С камера и телефон на път, или фотоспомени от близки и далечни места - 2

  • 17 566
  • 170
  •   3
Отговори
# 90
  • Down Under
  • Мнения: 1 132
Из крайбрежието на лятна Западна Австралия














# 91
  • Мнения: 766
Agent, мерси много за линковете. Погледнах набързо и са точно каквото ми се четеше. Ще се забавлявам с тях през уикенда Simple Smile. На пръв поглед видях, че точно за светлината става въпрос, което си е точно същината на фотографията за мен. И другото е да се опиташ да бъдеш креативен в музея. Е, аз винаги така искам, но на място ми е неудобно, особено да снимам хора, които гледат изкуство.....уникални снимки могат да станат така, но по принцип ми е неудобно да снимам непознати хора. А ми се иска.....
Снимката ти на хлапето е супер....с деца модели в музея креативността може да избухне, наистина.

И от мен нещо дребно за да не е само текст. Значи Тифани ме преследваше навсякъде в последното ми пътуване.

Витраж от Тифани в музея на изящните изкуства в Хюстън



Сребърни лъжици Тифани, почит към индианското наследство....украсени са с индиански мотиви, доста са красиви на живо.

# 92
  • Мнения: 4 467
Бисквитке, как успя да снимаш без отражение в стъклото?

Скрийншот, че оригиналната е голяма:



# 93
  • Мнения: 766
Рошличке, нямам специална техника. Правя по няколко снимки от различно разстояние, все някоя се получава. Освен това, автоматичната ми програма за обработка на снимки на телефона чисти такива неща и винаги ги минавам през нея. Снимам със Самсунг (S 23 plus), този е нов, но и предишният ми имаше.

# 94
  • Бостън
  • Мнения: 13 650
Дивият североизток на САЩ







# 95
  • Мнения: 9 850
Любимо място 😍 Маракеш.

















# 96
  • Мнения: 1 798









Панагюрското съкровище  в Бритиш музея

# 97
  • Бостън
  • Мнения: 13 650
Bath, US



















Последна редакция: пн, 25 дек 2023, 19:59 от Agent Provocateur

# 98
  • Мнения: 6 947
Каква е причината там в САЩ да има толкова много покрити мостове.

# 99
  • Бостън
  • Мнения: 13 650
Каква е причината там в САЩ да има толкова много покрити мостове.
Ъммм, предполагам, че ги мързи да строят нови мостове и си поддържат старите дървени, които са били направени покрити, защото ги е мързяло да ринат сняг Grinning

Ох, майтапът настрана, но това е хубав въпрос - при мен в Североизтока има много, МНОГО такива мостове, но и много сняг, лед, суграшица, дъжд и производните им... но ще поровя за информация при първа възможност и ще отговоря сериозно!

Eто още един от моята колекция от тази околия - на табелата вдясно пише "Покрит мост №48":


PS Не съм била далеч от истината като се измайтапих:

"In 19th-century New England, bridge makers were focused solely on the longevity of their structure, rather than protecting travelers from the elements. The roof and siding on these bridges blocked harsh New England weather from damaging the heavy interior beams and timbers."
https://www.newenglandinnsandresorts.com/inspiration/the-blog/dr … s%20and%20timbers.

А ето как изглежда отвътре първият мост от оригиналния ми пост:

Последна редакция: ср, 27 дек 2023, 17:30 от Agent Provocateur

# 100
  • Мнения: 9 850
St Pancras, London
Обожавам гари.




Последна редакция: сб, 30 дек 2023, 23:16 от G&B

# 101
  • София
  • Мнения: 5 299
Не вярвах друг в този форум да обожава гари 😊♥️
Аз участвах в годишния конкурс за снимки на Асоциацията на европейските железници / CER /. И участвах и спечелих 🙃
С тази снимка :



Освен признанието имам и парична награда, която ще вложа в пътуване, разбира се.
Зарадвах се 🙂 Гарата е Катовице.

Имат ограничаващи условия за конкурса, най-вече да не се вижда ясно и конкретно на кой оператор е влака и това доста стеснява кръга от подходящи кадри и почти изключва близки снимки.

# 102
  • Мнения: 9 850
Браво, Rebel Heart!
Поздравления!

# 103
  • Бостън
  • Мнения: 13 650
^^^ Еха, и не си ни казал да те поздравим и ние! Браво, Ребъл! Заслужено!

И аз от обичащите гари и летища Grinning Много! Мостове също!
Личният ми топ 3 на гарите е може би Antwerp, Milano & London Waterloo...

Сек да потърся нещо такова тематично из архивите!

Antwerp

           
*********************************

Милано

   
*************************************

Хага

         

Любим кадър

**************************

Route 66





Последна редакция: нд, 31 дек 2023, 16:57 от Agent Provocateur

# 104
  • Мнения: 39 608
Браво, Ребел.
Страхотни гари видях.
За да не е спам 2 снимки от ММ. Ако не се лъжа са от Люксембург.


Общи условия

Активация на акаунт