Ученическата книжка(бележник)

  • 6 362
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
lorys, точно това, което си мислиш е.
Има изискване за броя на оценките на срок и понеже краят на срока наближава, учителите са се застраховали при евентуална проверка и са допълнили бройката там където е не достигало.
За 4 и повече часа  седмично трябва да има 5 оценки(2 писмени и 3 устни), за 3 часа - 4 оценки(две писмени и две устни), за два часа - 3 оценки(1 писмена и две устни), за 1 час - 2 оценки, като срочна не се поставя.
Тук в нарушение са учителите. И понеже могат да се измъкнат, хубаво е да ги попитате да ви покажат писмените изпитвания и датите на устните, защото трябва и е длъжен учителят да обоснове оценката си.

# 16
  • Мнения: 484
явно това е проблем които стои не само пред нашето училище,това е проблем навсякъде и когато след време  насякъде се въведат електронните дневници и бележници той ще изчезне,може би   Thinking ами до тогава ?

# 17
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
До четвърти клас да правят така за седмица две нанасят наведнъж оценките /някой път за месец/ - учителката е една /в четвърти имат на някои места повече до 4 напр/ за да свикват са следващата година. От пети нагоре всеки учител изпитва и поставя оценка в бележника веднага и ако не си е носил бележника може и да остане с ненанесена оценка..

# 18
  • Мнения: 275
причините за това да не се нанасят оценките могат да бъдат много и различни, но има и едно успокоение за нас . От скоро въведоха и още един час на класния за работа с родителите, в удобно време следобяд.Ето решение докато се направят електронни днвници може в този час да се срещнем с учиреля , да носим бележника и да го помолим да нанесе оценките(ако не е имал време преди), а иначе така и така сме отишли до там ще се запознаем от първа ръка с цялата информация която ни вълнува. Радвам се че има такъв час ще се възползвам активно от него.

# 19
  • Мнения: 484
От скоро въведоха и още един час на класния за работа с родителите, в удобно време следобяд.
час на класния за родители така ли ? newsm78 ми това си е чиста родителска среща  newsm78
и това всяка седмица така ли ? ами работещите родители ?

# 20
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Да има го в повечето училища, но има в едно, което за началните учители няма.

Отвън на табло би трябвало да има приемно време на учителя за родители и друг за ученици.

# 21
  • Мнения: 484
значи поразрових се в нета и открих това:

НАРЕДБА № 3 ОТ 15.04.2003 Г. ЗА СИСТЕМАТА НА ОЦЕНЯВАНЕ
Издадена от министъра на образованието и науката, обн., ДВ, бр. 37 от 22.04.2003 г., в
сила от 22.04.2003 г., попр., бр. 48 от 23.05.2003 г., изм., бр. 46 от 28.05.2004 г., в сила
от 28.05.2004 г., изм. и доп., бр. 65 от 9.08.2005 г., в сила от учебната 2005/2006
Чл. 23. (1) Учителят лично вписва поставените от него оценки в съответната
задължителна училищна документация.
(2) Сроковете за вписване на оценките в документацията по ал. 1 са:
1. (доп. - ДВ, бр. 65 от 2005 г.) в деня на изпитването - за текущите оценки от
устните и от практическите изпитвания;
2. до две седмици след провеждане на изпитването - за текущите оценки от
писмените изпитвания;
3. (доп. - ДВ, бр. 65 от 2005 г.) в деня на оформянето им - за срочните и за
годишните оценки
.


сега аз пак да питам в това понятие "задължителна училищна документация" влиза ли бележника на ученика?защото ако влиза става лошо  Naughty

# 22
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
От скоро въведоха и още един час на класния за работа с родителите, в удобно време следобяд.
час на класния за родители така ли ? newsm78 ми това си е чиста родителска среща  newsm78
и това всяка седмица така ли ? ами работещите родители ?
Не се притеснявай, това първо не е задължително и второ е нещо като приемен час на класния ръководител в избрано от него време. Аз не съм чула да се казва час на класния. Ако някой родител иска да пита за нещо класния на детето му, може да го посети в този приемен час. Това трябва да е вписано в ученическата книжка на учениците.

сега аз пак да питам в това понятие "задължителна училищна документация" влиза ли бележника на ученика?защото ако влиза става лошо  Naughty
Не, бележникът не е в задължителната училищна документация.

# 23
  • Мнения: 656
Исках да попитам - при неносене на домашно каква е санкцията - забележка или двойка?

# 24
  • Мнения: 2 502
Исках да попитам - при неносене на домашно каква е санкцията - забележка или двойка?

няма начин да е -2/двойка /
нали домашната работа е извънкласна работа ,един вид упражнение ,как ще има двойка ,ако не е написана

# 25
  • Мнения: 656
Исках да попитам - при неносене на домашно каква е санкцията - забележка или двойка?

няма начин да е -2/двойка /
нали домашната работа е извънкласна работа ,един вид упражнение ,как ще има двойка ,ако не е написана

 Thinking На детето казала, че няма да е важна като определя успеха, на баща му кала че практикувала така, защото означавало че не е подготвен за часа и било автоматично двойка...
Друг е въпросът, че ученика просто си беше забравил тетрадката в къщи, а урока си го знаеше чудесно, но спори ли се с преподавател, нали "той колии той беси"...

Моля Лиляна да ме извини, в повечето случаи властимащите злоупотребяват с нея.

Така е, нека да свиква отсега с несправедливостите в живота, натам по-големи го чакат.

Това за написването на всички оценки наведнъж го има и при нас. Дори и по-странни неща стават. Като това "мамо, днес ни върнаха контролните, имам 4 а госпожата каза да си пиша в бележника 3 и 5"... За брой оценки вероятно...

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Исках да попитам - при неносене на домашно каква е санкцията - забележка или двойка?
Случвало се е и аз да пиша двойка за нямане на домашна, но задължително, задавам три въпроса или давам задача от домашната. Така проверявам дали наистина е забравена или ученикът ме лъже, а и оправдавам двойката.

# 27
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
При липса на три домашни - пишеха двойки в училището на моя син. От 1-4 клас

# 28
  • Мнения: 656
Исках да попитам - при неносене на домашно каква е санкцията - забележка или двойка?
Случвало се е и аз да пиша двойка за нямане на домашна, но задължително, задавам три въпроса или давам задача от домашната. Така проверявам дали наистина е забравена или ученикът ме лъже, а и оправдавам двойката.



Затова помолих за извинение от твоя страна.
А знанията по предмета лично ги бях проверила предния ден - просто е отказала да го изпита. А след като и на таткото е казала същото...

# 29
  • Мнения: 2 502
Исках да попитам - при неносене на домашно каква е санкцията - забележка или двойка?
Случвало се е и аз да пиша двойка за нямане на домашна, но задължително, задавам три въпроса или давам задача от домашната. Така проверявам дали наистина е забравена или ученикът ме лъже, а и оправдавам двойката.



Затова помолих за извинение от твоя страна.

става ясно ,че детето не е изпитвано , а директно -2-
не бих мълчала ,дори и по-нагоре
всички трябва да си знаят правата , и задълженията -разбира се !
А знанията по предмета лично ги бях проверила предния ден - просто е отказала да го изпита. А след като и на таткото е казала същото...

Общи условия

Активация на акаунт