При вас така ли е????

  • 1 273
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 137
Благодаря ви мили мами за отговорите.За коликите ние отдавна даваме и Бейбинос и Еспумизан знам,че не е от това.Значи искам да се похваля преди малко му дадох биба. В началото я плюеше,но с малко упоритост успях да спася положението за малко.Смятам да продължа с опитите,че както казвате ще ми се разгони фамилията да го разнасям само на ръце.дано свикне с нея ,че това ми е последната надежда.Желая ви много,много щастие с малките съкровища дори и да не ни дават да спим и други работи те са смисъла на живота ни  bouquet

# 16
  • Мнения: 528
Мойта глезла имаше колики 1 месец и половина.За този период бяхме 24 часа на тати на коремчето или на още не спадналото на мама.След това започнаха глезотиитеБабите като издваха й а държаха на ръце ако можеше по цял ден.АЗ само като ги виждах и им заповядвах да я оставят защото научи ли се няма отърване.А аз все пак имам и за мъж да се грижа.ОТ скоро започна да се лигави.Като бяха празниците всички си бяха наоколо и й обръщаха много внимание.Баща й я на учи да я носи на конче и сега аз бера гайлето.Като й омръзне да деси в количката или да ходи се бута в мене да я гуша и протяга ръце да я сложа на раменете си,но след една пряка  мече не си чувствам раменет с нейните 11кг. CrazyИначе  smile3504  ние я смучеме още от началото и така се приспивахме до преди 5 дена ,защото тя сама вече не я иска.Сега я използва за чесала на зъбите и да я дава на мама Mr. Green

# 17
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
При мен все още го няма този проблем, но аз от сега се подготвям по всички въпроси. Четох в книгата на Д-р Спок, точно за този проблем. Там пише, че не трябва да го свиквате от рано с вашата постоянна компания. И все пак това зависи от самите нас, дали ще издържим на неистовия плач на мъничето. След време ще свикне да заспива само. То е малко и наистина е доказано, че на тази възраст не може да проявява инат и каприз, защото не е наясно с тях. Коликите, венците са другият проблем с който трябва да му се помогне на миличкото.
Дано скоро да се наспиш! Обещавам да поспя и заради теб, докато все още имам спокойствие!  Joy

# 18
  • Мнения: 505
На децата трябва да се показва, че са обичани и уважавани с "капризите" им - каквото и да значи това. Това е моята "тактика" и досега не ме е "проваляла" - слушкаме се с Гери и така Heart Eyes Гушкай детенцето си докато има нужда от теб и те иска, защото после като порасне ще е късно Wink Peace
Детенцето е малко - сигурно има колики. Гушкай го, успокоявай го - няма друг начин. Бебетата имат нужда от любовта и вниманието на мама / и тати, баба /. Трябва да се настроиш на неговия ритъм. Толкова малко бебенце не може да прави фасони. За него са важни задоволяването на първосигналните нужди - глад, нужда от толина и сигурност, сън. И това минава с времето. Просто се настрой, че детенцето е по-темпераментно.

Нещо такова и аз бих те посъветвала. Но като гледам повечето мами се страхуват да не "разглезят" бебето.  #Crazy Аз не бих го оставила да мрънка, камо ли да плаче или да се дере. Но предполагам, че както има различни по темперамент деца, така има и различен темперамент родители. В нашето семейство това е третото ни дете, никое не е оставяно да плаче. Големите ни две са на 3 и на 4 - спяха с нас и са гушкани много - колкото те са искали. Не бих казала, че някой от тях е разглезен или болезнено привързан към нас. 
Бих те посъветвала първо да се успокоиш и второ да послушаш вътрешния си глас. Ако е необходимо, не оправяй, не готви - нека мъжът ти свърши тези неща. Любовта в крайна сметка е empathy. Отдели цялото време на детенцето си - то се нуждае от тебе, сигурна съм, че когато самото то усети всеотдайността ти, ще се успокои. Бебето ти не се глези, нито се опитва да се наложи. Просто е малко и не може да говори. Успех ти желая!   bouquet

# 19
  • София
  • Мнения: 5 079
Намери си помощник/ца, не се срамувай да молиш за помощ, за лично време и т.н. майка ти вместо да те критикува, би могла да поеме поне прането или гладенето, а ти да използваш да лягаш с бебо всеки път, като и той дремва, и да позанемариш малко домакинската работа. Embarassed Собственото ти здраве и спокойствие + задълженията ти на майка са на първо място. Околните би трябвало да те подкрепят и облекчават максимално.
Знам колко е трудно да гледаш на света под призмата на зомби, но от личе нопит бих те посъветвала да си поотпуснеш душата и да не се връзваш толкова на плача на бебко (и аз много се впрягах, чак сега се осъзнавам колко глупаво е било да се шашкам, но при първо дете явно е нормално...)
Всичко е въпрос на периоди, ще отмине и този зор и ще почнеш да поспиваш повечко. Но търси помощ, почивай си и отделяй време и за себе си - това е спасението от депресията. Hug

# 20
  • Мнения: 5 362
На децата трябва да се показва, че са обичани и уважавани с "капризите" им - каквото и да значи това.
 Гушкай детенцето си докато има нужда от теб и те иска, защото после като порасне ще е късно Wink Peace
The Sun ,права както винаги Hug!И аз съм на това мнение.

# 21
  • Мнения: 2 757
Ама ти да не искаш само да спи и да яде това дете? То така лесно, ама реалността е друга. Затова се казва че бебета трудно се гледат. Има и лесни разбира се ама на теб такова ти се е паднало. И моето е същото. Мъчим се и това е - друг избор нямаме  ooooh!

# 22
  • Мнения: 2 829
Не знам дали ще ми повярваш, но....
За мен периода от раждането на сина ми до сега е най-щастливия и приятен за мен в живота ми до сега....
Сина ми се буди по няколко пъти на нощ, свикнал е да го гушкам и да го забавлявам когато е буден, първите 2 месеца беше постоянно на ръце.... Залъгалка не желае да ползва... Не мога да го оставя да плаче- за мен това е мъчение, не за бебето, аз се измъчвам...
И как успявам да се чувствам добре- ами, спя с малкия и таткото на 1 легло, приспивам го със сукане, като се събуди през нощта само му пъхам цица в устата и продължавам да спя. През деня го слагам в слинга и си върша моите си дела. Излизам на дълги разходки, преди да изляза му предлагам да суче-ако заспи го слагам в количката, ако не- в слинга, като заспи в слинга го оставям в количката. когато бебето е в слинг му е интересно и няма нужда да му се отделя внимание.
Домакинската работа съм свела до минимум, като стане много мръсно мъжо не издържа и изчиства Mr. Green Но при нас винаги той е готвел и перял, а аз изкарвам повечето пари, просто така мен ме устройва.
Моят съвет е-помисли как да си организираш деня така че да си починеш, смятам че е много важно за бебето майка му да се чувства добре. Мисля си че бебето ти може да е нервно защото усеща че на теб не ти е добре. Поне при нас е така-ако аз имам лош ден и съм нервна-бебето ми става киселяк веднага, оправя ли се аз-и той се ухилва.
Съжалявам за дългия постинг, надявам се да съм ти била полезна!

# 23
  • Мнения: 3 069
При всички има такъв период.
В никакъв случай НЕ ГО ОСТАВЯЙ ДА ПЛАЧЕ!!!!!!!

На тази възраст това не са капризи, не могат да манипулират....детето си има някакъв проблем, неудобство.Провери му памперса, дали не е пълен, да не е много стегнат, да не би да е жаден....

Опитай с биберон, това при повечето бебета помага...и на нас помага!

Общи условия

Активация на акаунт