В ДЕКЕМВРИйските редички имаме си мама с 2 чертички

  • 10 044
  • 281
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 481
Привет и от мен!
И аз се присъединявам към поздравите отправни към Яни, за идейното заглавие  bouquet

Честит имен ден на вчерашните и днешните именници! /накуп Mr. Green/

Пачи-смях се със сълзи на постинга ти Joy

Хотмама и Вики браво на вас за организацията! На снимките сте супер и вие и щерките Grinning

Наде ади дееее, метни ги тия снимки, plsssssssss Praynig

Весенце и Виктория Дядо Коледа нещо ако се е сбъркал и раздва още коли...да ви пиша адреса ми да го препратите? Mr. Green
Честити да са ви, и безаварийно каране Sunglasses

Галакси адски неприятна случка, но добре че родителите ти не са били на въпросния ферибот Peace

100% съм пропуснала някой, но ще ме извините Blush

Да разкажа в резюме какви пък случки се случиха на нас.
В петък взе нещо да ме дразни гърлото-суха кашлица-нищо сериозно. Съботата + темп.37.4, колкото да се чувствам като парцал. Неделята -темп, кашлица, главоболие и за капак за да ми е тотално гадно и запушен канал на гърдата! #Crazy
Идеше ми да се метна с главата надолу от възможно най-високата сграда #Cussing out
Така и във вторник...а следобеда прибирайки се от разходка с бебо, констатирам че и той е с темп.-37,6. Давам ефералган, но след час от приема беше вече 38.6!
Наплашена от комшийското дете което направи температурен гърч и стоя 10 дена в болница, започнах да слагам мокри кърпи с оцет и вода-това даде временен ефект..
В 4.40ч. сутринта /естествено не спала цяла нощ/ констатирам, въпреки ефералгана под форма на свщички, 39.1градуса!
И само температура-нито сополки, нито кашлица..бебо си е усмихнат, заиграва си се..а като го пипнеш
-гори Sad
Мислех да тръгвам за спешен кабинет, но нали не са педиатри..влезнах във форума Mr. Green  /те колежките-майки са вече половин педиатри/
ДА ЖИВЕЕ НЕТ-А и ФОРУМА Hug
По описание на други препатили вече, добих представа че се касае за вирус, в един мом се чудех що за инфекция ще е..пипах коремче..а бе лудница.
Естествено на др сутрин го заведох за консултация при доки, който потвърди-вир.епидемия лепнала и него...
Свеки беше на мнение че аз съм го заразила, но с какво ли, след като при мен не се касаеше за вирус newsm78..
Дано бебетата ви са здрави! Аз направо се чудя дали да го извеждам в това "болно" време Rolling Eyes

# 16
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
ОО Пачи определно ще пеем в групата. Името ми е Жани Laughing
MTV скорошно оздравяване на тебе и бебока. Пазете се. Сега е гадно,болно време.
Кокита няма проблеми, че са ви отложили ваксината. И при нас е така. Те не са толкова страшни ако се отложат малко с времето а и едно по-малко боцкане.( е ще има ама ще се отложи за малко). Да ти кажа пробвам се да я възпитавам да не ми е лигава ама...... Някой път е без резултат. За това ще го поотложим и това.


А мисля да ходя вече да се будим, че вече 3часа спим и довечера ще има дискотека Joy Това е от мен!

# 17
  • Мнения: 940
Влизам на бързо че ще ходиме на обедна сбирка с приятели и деца
По повод на питането на Коки ,исках да кажа само какво знам за възпитанието на бебета като нашите
на тази възраст нищо не може да се направи за да им се забрани ,единственото което помага е отвличане на вниманието-при мене помага много,примерно като и сменям памперса и тя се върти и не дава аз си имам един куп предмети които и давам само при смяна и е разрешено да играе с тях само тогава,така нямам проблем при смяната,седи си кротичка докато аз действам.

Това важи и за всичко друго,ако се тръшне че иска нещо и не го получи и почне  да реве аз и отвличам автоматически вниманието с любима играчка...и тя забравя за какво се е ядосала и спира,мисля че до около 2рата си годинка имат къса памет.
На тази възраст не помага повишаването на тон или потупване или други такива,те не разбират от това - пробвайте с отвличането на внимание.При мене работи отлично!

По късно ще пиша по подробно. Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 118
ЧЕСТИТ  ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ

 Габи -И на нас ни отмениха  ваксинацията заради този вирус дето вървула. И вземи го нахрани това дете  Joy
Вики   и ние действаме по същия начин с отвличането на вниманието , но май и позволявам повече работи отколкото трябва и ще ми се връща тъпкано .
МТВ- права си . Обикновенно  педито казва да продължавам с това  ,което аз съм предписала . Вече взеха да лекуват и по телефона . А вие оздравявайте .
Кокита - пробвай метода на Вики ,и при нас има ефект от него.
Весе   пожелавам ти  скопрошно  оздравяване , за да си  вземеш Ивко
Ани    -голям номер ви е врътнал малкия  newsm10
Ели   - давай повечко витамини  , идано му се размине на малкия
Пачи - почини малко , че  като проходите  , какво те чака
Марти  - и ти по- леко с вдигането на тежки неща Hug

За нас утре  като събера още материал от репертоара на Еми . Ние  освен за ядене , май за друго не се тръшкаме Joy

# 19
  • Мнения: 1 382
Ола, олааааа
Честит празник на всички празнуващи днес и вчера...на Наско на Къдрокоса, на Анастасия на мсблит, на майчето на Елси и на тези, които пропускам  Crazy
Подкрепям метода на Вики за слагането на пампа и други работи, отвличане на вниманието му е майката  Peace, вярно, понякога сме изнервени, но с времето да се надяваме...
Марти, дано Дани не прави повече така, че си е тежичък, може от зъбчета да е  Praynig
Ивка/мими, много е сладка малката. Изглежда по-голяма и сякаш има дарба на актриса, готина много  Heart Eyes
Яни, поздравления за заглавието   bouquet
Благодаря на всички за комплиментите, относно Мартин, специално черпя тези, които казаха, че прилича на мен ( Вики, ти си едната, другата да си признае без бой  Mr. Green)
Тане, горе главата, дано няма повече такива случки  Hug
Друго, друго мисля, но не се сещам.
Пожелавам на всичко болно да се оправя, но с този грип, който идва незнам. Мартин е сополив и покашля  Blush
Успех на лудуващите утре  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 2 897
Влизам да споделя,че се подхлъзнах преди малко в банята и главата ми издрънча шумно на плочките Cry
Добре,че не си останах там...
Сега отивам да къпя Бобко...

# 21
  • Бг-мама
  • Мнения: 2 226
Ех , Зори ама ти е лош днес деня лягай си та да се свърши и утре с нови сили и усмивки.Една топла прегръдка от мен и ви целувам двамата с Бобчо!!!

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 203
Честита ни нова темичка!Браво на Янич!
Зори,съжалявам за случката! HugИмаш ли травми?
Веси,МТВ,Пожелавам ви бързо оздравяване.
МТВ,надявам се малкия да е по-добре вече!Не зная дали стоенето в къщи ще ги предпази от болести.Една майка като чакахме за кухнята разказваше , че не си извежда детето ,за да не се разболее , а то пак се разболяло.
Пачи, ще ме скъсаш от смях някой ден!
Благодаря на всички за комплиментите, относно Мартин, специално черпя тези, които казаха, че прилича на мен ( Вики, ти си едната, другата да си признае без бой  Mr. Green)
:
абе не съм аз ,защото на мене повече на баща си ми прилича , ама за една хубава почерпка може и на теб да ми заприлича Mr. Green
 Абе , много са ни работни момченцата- Стени мие прозорци и подрежда шкафове , Валко простира , Вики чисти с прахосмукачка.Майките на девойки ,не се скатавайте , ами си учете щерките да работят , че ние мързеливи снахи не щем Laughing.Да си похваля и аз работното момченце -днес бършех шкафовете и той дойде и ми дърпа гъбичката , за да ме остави на мира му дадох една нова да си играе и той застана до мен и започна да бърши вратичката на шкафа , след това взе метлата от терасата и започна да я разнася из апартамента все едно мете , голям кеф беше.
  Аз хич няма да се пробвам с гладуването,щото знам ,че няма да издържа.Успех на лунатичките!
Утре съм на зъболекар.Много ме е страх.
 Благодаря на всички за милите думи  и за успокоението!Много ви обичкам Hug
 Ох и нащо магаре е много разглезено и аз действам горе долу по метода на Вики.При нас много помага пускането на музика , започваме танците и всичко е ок.Имаме и друг проблем -започнал е да ни бие,удря много силно ,мене ме удари по носа с една лъжица , направо видях звездички.Чудя се как да реагирам , една позната каза ,че марлката като я удари и тя я удряла , за да види колко боли , но на мен не ми се иска да прилагам този метод .Кажете какво да правя?

Последна редакция: чт, 18 яну 2007, 21:29 от tane

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 404
Еееееееееее, ама вие се оляхте бе мацки! Не чакате Яни да се завърне и да спретне нова темичка и да я изпишете.
Янич, поздравления за заглавието! Заслугата е и на Марти! Хайде сега да повлечете крак и да има повече имена в заглавието!  Mr. Green

Честито и на останалите празнуващи и на мама и тате на Елси!

Габи, Иля, при нас ситуацията с ваксините е същата. Ще почакаме да мине грипа.
МТВ, Веси, Ели и бебоците,  бързо да се оправяте от болестите! И да няма повече болни!  Praynig

Четaх, писах, ядaх, пих и сега забравих какво трябваше да пиша.  newsm78

Пачи, неотразима си! Ще оплешивеят много бради покрай теб!  Heart Eyes
Вики, абсолютно си права! Отвличането на вниманието наистина е единствената мярка да не откачим покрай виковете и истериите на мъниците. Моята е същия инат като вече описаните клинични случаи на декемврийчета, дере се, реве със сълзи и цялата става на червени петна като не стане на нейната или върна чуждата играчка на детето, от което я е взела.

Ани, Валката е "разтребил" и дистанционното, нали ти е чистник и отмяна на мама.  Laughing

Габи, разсмя ме с твоя мишок и тайното скривалище. Аз пък постоянно намирам остатъци от бисквити и корички по пода. Лошото е, когато Инес ги намери преди мен и дояжда.  Joy

Хайде стига толкова, че пак ще има 5 нови отговора докто пишехте.

само 3 са, но после ще ги чета, че да не станат 5

# 24
  • СОФИЯ
  • Мнения: 853
Ох заспахме най-накрая.
Зори надявам се да не си се ударила кофти и да не стане цицинка. Sad
Цвети надявам се Марти да се оправи по-бързо, че тези сополи са много неприятни.
Е Таня все пак си имаш помощник. Аз на Андреа и казвам "Мамина отмяна". Така, че ще те отменя. Ще ти стискам палци за зъболекаря. Мъж ми е много страхлив. С хиляди уговорки ходи на зъболекар.Ама мъжете са си такива. Много ги е страх да ходят на зъбар.
Ами това е засега от мен. Лека вечер на всички спящи и неспящи мами и бебоци.

# 25
  • Мнения: 799
Така, аз съм се заредила за гладуването - имам си вече преса за цитруси и утре ще въртя фрешове цял ден  Mr. Green
Зори, гледай да не се утрепеш до тогава  Hug

# 26
  • Мнения: 1 382
Ей, Зори, внимавай де, много са опасни тези плочки  Naughty
Тане, не съм корумпирана  Laughing
Жени, благодаря за пожеланията, струва ми се, че цифките за от зъби, постоянно пъха пръсти в устата, а досега никога не го е правил  Hug. Утре ще разгледам снимките ви, че днес нямах време.
Лека нощ скъпи  Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 195
Яни, супер сиииииии! Колко си находчива и добричка! Хайде успех с връщането в ритъм!

Пачи, ти колкото повече работиш, по-дива ставаш ма жена! Егато кефа - купон до зори с приятелки! Мечта! Като каза Ю2, май само те от старите не са дошли до БГ, дано стане скоро, ма тогава как ще те извлачваме не знам...Хмм, като имаш 3 магаренца може заедно да ходите на купони!
И госпожо кльощава адвокатке, гледайте си моля килата дето нямат и една торба цимент и не ни яжте нас с просторните манастирски трапези. ама съм свършила работа за параван, а? тя вики нали е дребосък:)
Не се коси за дребла, че не ходи, нали няма непроходили, беззъби, гладни и неговорещи деца - та някой ден..Така си казвам за гърнето - някога, но не сега:)

Вики, снаха ти е много яка - мацката родила 3 деца и изглежда като на 15, много вдъхновяващо. За отвличане на вниманието си съвършено права. Ако имам глупостта да се заинатя и да забранявам нещо започва тръшкане, циврене и виене до небето. Днес в магазина както се бяха събрали една кола зрители на щедрите усмивки на пръдлата и наща като наду гайдата, че не й давам 108-мо парче от топлия хляб - стой та гледай сеир. Колкото се раждат със собствен характер децата, толкова ние ги оформяме. Това 6 годишно момиченце, при което бяхме на гости беше удоволствие за комуникация - говореше по-правилен български и беше с по-богат речник от много други дето си живеят в родината, беше възпитано впечатляващо добре - без караници, без викове, знаеше къде е границата, но нищо не беше насилено или изкуствено.

Зорииииии беееее, ще те пребия! Малко почивка си дай, не може да залиташ като пиян акробат! И мен днес ме джасна Рада с едно стъклено бурканче детска храна баш в зъбите, та уплаших хората в метрото с воя си, но нямаше повреди. Внимателната, та леката или както се казва..

(ох, харисън форд може ли само такива бонашки филми да прави напоследък, мъжът ми спи в момента на някакъ филм за обиране на банки..блаа. гледа ми се филма "Кралицата" Хелън Мирън е уникално даровита дама!)

Цвете, Мартин ми обра точките - мнооого е привлекателен, а двамата един до друг сте бижу!

Тане - моля, моля, както Жани каза "мамина отмяна" си има от девойките! Рада днес ми помагаше да сгъваме прането като мяткаше всичко като конфети, после сменяхме чаршафите и се въргаляхме по възглавниците и одеалата - такъв кеф е като цвърка като мишка и се крием!

Марти
, да ги нямаме такива! Ако Дани не разбира като му кажеш, че мама слонче не може да вдига - дай му някоя бисквитка за зъби, пусни му бейби айнщайн и нека е на кеф! Ама не вдигай 12 кила, ми ти си 40!

Да бе, Наде, дай снимки бе жена, да се молим ли! (то аз се моля за готина екскурзия в азия например!) Ако трябва ще напишем покана! Айде тоз Дубай ще го сънуваме!

Санимам, няма лошо нека хапва Инес, ясно е, че не ви е срам и вие му изяждате храната на горкото щом корички от пода събира Joy Имам приятелка, чиято щерка ближе изтривалката hahaha

Зечова, умна си и си убава и не ме яж мен - ясно е, че глада те гони от сега. Ок, ще пия едно мляко сега преди лягане и утре - кучета ме яли. Нека си ми скърца корема...Ще ви пипна в кокошарника и ще видите вие кон боб яде ли  chef

Коки, все забравям да ти кажа, че с новия имидж си много свежа, а куклата е цъфнала като розичка пупу!

Габи, жестоко смешно танцуват нали?? Можеш да паднеш под стола като гледаш дребосъче да си тресе гъзето Laughing И ние сме си още с 5.5 зъба, може би калция да прбваме? ама не сме на график - какво като се бавят??

лек петък!





Последна редакция: пт, 19 яну 2007, 06:25 от hotmama73

# 28
  • Мнения: 195
айде на отслабването!

2007 Phases of the Moon

NEW MOON       FIRST QUARTER        FULL MOON      LAST QUARTER

den chas  min    den chas  min         den chas  min   den chas  min
       
                                                       JAN.   3 13 57   JAN. 11 12 45   

JAN.  19  4 01    JAN.  25 23 01        FEB.   2  5 45   FEB. 10  9 51

FEB.  17 16 14   FEB.  24  7 56        MAR.   3 23 17   MAR. 12  3 54

MAR.  19  2 43   MAR.  25 18 16      APR.   2 17 15   APR. 10 18 04

APR.  17 11 36   APR.  24  6 36       MAY    2 10 09   MAY  10  4 27

MAY   16 19 27   MAY   23 21 03     JUNE   1  1 04   JUNE  8 11 43

JUNE  15  3 13   JUNE  22 13 15     JUNE  30 13 49   JULY  7 16 54

JULY  14 12 04   JULY  22  6 29      JULY  30  0 48   AUG.  5 21 20

AUG.  12 23 03   AUG.  20 23 54    AUG.  28 10 35   SEPT. 4  2 32

SEPT. 11 12 44   SEPT. 19 16 48    SEPT. 26 19 45   OCT.  3 10 06

OCT.  11  5 01   OCT.  19  8 33       OCT.  26  4 52   NOV.  1 21 18

NOV.   9 23 03   NOV.  17 22 33      NOV.  24 14 30   DEC.  1 12 44

DEC.   9 17 40   DEC.  17 10 18       DEC.  24  1 16   DEC. 31  7 51

# 29
  • Мнения: 1 186
Добро утро на всички   bouquet
веси дано да се оправяш по набързо и да си вземеш сладура..... Heart Eyes
Нека всички болнички да им минава и да няма вече болести и вируси #Cussing out че то направо да те е страх да мръднеш от вкъщи Close
зори ти си голяма каскадьорка  Wink дано ти няма нищо
цветеслава благодаря ти скъпа за хвалбите Hug ...тя моята хубостница е такава солета че на мен ми изглежда една такава мъничка затова ти благодаря ...за мен това е комплимент че изглежда голяма  bouquet
 За сега това е от мен.....после пак ще се включа Peace

Общи условия

Активация на акаунт