варене във вода или на пара

  • 2 554
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 586
Хм, чак пък за 1 лв... Скоро ги гледах в ХИТ за 12лв. Всъщност май има различни видове, щото като купувах моята, продавачката ми показа и друг вид - като второ дъно, но с доста по-големи дупки и с фиксирана големина, за 4лв беше. Моята си ми харесва, понеже става на всичките ми размери тенджери и е с много малки дупки - варя ориз успешно с нея Simple Smile Обаче много трудно се мие...

За ориза - варя го на пара доста време. Всъщност не става особено пухкав, но на мен ми харесва - абсолютно не се слепва. Сервирам го заедно с някакъв доматен сос и всеки си залива и бърка Simple Smile Африканска манджа - любимото ястие на мъжа на една моя бивша съквартирантка от студентството (той беше нигериец Simple Smile ) На нас също ни харесва, де Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 394
Ами слагаш ориза, пълниш с вода стиимъра, врътваш таймера и това е. Но моят ориз пак повтарям се инати. Само първия път стана и после нищо не се получава. Сигурно защото много пълня кошничката, знам ли...

Та темата ми е друга де-има ли някой зеленчуци, които 100 %трябва да се варят във вода, а не на пара, преди да правя бебшките пюренца, разни там зелета и други?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 845
Исках да кажа в магазините за по 1лв-то там има и стоки за повече пари, не помня колко струваше точно.
Ади, такъв стиймър едва ли имат много майки в Бг.
А по темата -според мен всичко може на пара да се прави, тоест няма нещо, на което трябва предварително варене или само варене. Н

# 18
  • Мнения: 1 320
Цитат
Също добър подход за запазване на витамините е нарязването на плода или зеленчука на едри парчета - колкото по-голяма площ контактува с водата, толкоз повече витамини излизат.

За да запазиш витамините слагай да вариш зеленчуците в студена вода. eat

# 19
  • Мнения: 3 394
Цитат на: vessi
Цитат
Също добър подход за запазване на витамините е нарязването на плода или зеленчука на едри парчета - колкото по-голяма площ контактува с водата, толкоз повече витамини излизат.

Не е ли точно обратното-НА КОЛКОТО ПО-МАЛКИ ПАРЧЕТА, ТОЛКОВА ПО СЕ ЗАПАЗВАТ ВИТАМИНИТЕ В ПЛОДА , АНЕ ОТИВАТ ВЪВ ВОДАТА. Ти сама го пишеш-голяма повърхност=витамините излизат #Shocked

# 20
  • Мнения: 1 586
Цитат на: Adriana
Цитат
Също добър подход за запазване на витамините е нарязването на плода или зеленчука на едри парчета - колкото по-голяма площ контактува с водата, толкоз повече витамини излизат.

Не е ли точно обратното-НА КОЛКОТО ПО-МАЛКИ ПАРЧЕТА, ТОЛКОВА ПО СЕ ЗАПАЗВАТ ВИТАМИНИТЕ В ПЛОДА , АНЕ ОТИВАТ ВЪВ ВОДАТА. Ти сама го пишеш-голяма повърхност=витамините излизат #Shocked


Не, не съм се изразила ясно явно Simple Smile Колкото по-голяма е сумарната площ на парчетата, толкова повече места за излизане на витамините има. Т.е колкото по-надребно нарежеш плода, толкова по-зле.

Веси, това за варенето в  студената вода не го разбрах.

# 21
  • Мнения: 3 927
На пара съм варила:
картоф
морков
карфиол
броколи
тиквичка
зелен фасул
тиква
праз


Във вода варя:
спанак (по-скоро задушавам)
коприва
лапад
грах
чушките


За ориза не се втелясвам, варя го във вода. От'де толкова време да го чакам да си се запарва на пара Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Andrea$
Цитат на: Adriana
Цитат
Също добър подход за запазване на витамините е нарязването на плода или зеленчука на едри парчета - колкото по-голяма площ контактува с водата, толкоз повече витамини излизат.

Не е ли точно обратното-НА КОЛКОТО ПО-МАЛКИ ПАРЧЕТА, ТОЛКОВА ПО СЕ ЗАПАЗВАТ ВИТАМИНИТЕ В ПЛОДА , АНЕ ОТИВАТ ВЪВ ВОДАТА. Ти сама го пишеш-голяма повърхност=витамините излизат #Shocked


Не, не съм се изразила ясно явно Simple Smile Колкото по-голяма е сумарната площ на парчетата, толкова повече места за излизане на витамините има. Т.е колкото по-надребно нарежеш плода, толкова по-зле.


Аха, ясно Stuck Out Tongue Вдянах го! Така е по-добре!
Значи разните листни зеленчуци във вода, а другота може и на пара. Просто с този уред ми е по лесно и не се налагам да търча да видя какво е стнала, да не е извряла водата навън и прочие ooooh!
Веси, това за варенето в  студената вода не го разбрах.

# 23
  • Мнения: 189
Използвам тази приставка за варене на която и се променя диаметъра според тенджерата и съм варила в нея всички зеленчуци, но за ориз не мислех че ще стане и не съм опитвала. Варила съм и спанак така. Само сушен грах се сещам че не става, и за боб и леща се съмнявам макр че едва ли някой ги дава в бебешко меню.
Видях електрически специален уред в техномаркета за целта струваше 170 лв., но според мен така пасирани без допълнително добавена  вода не става добра консистенция. Аз  използвам водата която остава на дъното и стават супер пюренцата, а за това как е по-здравословно във вода или на пара спор няма че е на пара, разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт