Отговори
# 660
  • Мнения: 7 656
Здравейте, утре ще изпратя резултата на гениколожката си ама сега дали мога да спя спокойно ,на 46 г съм ако е от значение :
СУПЕРФИЦИАЛНИ И ИНТЕРМЕДИЕРНИ СКВАМОЗНИ ЕПИТЕЛИИ. МУЦИНОЗНИ ЕНДОЦЕРВИКАЛНИ КЛЕТКИ. УМЕРЕНО КОЛИЧЕСТВО СЕГМЕНТОЯДРЕНИ ЛЕВКОЦИТИ.
ГРУПА ПО ПАПАНИКОЛАУ:  II
A. Клетки в норма

# 661
  • София
  • Мнения: 8 832
А. Клетки в норма
Спете спокойно!

# 662
  • Дубай
  • Мнения: 4 762
Съни, а какво те посъветва др Хинкова, между другото много приятна лекарка.Засякох я едната вечер.

Клетки в норма, но не е лошо един колпоскоп с намаската. За мен той  трябва да влиза в годишния гиникологичен преглед.

# 663
  • Мнения: X
Привет, според вас, ако тестът ми за високорискови типове hPV е негативен, дали все пак има шанс да нося вируса в себе си? Докторът ми не ми отговаря все още, а съм притеснена.

# 664
  • Sofia
  • Мнения: 8 398
Привет, според вас, ако тестът ми за високорискови типове hPV е негативен, дали все пак има шанс да нося вируса в себе си? Докторът ми не ми отговаря все още, а съм притеснена.
Има, разбира се.
Щамовете на вируса са десетки. Високорисковите са само няколко.
Аз съм носител на два нискорискови.

# 665
  • Мнения: X
Привет, според вас, ако тестът ми за високорискови типове hPV е негативен, дали все пак има шанс да нося вируса в себе си? Докторът ми не ми отговаря все още, а съм притеснена.
Има, разбира се.
Щамовете на вируса са десетки. Високорисковите са само няколко.
Аз съм носител на два нискорискови.
Въпросът ми може да е срамен, обаче се срещам с нов човек и се притеснявам какво да кажа. Питах доктора мога ли да го заразя, той не ме отразява. Може да е зает. Иначе на самия преглед като бях го питах мога ли да правя секс и той каза "да" и че няма нещо, което да показва настояща инфекция. Не знам какво да правя. От месеци съм в това неведение, не мога да продължа така личния си живот.

# 666
  • Сф
  • Мнения: 5 758
Аз имах 2 високорискови щама, вече само 1, а мъжът ми е чист. Въпрос на имунитет е той дали ще го прихване.
Да, освен високорисковите има нискорискови. Така че евентуално пуснете всички щамове (скъпо е) и вижте там дали има нещо.

# 667
  • София
  • Мнения: 8 832
Масово мъжете не си правят НРV тестове иии не казват нищо...
Бъдете искрена и кажете, че не знаете дали сте носител на вируса. Почти сигурно е, че и той не знае.

# 668
  • Sofia
  • Мнения: 8 398
Привет, според вас, ако тестът ми за високорискови типове hPV е негативен, дали все пак има шанс да нося вируса в себе си? Докторът ми не ми отговаря все още, а съм притеснена.
Има, разбира се.
Щамовете на вируса са десетки. Високорисковите са само няколко.
Аз съм носител на два нискорискови.
Въпросът ми може да е срамен, обаче се срещам с нов човек и се притеснявам какво да кажа. Питах доктора мога ли да го заразя, той не ме отразява... Не знам какво да правя. От месеци съм в това неведение, не мога да продължа така личния си живот.
Щом няма положителен резултат за някой щам, няма какво да казвате.
Ако не искате да сте в неведение - изследвайте се за всички щамове, за коите се предлага тест. Аз точно това направих и излезнаха два нискорискови.

# 669
  • Мнения: 1 501
Пак ще споделя мнението на доктори в тази област: около 80% от сексуално активните хора са носители на вируса. Дали ще има проявление зависи от имунната система. Мъжете като цяло са преносители и не се заразяват. И да имате нискорисков щам сега, след време може и да го няма, ако имунната система работи добре.

# 670
  • Мнения: 2
Здравейте, възможно ли е ПАП групата да се качи след медикаментозен аборт?

# 671
  • Мнения: 24
Здравейте , последната ми цитонамазка излезна порцио IIB, цервикален канал IiC, атипични с неопределена сигнификантност(asc-us) и промини в жлежизтите клитки: атипични с неопредилена сигнификантносх-гландуларни. Няма допълнитилни препоръки за последващи изследвания, а само нова цитонамазка след 6 месеца. Аз направих изследване за 33 типа за HPV( най-широкия пакет в Геника) и резултатите са отрицателни, направих колпоскоп ,който е чист, микробиология, хламидия, уреплазми отрицателни. Мжля ви кажете ми от какво може да е този резултат,не мога да се успокоя, не спирам да мисля. Цитонамазката е правена в Щерев, като цитолога е Р.Дренски.

# 672
  • Мнения: 2 367
Здравейте! Може ли да ми помогнете да разбера какво точно ми каза докторът, защото малко не го разбрах, но се притесних да питам повече? Ходих на цитонамазка, имаше някои притеснения и тогава в кабинета ми изписа едни свещички. Взех ги от аптеката и видях, че се казват Цикатридина вагинални глобули. Той ми каза като излязат резултатите да му пиша. Така и направих, отговори ми следното: “Здравейте, добре са резултатите.  В цитонамазката има леки промени, направете три курса на лечение с Полижинакс по 1 вечер за 12 дни след цикъл и така в три последователни месеца.  После ще я повторим”.
Чудих се, защото това е друго лекарство и го попитах дали Цикатридина е същото. Той отговори: “не е същото, Първо него и от другия месец с другите“.
И сега съм тотално объркана. Кое да приемам и кога и как… помощ!

# 673
  • София
  • Мнения: 8 832
Ако сте започнала с цикатридина, приключете с броя, който ви е изписан за месец. На следващия месец след цикъл, стартирайте лечението с назначения ви полижинакс. И така три месеца след всеки цикъл - полижинакс 12 дни, без цикатридина.

Последна редакция: нд, 24 дек 2023, 18:18 от buni

# 674
  • Мнения: 2 367
Просто в кабинета той каза да ползвам Цикатридина три месеца, а после по вайбър каза за другото пак три месеца. Така ако почна първо с цикатридина един месец, а после с другото три, няма ли да стане общо четири месеца? Много се обърках. Още нищо не съм започнала. Аз го разбирам по-скоро първо Цикатридина и после два месеца другото, но не знам.

Общи условия

Активация на акаунт