Моля ви за съвет за термометър за ухо!

  • 4 479
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 513
Голямо благодарско, Адриана!
Аз разгледах сайта на Браун и този, който ти ми даваш като линк. До колкото разбрах при мерене трябва да се вкара накрайника на термометъра докрая му в ухото и ушната мида да се издърпа нагоре, така ли? Дали ако е така, детето докато спи няма дасе събуди - най-вероятно. Но хубавото е, че мери много бързо. Само не разбрах до колко точно. Никъде май не прочетох за точност. Или това че се мери в ухото вече е гаранция?

# 16
  • Мнения: 3 394
Мисля,че Лаура беше завършила медицина и тя най-добре ще ти каже как да премериш!

Дано съм помагнала! Хубаво нещо са тернометрите, но по-рядко да ги използваме Stuck Out Tongue

# 17
  • Варна
  • Мнения: 513
Дано, дано не се налага! То не че аз вече не съм станала поти цял термометър, ама друго си е сигурното! Ей голяма параноя ме гони на тема температури! #Splat

# 18
  • Canada
  • Мнения: 1 773
И ние сме с Браун, същия от снимката на Adriana. Към него има книжка и там е описано каква е нормалната температура в зависимост от възрастта. Аз все още съм малко скептично настроена към този термометър и всеки път меря температурата на щерката поне по 2 пъти за да съм сигурна, че съм поставила термометъра правилно. Иначе мери бързо и детето не се събужда, ако спи в този момент. Както писа и някой по-горе, не се мери в ухото, на което се спано, защото веднага отчита по-висока температура.

# 19
  • Мнения: 1 581
Ние сме с ушен термометър отскоро, не е Браун, някакъв по-обикновен и £20  Wink
Според мене за домашна употреба си е идеален, особено за малки деца, може да не мери напълно точно, но приблизително може да те ориентира.
В упътването пишеше, че термометърът трябва да се ползва на стайна температура. Аз меря в двете уши и приемам по-високата. Засега откакто го ползваме, сме нямали температура, слава богу  Grinning

# 20
  • Мнения: 1 975
Абе не са лоши...
Препоръ4вам ти този на БРАУН. Много е ефективен.

# 21
  • Мнения: 4 458
И за съм категорично за Браун
Имам го от доста време и съм доволна.
За отклоненията и точността мога само да кажа аз как процедирам, но не гарантирам че е правилно  Neutral Face
Понеже ме е страх да не сбъркам нещо в измерванията, меря и в двете уши по два пъти - това когато детето е будно де пък и на тях им е интересно и си играеме  Simple Smile  Иначе съм забелязала че почти няма разлика от другите термометри.
Само трябва в началото да мериш и с двата термометъра и да сравняваш. Като свикнеш и видиш какви са ти отклоненията - ако има такива, минаваш само на ушния. Аз сега съм само с него и винаги предупреждавам лекаря че температурата е мерена в ухото - ако тукашните изобщо знаят какво да правят с тази информация, но това е друга тема   Laughing
Единственото което все забравям е как точно се мереше температурата Embarassed  Ухото се дърпа назад или нагоре ? Rolling Eyes  Thinking  Добре, че не ми се налага да го ползвам често

За смяната на накрайниците : не е необходимо да се сменят често ако не се ползват от други освен твоите деца. Тези накрайници са за да не се зацапва апаратчето и за да не се предават болести като се ползва по болници и т.н.

Хубавото на Браун е, че може да сменяш нчина на измерване - С или F . Всъщност това може да го има и при другите   Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 676
Така като гледам май-пове4ето от вас ползват "Браун" и са доволни.
Сигурни ли сте 4е мерят то4но?

Защото аз малко с недоверие запо4нах да гледам на ушните тернометри от както си купих такъв. Когато Раян се роди то4но заради бързината с която мери Т и това 4е е удобен купихме "Safety 1st" за около 40$ - голям боклюк излезе. Първите 2-3 месеца мереше то4но, но след това издаде багажа - норнална Т която от4ита е 34 градуса Shocked

А така да ми е удобен защото с друг ми е невъзможно да измеря на Раян Т. Ако вие сте доволни от Браун ще се замисля за един такъв.

# 23
  • Мнения: 3 394
Ами тука навсякъде Браун препоръчват и джи пи-тата с такива мерят и в болницата също. Може престо вашия да е бил нещо развален от самото начало макар че звучи абсурдно, случва се Imp И обикновен дигитален тернометър става, както и най-обикновен

# 24
  • Варна
  • Мнения: 513
Много ви благодаря момичета! И аз май ще се ориентирам към Браун термометъра.
Желая на всички дано не ни се налага да използваме термометрите! Praynig  Да са ни живи и здрави дечицата и колкото се може по-малко проблеми покрай тях! Целувки на всички дечковци! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт