случай.Не искам да коментирам, защото наистина много ме шокира написаното и ще се въздържа от повече коментари. ooooh!

# 76
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Майчета, не зная на вас, но на мен това изречение ми прозвуча стршно.-*Съжалява, че се държи така с Мари, но не може да го промени! "Това е по-силно от мен!" *-то събира в себе си множество чувства, кое от кое по-страшно и негативно. Човек не може да се пребори само с две чувства в живота си според мен и това са любовта и омразата.Далеч не струи любов в дадения случай.Не искам да коментирам, защото наистина много ме шокира написаното и ще се въздържа от повече коментари. ooooh!

Все пак не ми се вижда логично жена която е приемала детето да се промени БЕЗ ПРИЧИНА
не знаем причината - затова не се шокирай
за мен всичко е малко твърде хубаво и само тая грозна сцена от страна на жената - няма такова нещо като ВЕщица без причина - и вещица да станеш пак трябва причина
до тук не видях Тъжния татко реално да дава някаква представа по въпроса
МЕрипопинз - по-спокойно - често в нетпространството нещата изглеждат по-различно от това което са
пак казвам - човек и канибал може да стане ако е притиснат от обстоятелствата
апропо - имаше такъв филм по истински случай - за май бяха италианци - катастрофирали със самолет в планина - принудени да ядат от своите починали другари за да оцелеят до спасяването им..

# 77
  • София
  • Мнения: 1 444
catnadeen ,
дори да приемем, че нещо убягва на тъжният татко, дори и да има конкретна причина, каквато сигурно има, нищо не идва само, но дори при тези обстоятелства чувствата, които са събрани в изреченото от нея са страшни.За да бъде с тъжния татко и да му роди дете тази жена го обича, иска да живее с него, гради планове, има мечти. Няма жена, която да заживее с даден мъж и да му роди дете ей така просто..... При това положение, за да каже "Това е по-силно от мен!" това означава, че направо ненавижда това дете.Лично мое мнение и не задължавам никого, но все пак зная какво означава да не можеш да се владееш и да спазваш благоприличие и добър тон с някого, лошото държане към него да извира от теб, без да успееш да го задържиш, макар да знаеш колко е важно и как ще нараниш любимият човек, че това ще погуби връзката ви, ще лиши собственото ти дете от баща, а теб от любим...........................при целия този залог да не можеш да се овладееш и виждайки детето му да изригваш като вулкан от негативни емоции..........................как го тълкуваш ти? Ето защо съм шокирана и ми се вижда много страшен и непоправим проблема на тъжния татко.Ако моят любим изпитва такава неприязн към детето ми, няма да мога да го търпя и лека-полека ще изстина или пък ще избухна и от раз ще прекратя всякаква връзка с него.Страшно ми звучи и не искам и да мисля да бъда в подобна ситуация..... #Crazy
Но смятам няма какво да обясни таткото и каква реална представа да даде по въпроса.Каквото и да е станало в отношенията на Лили и Мари, не мога да приема то да доведе до подобни чувства в една зряла жена, при това майка.Не мога да си представя каква ненавист е способна да изпитва към хора, които не са обвързани с нея емоционално и в житейски план.леле-мале...

# 78
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
може проблема да не е МАри както писах а таткото

# 79
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
надявам се таткото да приеме това вероятностно предположене
в случая бих подкрепила тезата си с това, че никога вината не е само в единия човек - когато играта е за двама -и двамата имат вина ако тя се издъни
поне когато и двамата са заиграли по собствена воля и желание
в случая когато мъжа ми кръшна /виртуално или не - няма значение/ - и аз имах своята вина нещата да стигнат до там

# 80
  • Мнения: 1 425
@marypopins 
Много се палиш, Meri (просто отбелязвам). Понякога е добре, но помякога затруднява трезвата преценка на ситуацията.
"ненавижда това дете", "лошото държане към него да извира от теб", "вулкан от негативни емоции" - не виждам някой да е описал подобни неша досега. Според мен в случая Лили по-скоро пренебрегва Мари, а не е тръгнала да я мрази. Не че това е добре, но ... Като "смекчаващи вината обстоятелства" мога да отбележа че жената има съвсем малко бебе - вие поне сте наясно колко грижи има покрай това. Аз само съм слушал. Има и друга дъщеря в пубертета, която със сигурност също създава по-големи или по-малки проблеми.
Аз лично бих се радвал да чуя и мнението на Лили по въпроса от първо лице, тъй като историята става малко едностранна така както е в момента.
И да, като има проблеми в една връзка - причините обикновенно са и в двамата (или повече) възрастни участници. Много рядко само единия е причина. Или поне аз така мисля.

# 81
Здравейте,

В интерес на истината, когато Мари я няма в къщи всичко е шест. Ако щете вярвайте - ваша си работа. Лили също ми подчертава това - "В къщи всичко е наред, когато я няма Мари." С една дума Мари е проблема! Да стои далеч от дома ми, за да сме щастливи ние? Ей това не го разбирам! Няма жена на която да позволява да застане между мен и децата ми, ако ще да е Моника Белучи!

Сatnadeen, твърде далече отиваш в предположенията си, визирайки разбиранията ни относно секса. "... и все пак крайния либерализъм винаги алармира за някакъв проблем - всяка крайност сигнализира за някакво отклонение от нормите - това отклонение се дължи на някакъв проблем пък в човека...
та в този ред на мисли прекалената разкрепостеност в сексуалните отношения говори за някакъв проблем ...
"


Ако желаеш, ще те поканя на едно друго място, да прочетеш и разбереш за какво става въпрос. Няма нищо ненормално в това, човек да е малко по-широко скроен и не толкова позесивен по отношения на партньора.

Нямам намерение да организирам другарски съд на Лили. Споделям тези неща, за да видя дали не пропускам нещо. И се убеждавам за сетен път, че не е по силите на всяка жена да се държи добре с "чуждото дете". Своите деца ги обичаме, ама другите да си стоят при майката, да им наложим режим! Че нещо много ме дразнят. Колегите - психолози са измислили обяснение за поведението на такъв тип майки - "Чуждото дете много ме дразни" (въпреки, че в повечето случаи "чуждото" превъзхожда по качества собственото). Има безброй примери и в природата. Майката е призвана да се грижи най-вече за своите чеда. Тя ги обича, брани въпреки всичко! Дори да е отявлен, закоравял престъпник. Чуждите обаче, подсъзнателно се приемат като заплаха за интересите на собствените и деца. В природата майката често убива чуждо малко от същия вид, за да нахрани своите деца.

Явно много от майките са с прекалено силни животински инстинкти и възприемат чуждото дете като голяма заплаха. При бащите, тъй като нямаме толкова силни инстинкти, по-лесно можем да се откажем от своите и да приемем чуждите.

Нямам намерение да споря с никой от вас, просто споделям мнение, базирано на личен и споделен опит - родителски и клиничен.

Благодаря за вниманието!

   

# 82
  • Мнения: 920
Ти явно си решил нещата и просто не приемаш различно мнение.
въпреки, че в повечето случаи "чуждото" превъзхожда по качества собственото - превъзнасяш Мари, държиш снимка на Мама и говориш с нея по всяко време и с часове.
Не знам какво ще кажат колегите ти психолози, но това би изнервило всяка жена.

# 83
  • Мнения: 1 732
И се убеждавам за сетен път, че не е по силите на всяка жена да се държи добре с "чуждото дете". Своите деца ги обичаме, ама другите да си стоят при майката, да им наложим режим! Че нещо много ме дразнят. Колегите - психолози са измислили обяснение за поведението на такъв тип майки - "Чуждото дете много ме дразни" (въпреки, че в повечето случаи "чуждото" превъзхожда по качества собственото). Има безброй примери и в природата. Майката е призвана да се грижи най-вече за своите чеда. Тя ги обича, брани въпреки всичко! Дори да е отявлен, закоравял престъпник. Чуждите обаче, подсъзнателно се приемат като заплаха за интересите на собствените и деца. В природата майката често убива чуждо малко от същия вид, за да нахрани своите деца.

Явно много от майките са с прекалено силни животински инстинкти и възприемат чуждото дете като голяма заплаха.    

Мда, познавам една такава майка.
Същата такава успя да повлияе на съпруга си и да го откаже да вижда другото си дете.
Въпрос на характер. И стил.

Тъжен татко, шапка ти свалям, че не делиш децата си на мое, твое, общо и чуждо!   bouquet

# 84
  • Мнения: 1 559
Явно много от майките са с прекалено силни животински инстинкти и възприемат чуждото дете като голяма заплаха. При бащите, тъй като нямаме толкова силни инстинкти, по-лесно можем да се откажем от своите и да приемем чуждите.


Тук си много прав.Не точно като заплаха,а като кражба от твоте собствени сили и любов ,които може да дадеш на своето дете.И естествено ,че МОЕТО дете за мен ще е на първо място Whistling.А за бащата незнам(той може би свиква там където жевee,и при него е повече привързаност с времето,незнам newsm78..)

# 85
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
тъжен татко твоите колеги психолози би трябвало да ти кажат, че всяко нарушаване на стандартния модел на поведение говори за отклонение!
ти поне би трябвало това да го знаеш - чела съм книги по психоанализа и т.н. - ми вземи поне от обща култура прочети
самата аз съм много либерален човек
вчера това писах на познат - причината аз да не съм толкова свободна в секса не е в това, че не искам, а по-скоро щото не смея
така, че аз не те съдя а ти казвам прост психологичен факт - никъде в психологията това не се приема като предимство - всеки психолог би казал, че това говори за нещо
за какво - питай него, аз не съм психолог - лаишки имам някаква идея, но на практика не знам дали е вярна

а бих казала, че ти наистина виждаш нещата едностранчиво - никъде не ни обясни кака хем всичко е ок и само като се появи детето - всичко тръгва на зле
това не може да е вярно - по простата причина че един проблем има мноого страни - напр би трябвало жена ти да дава реакции и на др неща освен присъствието на МАри /моята ревност напр се изразява в много и фини неща и нашия проблем личи в доста напрегнати моменти от живота ни без те да са пряко свързани с жена/
апропо - вече новата ти жена е МАМА, другото е майката на МАри - дори да си гневен когато пишеш тук, все пак опитай се да решиш дали поне от време на време Лили е МАМА - това е много важно!
и не си прав за бащите - предимството ви в случая е във вашите недостатъци - моля простете но е така
а и не си чел как в една тема майките осъждаха държанието на вторите бащи към доведените им деца - ще я потъйрся да видиш

пак бих ти казала - едностранчиво търсиш причините за негативизма на Лили в Мари - потърси в ситуацията в която са поставени двете - щото ЯВНО че каза, че ПРЕДИ НЕ Е БИЛО ТАКА
т.е. помисли какво се е променило - нещо е станало за да изстинат отношенията
твърдоглава жена каквато ти описваш Лили не би приела първо детето и не би играла игри, а опсле изведнъж - оп и сменя плочата... просто не би играла театри - щото тя ако можеше като вижда твоето отношение към нея сега и след като знае, че бебето не е пречка за теб - ти вече си се развел веднъж при наличие на дете - тя би почнала поне пред теб и нея да играе някакъв театър... но тя е директна - затова помисли какво е тласнало отношенията на ЛИли в тази посока - това не  езадължително да са въобще отношенията им с МАри
може да са вашите семейни отношения
или дори някакъв проблем с дъщеря й
абе доктор уж си, говориш за твоите познати психолози - мисля, че доста едностранчиво мислиш по въпроса - поговори с приятел психолог поне ти - вярно, че за да тръгнат нещата сте необходими и двамата... но дори и ти да идеш на консултация - това би ти помогнало да видиш проблема

# 86
  • София
  • Мнения: 1 444
Аз въпреки всичко виждам нещата така: Явно в началото Лили е видяла мъжът, с когото могат да създадат семейство, да даде домашен уют на дъщеря си, да я сдобие с *баща*.Идва и бебето и съответно мечтаното семейство, в което дъщеря и е каката.Може би в началото Мари не е оставла често при тях, но в един момент майка и започва да пътува често и това се налага и става постоянно явление. Нормално е на Лили да не и харесва, това разбива представата и за любящото семейство, Мари е един вид конкурент на дъщеря и, съперничи си за вниманието на татко.Нормално е, когато я няма Мари голямата дъщеря на Лили да има повече внимание, просто то не се дели, както сигурно с появата на Мари това се променя по някакъв начин поне отчасти.Е, като се има предвид силното майчино желание да даде на децата си обич, топлина, севейно щастие и спокойствие, то не е трудно за обяснение промяната и към Мари, която е чуждото дете все пак и детето, което проваля плановете и мечтите и.Това може да обясни защо всичко е различно при появата и, както и изречението, което ме шокира и носи много негативизъм в себе си, че не може да промени отношението си, то е по-силно от нея.Колкото до това, че се паля много от това изречение, ами просто прекарвам всичко това през моята призма, за да мога да си го обясня.Като знам, какво би означавало да стигна до момента да не мога да владея отношението и държането си към някого, нормално е.Отново казвам, че това е мое лично мнение и не ангажирам никого с него.Все пак тук всеки може да изрази мнение, различно от на останалите, нали?Е, моето е такова и аз така виждам нещата, при все че съм жена, майка и зная какво е да имаш бебе и да се грижиш за бебе.Зная също какво е да имаш момиче в пуберитета, голямата ми дъщеря е на 17 години все пак и имам доста богат опит с това.........

# 87
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мерипопинз  може думите й да са бил точно с цел да нарани - не знаеш в какъв контекст са извадени!
така че по едно изречение не можем да съдим
само виждам че всичко е предрешено независимо колко апелираме, че проблема може въобще да не са отношенията майка-доведена дъщеря, а това просто да е резултата еот нещо др

# 88
  • Мнения: 1 425
Виж сега, татко.
Ти какво очакваш от хората в този форум? Жените очакват повече съчувствие. Мъжете очакват повече предложения (обикновено). Въпреки това някои от момичетата тук ти дават конкретни предложения, така че според тях да се "залепи" ситуацията, като при това има най-малко наранени хора.
И ти какво казваш: "Приказвайте си каквото щете, аз ще си правя каквото си знам". И стига с тая Моника Белучи, като те гледам колко я повтаряш - сериозно се съмнявам дали наистина ще й се дърпаш ако имаш случай. М-у другото малко по-нагоре си дал една реплика на Лили: "Дори и всички да ми кажат, че не съм права, пак няма да променя нищо в поведението си!". Замисли се малко дали и ти не постъпваш точно така. Една малка поука която съм си взел от този форум е: като се чуя да казвам подобна глупост от сорта на "Всички бъркат, а аз съм прав", да се замисля сериозно за втори път. 'Щото като гледам - тази фраза е любима на много хора в този раздел и до нищо добро не ги е докарала.
Тая каша двамата с Лили сте я забъркали и двамата ще трябва да я опрявяте. И няма да е лесно.  Никой не можел да застане между теб и децата ти ... ами бебето също е твое дете. И така като гледам - има шанс едната ти дъщеря да застане между теб и другата ти дъщеря. Или бебето не е важно?
И друго - в устата на лекар (дори и с твоята специалност) - "непланирано дете" говори доста зле за този лекар.
Компромиси ще трябват и от двамата, а като ви гледам и двамата сте много праволинейни и твърдоглави, та не знам докъде ще я докарате.
За примерите в природата -  за грижата за малките си прав. За убийствата не си прав. Ако майката е хищник/всеядно - тя би убила всичко което става за ядене за да осигури храна на малките. Няма значение дали жертвата е от същия вид или от друг. Всъщност убийства на на малки от същия вид се наблюдава по-често от страна на мъжките (при хищниците и при някои от приматите). При това без да има някаква причина под формата на "глад".
И не си прав че жените имат по-силни животински инстинкти - при мъжете също има животински инстинкти, те просто действат в друга посока.

Последна редакция: сб, 27 яну 2007, 21:47 от Panther

# 89
  • София
  • Мнения: 1 444
Може и да си права catnadeen  и това да е била целта и с тези думи, но не сме ли вече доста зряли за подобен род ,напук казани,тежки фрази? Каквото и да си говориме ние тук, както и да тълкуваме изречени думи, създадени ситуации, истината е, че това семейство е изправено пред един много сериозен проблем.За жалост решението му няма да дойде лесно, нито ще дойде с раздялата им.Така е най-лесно, твърдоглавата Лили да си чупи главата, да, ама така редиците на децата с разделени родители ще се попълнят с още едно, току-що родено, беззащитно и невинно създание.Това вече е същински проблем и ще бъде много, много жалко и в крайна сметка няма да има победител, ничие вироглавство няма да бъде възнаградено.Това е страшното и дано тъжният татко и Лили съумеят да надскочат гордостта и неотстъпчивостта си, в името на здравата психика и щастливото детство на три невинни, мили същества. Искрено им го пожелавам и горещо се надявам така да бъде приключена тази тема. Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт