Лазерна корекция на късогледство

  • 120 611
  • 378
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 328
И аз да си кажа за моята корекция. Направих я юни 2006г. в Света Петка-Варна. От диоптри 12 и 8 сега виждам перфектно! Хвала на доц.Митов и перфектният му екип! При мен бяха използвани и двата метода "лейсик" и "ласик" по преценка на доцента. Никаква болка! А на сутринта след операцията установявайки, че си прогледнал изпитах страхотно усещане! Който може да си го позволи го съветвам да не отлага!  Защото с течение на времето късогледството дава различни увреждания на окото като изтъняване на ретината, отлепване и т.н. Не се страхувайте от операцията. Тази тема е чудесна за бъдещите пациенти, защото отиват подготвени от бивши такива. Аз съм толкова страхлива, че 2003г. станах от операционното легло /за същата корекция/ и си тръгнах и чак миналата година я направих. Сега се ядосвам на себе си за пропуснатото време, но никога не е късно! Дано съм Ви била полезна с дългия си разказ.
Вяра, ще си позволя съвсем кратко допълнение - лазерната корекция няма за цел и последица саниране на очите - тя е с козметичен ефект. Това, което до момента се е случило с тъканите, не може да бъде заличено, а почти сигурно е, че изтъняване на ретината вече се е получило, ако е налице по-висок диоптър и дълъг период от време, в който окото е проявило този тип увреждане. Нещо повече - именно поради изтъняването на ретината често лекарите се въздържат от лазерната корекция, защото тя се извършва чрез изпаряване с лазера на микрони ретинна тъкан, което прави ретината още по-тънка /мога да дам един печален пример - когато отивах на един от контролните прегледи след операцията, в клиниката дойде, придружена от приятел, млада жена, която въпреки очилата почти не виждаше - оказа се, че диоптърът й е огромен - над -20; отказаха й извършване на корекцията, защото изключително високият диоптър беше предизвикал необратими изменения в очните тъкани и рискът беше висок/. Затова и едно от изследванията, предшестващи корекцията, е тъкмо в тази насока - дали на местата, които компютърната томография посочва като необходими да бъдат атакувани с лазера, това няма да доведе до риск от скъсване на ретината. На мен няколко месеца преди корекцията точно с тази цел ми правиха укрепване - пак с лазер, но очевидно по друга технология. Тогава нямаше упойка и имаше пренебрежимо малки негативни усещания. Т. е. това, че диоптрите вече ги няма, не означава, че окото е здраво - просто то вижда. Но рискът за ретината остава /затова не бива да се вдигат тежести, жените не бива да напъват при раждане и пр./, остава и  проблемът с дегенерацията на макулата, който идва с напредването на възрастта, а понякога и независимо от нея. Възрастовото далекогледство също няма да отмине тези от нас, които го доживеем. Но всички тези неща остават на заден план, ако операцията е показана, възможна, допустима при съответния човек, защото му дава възможност да има зрение без диоптър, без очила, без лещи, а съответно - и да върши всички онези неща, които очилата и лещите затрудняват /например да плува или да се гмурка/ или просто да не е зависим от тези корективи на зрението.

# 16
  • Мнения: 565
Момичета здравейте. Преди раждането отидох на преглед и се оказа че ще се наложи да си направя лазерна операция за закърпване на някои рискови точки на ретината.Лекарката при която бях ми каза че операция за сваляне на диоптера няма смисъл да правя защото при моя диоптер (7.5/8) много често ефекта бил нетраен и диоптрите се възвръщали. Една позната пък ми разказа как на нейна приятелка направили комбинирана операция за двата проблема.Момичето и се обадило много щастливо че вижда и всичко е наред.Една седмица по-късно ослепяло.  Cry Аз в Понеделник имам преглед във Вижън, да видим какво ще ми кажат.

# 17
  • Високо в планината на изобилието
  • Мнения: 484
Аз си направих лазерна корекция 98година в чужбина,бях с -8 и след операция виждах перфектно до 2001когато забременях и покъсно родих дете с цезарово.Сега съм с -1.5 и трябва да си слагам очила,когато карам кола.Но не съжелявам,мечтаех да си сваля очила от дете,бях токова щастлива.Но сега бих направила корекция само след раждане.

# 18
  • Мнения: 356
Момичета много се радвам за вас че така успешно са ви минали операциите  Hug
Но аз имам едни въпрос.
Моят племенник е на 2 год. и пет месеца и има далекогледство.То може ли да се коригира с такава операция или с нея се лекува само късогледство?Разбира се не става въпрос да се оперира сега, защото е много мъничък , а след време и то в случай че очилцата не помогнат много да се намали диоптера.

# 19
  • Мнения: 98
bates method-за тези които се интересуват  от безлазерна корекция.

# 20
Може ли повече информация за този bates method? Скоро четох за някакви си специални лещи за намаляне на диоптера, но не знам дали ги има тук( и дали става въпрос за същото нещо). Дали не е само някакъв рекламен трик newsm78 Хем искам да си виждам нормално без лещи/очила, хем ме е страх да си правя операции Sad

Ето линк http://www.umsl.edu/~optomety/clinics/orthokpage.html

# 21
  • Мнения: 1 877
На моя приятелка и направиха онзи ден такава операция в клиника във Варна (не знам името на клиниката ).Та мисълта ми е че ще и струва по 400 евро на око

# 22
Никой ли не знае за тези специални лещи? Sad Потърсих в google за т.нар. ортокератология, но ми излизат само сайтове на чужди езици. Попитах в една оптика и там не бяха чували нищо за тези лещи. А доколкото успях да разбера от сайтовете, които разгледах, тея лещи са много хубаво нещо. Или поне така звучи. Коригирали късогледство до 6-7 диоптъра. Мен от операции ме е страх много. А и диоптрите ми не са чак толкова големи, за да предприема такива стъпки( 2-3 диоптера съм).
Пускам ви и руския сайт. Ако някой случайно разбира повече от мен( аз не знам руски много добре) и ако открие повече информация(защото аз и не разбрах всичко), моля да сподели, защото наистина много ме вълнува. Ако наистина има такова нещо би било чудесно Blush


http://www.doctorlens.ru/orto.asp

# 23
Здравейте, аз имам -19 и -3.5 и късогледство искам да знам дали мга да се оперирам

# 24
Съществува и операция,чрез която се имплантира леща (ICL) в окото(без да се отстранява  натуралната),която се инжектира с 2 мм разрез,който зарсттва без шевове.Подходяща е за хора с мн високи диоптри,но в България няма специалисти,които да правят тази интервенция.Ето сайт за тези,които ги интересува http://www.staar.com/ ,там може да намерите подходящ хирург,такава операция може да се направи в Гърция www.vlemma.com  ,   www.laservision.gr / www.brilliantvision.com,също и в Турция www.kaskaloglu.com.Хубавото е,че при тази операция не се стопява тъкан от окото.Също ако се наложи лещата може да се смени със същата проста процедура.
http://youtube.com/results?search_query=icl+eye+surgery
Тук има 5 клипчета,в  които се показва такава операция.Надявам се да съм ви бил полезен Simple Smile

# 25
Bates Method:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=157618.new#new
Предлагам на всички,които имат намерение да си правят операция да прочетат първо "Опитът на един глупак,стигнал до прозрението как да се избавим от очилата" на Норбеков теглете от тук:
http://spiralata.net/kn_bul/durak.zip

# 26
Вече наистина Bates Method:
http://youtube.com/watch?v=O4BDvF1K85w
Simple Smile sorry за грешката Simple Smile

# 27
  • Мнения: 303
Аз щях да си правя корекция на късогледството тази есен-в колиниката на доц.Митов във Варна,но се отказах,защото си изхарчих парите за други работи и сега съжалявам.Имам -5.5 диоптъра късогледство,нося контактни лещи,но когато отида на плаж тр.да ги махна и съм каТО ''сляпа",да не говорим,че в морето с очила или лещи е немислимо да влезеш.
Имам все още резерви по отношение на тази лазерна корекция-о.к.много сте довлни,обаче съм чувала,че след 5-6 г.диоптърът се възвръшал,дори може по-голям да стане,да не говорим,че риск от ослепяване има,и той не е за пренебрегване.
Цената на операцията не е важна и това дали ще бъде в София,Варна или Турция.Въпросът е:ВЪЗВРЪЩА ЛИ СЕ ДИОПТЪРЪТ СЛЕД ГОДИНИ ИЛИ СТАВА ПО-ГОЛЯМ?ИМА ЛИ РИСК ОТ ПЪЛНО ИЛИ ЧАСТИЧНО ОСЛЕПЯВАНЕ?
Един очен лекар ми каза:"Изчакай още няколко години,защото тези операции се правят отскоро,няма още 10 г. и не е наблюдаван ефекта от тях за този период".
Аз си мисля:Дори и 5-6 г.без очила или лещи си струват,но ако е вярно,че РЕТИНАТА ИЗТЪНЯВА ОЩЕ ПОВЕЧЕ СЛЕД ОПЕРАЦИЯТА,СТРУВА ЛИ СИ РИСКА?

# 28
  • Мнения: 3 116
На съпруга ми му правиха лазерна корекция преди повече от 10 години (в една клиника в София). На едното око късогледството беше около 4 диоптъра, на другото около 3 (не ги помня точно).

За съжаление преди седмица отиде на лекар, вече има 1.25 диоптъра на едното око, на другото 0.75. Явно късогледството си се завръща, а доколкото знам тези операции дават гаранции за 10 години  ooooh!

# 29
  • Мнения: 139
Аз си направих лазерна корекция 98година в чужбина,бях с -8 и след операция виждах перфектно до 2001когато забременях и покъсно родих дете с цезарово.Сега съм с -1.5 и трябва да си слагам очила,когато карам кола.Но не съжелявам,мечтаех да си сваля очила от дете,бях токова щастлива.Но сега бих направила корекция само след раждане.
;
Аз имам прилично късогледство - (-3.75), което на всичкото отгоре е прогресивно  Sad и докторът ми ме навива да си направя такава корекция като обещава, че след нея няма да ми се налага да ползвам очила. Но се опасявам, че ако я направя сега ще ми се наложи да раждам чрез секцио, а идеята не ми се нрави хич.
Искам да питам, има ли момичета, които първо са си направили корекция на зрението и са родили по естествен начин? Или наистина е по-добре да изчакам с корекцията до след ражданията на децата?

Общи условия

Активация на акаунт