5 810 гр. на 4 месеца

  • 1 527
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 528
Е щом е само на кърмо е даже много добре.Несе притеснявай за това да лие много или малко,щом си яде е добре.Знам че до годинка трябва да стигнат теглотоси 3 пъти.Аз си мислех че мойта е дебела,но сега като ходи поотслабна.Всичко е въпрос на ген.Ако сте слаби и тя ще е слаба,ако сте едри като нас и тя ще е едричка.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери в края на 4я месец беше 5,600,а в края на 5я  6,100.Нормални са си килограмите и по таблиците си е на средните стойности.В момента сме 9,700 а си имаме и дупенце ,и бутчета...

# 17
  • София
  • Мнения: 3 787
Няма за какво да се притесняваш.
Калоян наддаваше още по-малко от вас-300-400 гр. на месец.Само на кърма беше до 6 месец,но нямаше промяна след като го захраних.На 6 месеца беше 7600,на годинка-9600.Сега,на година и 8 месеца е 11 кг.и е едно много жизнено и подвижно дете.Хапва доста,но и много енергия изразходва Laughing
Не сравнявай детето с другите деца.Всеки човек е различен-някой ядат много и не качват,други качват от въздуха,едва ли не.Така е и при децата Peace

# 18
  • Мнения: 2 039
LEI,  бебетата се мерят един път месечно, защото наддаването не е равномерно за всеки ден или седмица, така че тези 20 дни не са показателни.
Не разбирам защо се комплексираш - дебело бебе според теб означава ли здраво бебе? Има и други важни неща, освен теглото, които показват как се развива едно дете. А щом е жизнен и енергичен, че чак и се опитва да пълзи, значи няма какво да му се притесняваш на юнака. А, и на въпроса ти какво да си мислиш -  Мисли си, че имаш здраво и хубаво момче!  Peace

Благодаря ти за моралната подкрепа  Hug Hug Hug

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 702
На 6м да го удвоят ,а на 1год да го утроят.Така че споко Peace
И аз така знам.

И понеже скоро писах по подобна тема, направо ще цитирам предния си постинг.
Цитат
.....
А по темата. И моето бебче е финичко. Роди се 3150, на 4 мес. беше 5 270. Общо взето върви както кака си, може би със 100 - 150 гр. по-лека, но на тази възраст каката беше на изкуствено хранене, понеже решиха, че щом наддава по толкова "явно не ми стига кърмата".  Този път изобщо не ме интересува какво ми говорят. Кърмя си и гледам детето. Намирам, че е подвижно, усмихнато и дружелюбно. Няма вид на дете, на което му липсва нещо. И прави нощна пауза от 7 -7 и половина часа, така че приемам, че всичко е наред.

# 20
  • Мнения: 5 362
Не прави грешката да сравняваш с другите бебета - всяко си е индивидуално. Важно е колко килограма се е родило бебето. От значение е и вие с таткото какви бебета сте били. Друг е въпросът, че 500 грама не са малко за един месец.
Пък и щом бебката ти изглежда доволна и е усмихната, значи всичко е ок Simple Smile Но ако следващия месец наддаде малко или въобще, тогава може да се замислиш над това дали му стига папането.
Подкрепям мнението. Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 4 035
Ама много добре си наддавате.Ина беше по същия начин.Вече сме на 5 месеца и 20 дена,а е 6.600 PeaceСпоред мен това е по-нормалния вариант,вместо бебе на 3 месеца да тежи 9.100...Такова бебе е видяла моя позната вечра Crazy

# 22
  • Мнения: X
Благодаря ви, успокоихте ме.

Вече започвах да си мисля за захранване, защото млякото ми не й е достатъчно.

Е, така или иначе от средата на шестия месец мисля да почвам с кашите вече.

# 23
  • Мнения: 326
много си е добре детето, ами ние като се родихме 4кг. и 10гр. наддавахме само по 200-300gr. на месец, и сега сме си така, но като детето е добре няма проблем

# 24
  • Мнения: 109
Моята в момента е 5,800 кг.

# 25
  • Мнения: 267
А ние като се родихме 2 800кг. а сега сме 4 500кг. какво да кажа?! Нямаме шанс да стигнем вашите килограми Ама аз искам финна щерка така че .... Joy

# 26
  • Мнения: 729
Моника 4-тия месец наддаде само 400гр.Така че не се притеснявай много си е добре детето.

# 27
  • Мнения: 245
мариана е на 3,5 м. и е 5580 кг. и аз мислех че е дребна, обаче като я наблюдавам и виждам че си е жизнена и усмихната спрях да се тревожа Peace тя също е само на кърма.

# 28
  • Мнения: 5 178
Не се връзвай, щом наддава детето. Не може всички да са извадени от калъп..
Аз изобщо вече не се връзвам след като изживях малък ужас още около 30 тия ден

# 29
  • Варна
  • Мнения: 96
Спокойно!Много си е добре детето! Дъщеря ми на 4 мес. само на кърма беше 5 850 гр при положение, че се роди 3 800.За 2 седмици беше си увеличила теглото само с 50 гр. Направихме изследвания на кръв, урина, ходихме на гастроентролог/не знам дали правилно го написах/, една седмица не спах от притеснения и накрая нищо й няма на детето.Толкова е жизнена и само се усмихва за наше голямо щастие.Педиатърката го отдаде на неразположение или преминал грип.На следващият месец качи 1 кг за наше голямо учудване.Така че не се притеснявай-кърми си детенцето и със здраве!

Общи условия

Активация на акаунт