Медицина в София - МУ или СУ?

  • 1 264
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте! Обръщам се към всички, които имат познати (учащи или завършили медицина в СУ или МУ - София) или са студенти по медицина в някой от двата университета. На първо класиране съм приета както в СУ, така и в МУ, и се колебая в кой университет да следвам. Първоначално бях решила да бъде Софийски - чувам, че на студентите се обръща повече внимание, тъй като са сравнително по-малко; практикуват в по-добре оборудвани болници; на упражненията са по-малки групи; някои от преподавателите в МУ и СУ се припокриват; по-лесно е да намериш при кого да специализираш в СУ. От друга страна, вероятно има причина всички на моята възраст да са насочени именно към МУ - София, макар да познавам не един студент именно там, който да съжалява за избора си. За МУ - София разбирам, че е по-трудно да се “добереш” до специализация, което за мен е важно. Също така има ли вариант в бъдеще някой, който е завършил МУ, да бъде с предимство пред мен за работа, ако моята диплома е от СУ? Имам страшно много въпроси, но основно е това. Нуждая се от мнения!!!

# 1
  • Мнения: 752
Аз съм за МУ- София, дъщеря ми завършва 4 курс сега.

# 2
  • Мнения: 3 915
Аз бих избрала МУ. Медицина - в медицински университет.

# 3
  • Мнения: 6 256
Определено МУ София.

# 4
  • Мнения: 20
Здравейте! Обръщам се към всички, които имат познати (учащи или завършили медицина в СУ или МУ - София) или са студенти по медицина в някой от двата университета. На първо класиране съм приета както в СУ, така и в МУ, и се колебая в кой университет да следвам. Първоначално бях решила да бъде Софийски - чувам, че на студентите се обръща повече внимание, тъй като са сравнително по-малко; практикуват в по-добре оборудвани болници; на упражненията са по-малки групи; някои от преподавателите в МУ и СУ се припокриват; по-лесно е да намериш при кого да специализираш в СУ. От друга страна, вероятно има причина всички на моята възраст да са насочени именно към МУ - София, макар да познавам не един студент именно там, който да съжалява за избора си. За МУ - София разбирам, че е по-трудно да се “добереш” до специализация, което за мен е важно. Също така има ли вариант в бъдеще някой, който е завършил МУ, да бъде с предимство пред мен за работа, ако моята диплома е от СУ? Имам страшно много въпроси, но основно е това. Нуждая се от мнения!!!

Здравейте! За медицина и аз смятам,че е по -правилно в МУ. Софийският е с по-нова база,но в МУ си е старата школа.По -трудно е  там- просто зависи какви са ви целите.

# 5
  • Мнения: 2 476
И аз смятам, че специалност се учи в университет, в чието име има същата тази специалност.
Братовчедка ми вече специализира в МУ. Работи почти през цялото си следване. Мерак да работи с пациенти няма обаче. Насочила се е към другите ниши.

Последна редакция: чт, 20 юли 2023, 13:46 от Enter Sandman

# 6
  • Мнения: 4
Здравейте, интересувам се от минималните точки медицина в СУ за момиче

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Някой дали знае кога са поправителните сесии в МУ София. Възможно ли е да е чак наесен, и кога е тогава ликвидационната. Нищо не се ориентирах в сайта им.  Пише за удължена изпитна сесия - тава предполагам не е поправителната.  По мое време имащи редовна сесия, веднага след нея поправителна и наесен ликвидация. Ама това преди сто лета. Стана ми интересно след разговор с познато дете. На колко поправителни и съответно ликвидационни изпита могат да се явят? Според нея имат право на две ликвидации, а според сайта - на всеки изпит.

По темата - и аз съм на мнение за МУ пред СУ - ама съм си консерва. Ще ми е интересно да чуя доводи за СУ

Последна редакция: сб, 22 юли 2023, 19:06 от julisa

Общи условия

Активация на акаунт