Седмокласници - 2023/2024 - Тема 1

  • 33 250
  • 766
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 319
И аз точно снощи взех три билета за постановката "Хъшове" на 27 Октомври. Ще ходя с младежа и 11 годишната госпожица. Това е единственото представление, което видях и все още има голям избор на места. Лошото е, че при нас петък е ден за подготовка на домашните за курсовете, а и в събота са на самите курсове (Боже вече не си спомням от колко часа успях да го запиша - от 9 или 11...  Тотално ще изпуша май тази година с всичките схеми за него и сестра му).

# 76
  • Мнения: 6 142
Аз и на баткото Калоянчев го представих след като изчете главите. Още се смее за крушите...

# 77
  • София
  • Мнения: 1 939
Моят синковец ми заяви, че иска да прочете Бай Ганьо, веднага се изстрелях към книжарницата и сега стои почетно върху бюрото му.
Ще опитам и аз да грабна вниманието с някоя постановка

# 78
  • Мнения: 3 674
Какво означава " творчески въпрос"? У дома сме с три висши образования, но явно сме тъпи, че не знаем. Вярно не сме висшисти в областта на литературата, но все пак. Г-жа Кастрева се изказала, че с отговор на такъв въпрос, ще се даде възможност на децата да мислят. Досега 5 и 6 клас ги учихме да преразказват непознат текст, сега в 7- ми друго.

# 79
  • Мнения: 9 946
Днес изгледа бай Ганьо, филмът, който е час и половина. Има и тв сериал, мисля. Много беше доволен, утре почва и книгата.
След нея ще му кажа да изгледв и немили недраги. Прочете от книгата задължителните глави, ама и филма като изгледа, ще съм ОК.

# 80
  • Мнения: 559
Филмът ,,Немили-недраги" има ли го за онлайн гледане? Потърсих в Google, но ми излиза само аудио книга.

# 81
  • София
  • Мнения: 405
И аз закупих билети за Хъшове- да видим как ще се получи. Моят син прочете задължителните глави от произведенията и сега реши да чете Бай Ганьо, дано му се отвори желанието за четене.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 743
Филмът ,,Немили-недраги" има ли го за онлайн гледане? Потърсих в Google, но ми излиза само аудио книга.
Аз го изтеглих от Замунда.

# 83
  • Мнения: 333
На 27.10 залата ще е пълна със седмокласници Simple Smile И аз взех билети за Хъшове!

# 84
  • Мнения: 6 554
Значи сега чета че омбудсмана е преговаряла с МОН за втора дата за матурите след 12 клас и са го приели.
Мисля си дали и писма към нея да се отправят. Тъй като в статията има следния текст:
“Диана Ковачева постави и проблема с множество жалби и сигнали по отношение изпита след 7. клас. Тя изрази позиция, че трябва да се обмислят всички възможности за създаване на възможност за втора дата за този изпит.

Министър Цоков представи предприетите действия от страна на МОН в тази посока и идеи за организационни промени, свързани с националното външно оценяване.”

Сега за втора дата аз лично не подкрепям, но за датите по принцип…

# 85
  • Мнения: 333
Филмът ,,Немили-недраги" има ли го за онлайн гледане? Потърсих в Google, но ми излиза само аудио книга.
Аз го изтеглих от Замунда.

https://bnt.bg/bg/a/nemili-nedragi-1969-godina

https://www.youtube.com/watch?v=s1WaRC7gBn4

кой гледахте вие?

Последна редакция: чт, 27 юли 2023, 13:35 от sisill

# 86
  • Sofia
  • Мнения: 4 493
Брадърът каза, че "Хъшове" нямала много общо с "Немили-недраги". Тя измисли план - един ден да чете, един ден да решава задачи Laughing Гледам - заспала е с недрагите до нея Laughing

# 87
  • София
  • Мнения: 6 080
Е, чак да няма общо, не . Историческото време е добре пресъздадено в театъра, пък във филма още по- добре. Спор няма... Просто такъв е сюжета, такъв е и текста на Вазов, били са трудни времена , тежки... мъчни. Децата изобщо не могат да си го представят туй нещо .. пък и старите думи ... те даже историческото време не са го учили по История още
Затова разказвах , водих лекции по история първо , после четохме текста... Схвана уж, ама не й стана по -леко на наборката
Каза, Grinning  че нямало да избере да стане хъш, да не ходи немила и недрага по брега на Дунава...

# 88
  • Варна
  • Мнения: 743
Филмът ,,Немили-недраги" има ли го за онлайн гледане? Потърсих в Google, но ми излиза само аудио книга.
Аз го изтеглих от Замунда.

https://bnt.bg/bg/a/nemili-nedragi-1969-godina

https://www.youtube.com/watch?v=s1WaRC7gBn4

кой гледахте вие?
По-новият, ако и бях пуснала от 1696г. черно-бял едва ли и  5 мин. щеше да изгледа Simple Smile

# 89
  • Мнения: 808
Значи сега чета че омбудсмана е преговаряла с МОН за втора дата за матурите след 12 клас и са го приели.
Мисля си дали и писма към нея да се отправят. Тъй като в статията има следния текст:
“Диана Ковачева постави и проблема с множество жалби и сигнали по отношение изпита след 7. клас.
Дайте линк, моляя!

Общи условия

Активация на акаунт