Вярно ли е, че кърменето ставало токсично след 6-ия месец!?

  • 1 719
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 555
И аз тъкмо щях да кажа, че кравите, от чието мляко правят АМ кой ги знае покрай коя фабрика са пасли. И Според мен това е страшна простотия, да не би в трърдите храни, с които ще храним след време децата няма да има токсини, ами те са навсякъде, просто доколкото е възможно трябва да се сремим да живеем здравословно.

# 16
  • Мнения: 554
Нашата педиатърка и една близка акушерка се опитаха да ми кажат, че кърмата след 6-ти месец "не ставала".  Просто махнах с ръка и казах да не ми говорят на тази тема.


# 17
  • Мнения: 5 393
Ееееее това вече е прекаленооооооо #2gunfire #2gunfire #2gunfire
И даже пък цитирано някакво американско изследване, та да има тежест тая простотия дето я е изрекла тази позната. #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Няма такова нещо. Crossing Arms

# 18
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Ауууууууу ужас! Горкото ми момченце! И сега кво да правя, да отбивам ли newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 142
щом чрез кърмата се отделят токсините жените, които не кърмят са пълни с отрови Joy
е каква е разликата между кърмата от втория месец и тази след шестия изобщо не мога да разбера. изобщо не слушай какво говорят и кърми докато можеш и искаш. аз лично смятам поне до шестия месец да е изключително само на кърма. зареди се с търпение, защото това няма да е последната щуротия, която ще чуеш за кърменето.

# 20
  • Мнения: 384
Ох, ще ме уморите Shocked hahaha След темата за рязането на миглите (в съседния форум),сега и това...даже не знам как да го изкоментирам ooooh!

# 21
  • В Голямото село
  • Мнения: 560

Боже, да се чудиш да се смееш ли или да плачеш!
Ама аз яко съм я натровила мойта мамунка!

# 22
  • Мнения: 9 483
Мааалииии колко време си тровя отрочето!
6мес. плътно, а сега по-рядко Mr. Green, ма то дивачето що ли още иска тез отрови newsm78
Значи кво..да спираме да кърмим и да минем на другите мноооого по-големи буклуци, щот са адски полезни! Гъкани с витамини и минерали Thinking
 Joy Joy Joy Joy Joy

# 23
  • Мнения: 260
Аз също съм чувала подобно нещо. Не че е токсична, но е добре да се изследва кърмата след 6тия месец. Просто за всеки случай, но може да се наложи и да се спре, ако има нещо.

# 24
  • Мнения: 753
Мисля,че всякакви съмнения Световната здравна организация БИ предвидила. И по всички плакати, къдете са  цитирани препоръките и, щеше да е отбелязано дбело подчертано за това изследване на кърмата ?!Звучи ми като световен заговор за самоунищожение  newsm78 newsm48

# 25
  • Мнения: 631
ок в този ред на мисли кой може да изследва кърмата и има ли някъде писани правила какво точно трябва да има в нея
и ако е вярно че състава и се променя много пъти на ден за да отговори на конкретните нужди на детето би би било показателно едно такова моментно състояние когато е взета за изследване

# 26
  • Мнения: 487
Не знам как може хората да вярват на такива неща... Confused

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Това значи, че света би трябвало да е измрял... До изобретяването на адаптираните млека хиляди години наред бебетата са кърмени масово до година и половина-две, че и повече...
Това значи също, че внезапно след 6 месеца метаболизма се обръща - днес прави полезна кърма, утре - токсична.
Поредния тъжен "бисер" в темата за предразсъсдъците...

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 580
 #Crazy
Всякакви неща могат да се видят тук. Ей, то такива като нашите педиатри никъде ги няма.  Twisted Evil
Аз затова шапка свалям на моя педиатър-беше ми казал, че българските юнаци се кърмят по три години Laughing. За съжаление аз моя го кърмих само 8 месеца...
Лелеее, сега като се замисля, аз цели два месеца съм си тровила детето Joy

# 29
  • Мнения: 791
Това ми напомня изказването на моята шефка - лекар, когато й казах, че се кърмим /беба беше на около 5-6м/: Ама откъде тия бузи, нали в кърмата няма нищо след 4-тия месец!  Shocked  Веднага опровергах думите й,  бях подплатена с инфо от форумите и я втрещих  Mr. Green  Тя е мама с 3 деца, не ги е кърмила повече от 1-2 седмици, без коментар съм.
Не знам само как ще реагира, ако разбере че все още се кърмим  Joy  А бузките още си ги имаме  Mr. Green  /дали не е от мутиране вследствие токсична кърма  rotfImbo /.

Общи условия

Активация на акаунт