До мамите раждали секцио

  • 3 053
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 103
Раждах със спинална, много съм доволна, но нямам наблюдение от пълната и не знам , кое е по-добре.

# 16
  • Мнения: 2 197

Аз ли се бъркам или спиналната се поставя при секцио, а епидуралната при нормално раждане?!
Мисля, че няма такова разделение. Аз родих секцио с епидурална упойка. Нищо не усетих докато ми слагаха упойката, анестезиолога ми даде право на избор за какво искам да си говорим (беше страшно сладък рус младеж), но аз предпочетох да спя. По някое време ми дадоха да видя бебето и толкова. Не съм имала абсолютно никакви странични ефекти от упойката. А, преди раждането ми дадоха листовка с много подробно описание на упойките - действие, странични ефекти, възможности за неправилно поставяне и т.н. Прочетох я за информация, не че ми дадоха право на избор, но аз така или имаче щях да избера епидуралната.

# 17
  • Мнения: 155
Аз раждах със спинална. Не съм имала проблеми. Нищо не усещаш и аз предпочитах да съм в съзнание, за да видя бебето и до съм спокойна, че всичко е наред. А доколкото знам, пълната е по-рискова.

# 18
  • Мнения: 603
Аз раждах с пълна упойка. Много е неприятно - поне на мен ми беше. Имах чувството, че нещо се е стоварило върху мен и ме натиска. Чувах някакъв шум - постоянен. Много странни мисли имах като от типа на - "Сигурно умирам. Дано баща и да я гледа добре." В следващия момент си мислех - всичко това са глупости. Не мога да умра без да я видя. Трябва да се събудя." и започнах да чувам докторите "Кажи как се казва". Не знаех дали съм отговорила, но после разбрах, че съм казала името и. Всичко ми се стори че е било за някакви секунди, а се оказа че съм била под упойка 2 часа.
Не бих искала да усетя нещо подобно отново. Анестезиоложката ми реши да бъда с пълна упойка. Инъче съм за спиналната. Определено за второто бебе ше бъде спинална.
Желая ти успех и леко раждане.

# 19
  • Мнения: 139
Аз раждах с пълна упойка, гадното е треперенето като излизаш от упойката нищо друго.

# 20
  • Мнения: 2 498
Точно поради тази причина си избрах пълна....

# 21
  • Мнения: 339
Спинална-разказвахме си вицове в операционната, докато ме режеха Joy

# 22
  • Мнения: 1 485
Нямах право на избор,бебето губеше тонове и едва ли на някой му беше до това да правим пазарлъци с каква-пълна и това е!Неприятно е после,но какво да се прави-в името на детето си търпиш.
Желая ти леко раждане! smile3525

# 23
  • Мнения: 8 917
Бях с пълна - нямах никакви проблеми с излизането от упойка и станах на същият ден Peace Успех Hug

# 24
  • Мнения: 5 393
Родих със спинална.По избор.

# 25
  • Мнения: 1 701
Епидурална.
За разлика от спиналната, си чувстваш краката и всичко останало, просто няма болка и неприятни усещания след това.
Аз бях с епидурална, но краката си не ги чувствах...  newsm78 До колкото знам, разликата е, че спиналната упойка ти я слагат наведнъж, а при епидуралната ти слагат абокат в гръбнака и постоянно вливат. Ако греша, някой да ме поправи!  Peace

# 26
  • Мнения: 169
Аз родих сас спинална ама не по собствено желание.Операцията се наложи в последствие на раждането, а опойката бе6е такава за6тото бях яла преди това.Не е толкова гадно , но ако мога да избирам бих избрала пълна , за6тото не сам 4ак такав герой , просто се 4увсва6 като в спе6но отделение.За това 4е вижда6 бебето е добре , но в този момент хи4 не ти е до него т.е .еуфорията е голяма ,но го вижда6 само за секунди и после 4ак като се възтанови6  го носят и му се радва6 както трябва.Избора е твой.Успех  bouquet

# 27
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
И аз да споделя моя опит  Simple Smile. Раждах с пълна упойка без избор. Събудих се лесно, нямах нито треперене, нито главоболие, нито нещо гадно. ПРез деня мисля, че постоянно ни вливаха обезболяващи и два пъти ни сложиха нещо от рода на морфин и честно казано не ме болеше и повечето време спях. На следващия ден ни раздвижиха, станах от първия път и всичко беше наред.
Аз лично не бих избрала да съм в съзнание, защото съм голяма страхливка и през цялото верме ще си мисла, че всеки момент ще усетя нещо  Crazy
Желая ти успех  Heart Eyes

# 28
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Аз бях със спинална. Хубавото при нея е, че чуваш всичко и накрая виждаш бебчо.

# 29
  • Мнения: 2 897
Аз раждах със спинална. Според лекарите е по-щадяща и за бебето и за мен. Също като теб се притеснявах как ще съм в съзнание и ще ме оперират, но в действителност всичко минава толкова бързо, че не ти остава време да мислиш и да се страхуваш. Докато разбера какво става, ми казаха честито и ми показаха моето съкровище. След това е малко неприятно, но вече си под влиянието на съвсем друга емоция и чесно казано не ти пука Hug
Леко раждане ти желая  bouquet

Подкрепям Peace

Общи условия

Активация на акаунт