Седмокласници - 2023/2024 - Тема 1

  • 33 088
  • 766
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 811
Много съм за ученето наизуст. Освен това, което каза леденото момиче, в моя случай това е гаранция, че е прочетено въобще. Днес му казах три глави от Немили-недраги да прочете. Каза, че ги е прочел. Попитах го за какво се разказват и истината лъсна. Не ги бил прочел, за утре ги оставил. Казах му, че имам жесток тренинг от брат му и да не си мисли, че ще я караме на доверие Confused сега чете, не изглежда много погълнат от историята

# 61
  • Мнения: 9 913
Моят не смее да ме лъже, че е прочел, ако не е прочел. Защото аз МНОГО крещя, ако го хвана. Не си заслужава да оглушава заради едното лъжене Simple Smile))

# 62
  • Мнения: 6 391

Сега погледнах - миналата година са почнали на 17ти септември, а родителските срещи са били на 3ти Rolling Eyes
Вярно ли?? това е малко кофти, предполагам не само ние сме планирали последно море преди старта...

# 63
  • Мнения: 298
Пак проверих - и 6ти, и 4ти клас са започнали от 17.09 Fearful Родителските срещи са онлайн през zoom - обясняват за помагалата, по които ще работят, организация през годината и дават телефон на преподавателя за връзка. За 15-20 мин приключваха. Имаха 2 през цялата година, доколкото си спомням. Не знам как ще е сега със седмокласниците.

Последна редакция: ср, 26 юли 2023, 14:48 от jsed

# 64
  • Мнения: 267
Здравейте,
Приемате ли нови членове на гупата?
Майка съм на бъдещ седмокласник.
Купихме учебника по Литература и от там чете само отказите от произведенията. Гледахме и филма за Бай Ганьо.
Литературата му е най-трудна, а на мен ми беше толкова лесна и приятна и  ми е много тъжно, като го гледам как се насилва само заради матурата.

# 65
  • Мнения: 9 913
Приемаме Simple Smile
Да ти кажа, моят много не се насилва... Така че пак добре, че се старае детето ти

# 66
  • София
  • Мнения: 12 197
Аз купих билети за "Хъшове" в Народния театър и свалих сериала "Бай Ганьо" с Калоянчев. Толкоз от мен, останалото е в неговите ръце.

# 67
  • София
  • Мнения: 6 024
"Хъшове" гледахме, много не го схвана. Сега чете „Немили-недраги“ дано почне да схваща кой кой е и за какво се бори Confused

# 68
  • Мнения: 128
Аз купих билети за "Хъшове" в Народния театър и свалих сериала "Бай Ганьо" с Калоянчев. Толкоз от мен, останалото е в неговите ръце.
Прекрасна идея и мисля да си я открадна, ако все още я играят постановката! Много благодаря Flowers Bouquet

# 69
  • Мнения: 6 391
Играят. Това го правих преди с големия, аз рев ревах накрая, той не мисля че особено "вдяна" защо.

# 70
  • София
  • Мнения: 12 197
На 27.10. има представление. Аз днес взех билетите онлайн. Не възлагам големи надежди, че ще се прехласне, но това е максимумът, който мога да направя, за да го улесня при възприемането и разбирането на произведението. А Калоянчев като Бай Ганьо е неповторим. Ако с него не успея да събудя някакъв интерес към файлетоните, нищо няма да помогне. Joy

# 71
  • Мнения: 918
Благодаря за информацията, sanaka! В темата за театъра пишеше, че са спрели да го играят, а явно не е така. Ще отидем и ние. Изумих се, че на плажа набързо прочете Немили недраги, че и даже му била интересна.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 319
Ще чакаме друга дата, 27-и е петък, а нашите първия срок са втора смяна.

# 73
  • Мнения: 4 175
Писах тези дни, гледахме Хъшове в края на юни. Играят си го. Дъщеря ми я водихме и на Народът на Вазов пак в Народния, щеше да ни убие с поглед след представлението. Но Хъшове много й хареса.

# 74
  • София
  • Мнения: 12 197
Joy
Предобрили сте с Народът на Вазов. Право е детето.

Общи условия

Активация на акаунт