Ужасен партньор.

  • 5 292
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 782
Мъж някакъв, с който не живееш заедно, но подържаш отношения, за да ти вдига скандали, скарва с всички близки и познати, рови из телефона и алкохолик. И коя ти е ползата от тази "връзка"?! 🙄

# 31
  • Мнения: 1 433
Бягай с 200 и се спасявай, докато е време. И назад не гледай.
Че така както искал деца, усети ли , че му се изплъзваш, може и там да "действа".
Късаш, и не правиш никакви компромиси. Отвсякъде е видно какъв е човекът, ама защо досега си седяла с него??

# 32
  • Мнения: 431
Имах един такъв, от началото те засипва с прекрасно отношение, ама закуска в леглото, ама желание често да се виждаме, бие път, че да дойде, пръста не ми даваше да мръдна.. И в началото си викам ехе, никой досега не го е правил. Много скоро след началото на връзката започна да проличава какъв е психар - искаше нонстоп да сме заедно, въпреки, че казвах, че имам нужда да поспя след нощна - той ще дойдел, нямало да ми пречи .. Имам нужда да уча, карах един курс, той идва.. После мрънка що не му обръщам внимание. Беше започнал да прескача портата на квартирата, че аз да съм спяла и да не слизам да отключвам. Накрая изкарах резервен ключ за портата, че да не го види някой как прескача (тъпата аз). Е, няма такова задушаване. Също ми се държеше сметка с кого съм ходила, какво съм правила, нонстоп ровене в телефона, да блокирам този и онзи (без поводи), докато в неговия телефон и соц.мрежи беше ужас - тая ми е приятелка, тая ми е колежка и все имаше обяснение. Чашата преля, когато на Нова година ми праща снимка на мои приятелки, събрали се и в компанията бил един мой бивш (ходех за кратко с него, нищо сериозно) и ако не съм била на работа, щяла ли съм да ходя? При което казах, че дори и да се окажем в една компания с въпросния човек, той не ме поглежда и не комуникира с мен, така че дори и така да е станало, всеедно го няма за мен. Исках да изляза на заведение една вечер - може ли да не ходиш, че ми е притеснено? Казах окей, но е пръв и последен път. Следващите пъти се уговарям с приятелка да излезем и той : е, няма ли да идвам довечера? Викам ние всеки ден сме заедно ? Накрая идва моя приятелка на гости, искаше да остане с преспиване, не се бяхме виждали половин година - господина цъфна у нас. И на момичето й стана неудобно. Гаджето на брат ми дойде след нощна смяна,,не я бях виждала и нея - той решава, че ще дойде. И на нея й стана неудобно и си тръгна. А той дори не ме е питал може ли да дойде, просто казва аз идвам. Една от вечерите, дето уж се разбрахме да си остана сама и дя уча, му беше 'много гадно' и за това реши да ми звънне, как е пред нас, искал да ме изненада. Ми, изненада ме, ама не приятно. Последният път, в който избухнах беше, когато уж ще дойде късно вечерта и аз се кефя, че най-после мога да си обърна внимание, косата да си боядисам, някоя процедура да си направя, да уча. Ми той дойде следобед. Викам ти, ориентация за време и пространство имаш ли... Не живеем заедно, че да идваш, когато решиш, даже без да питаш удобно ли е, имаш ли планове. Исках си ключа и малко след това се разделих с него. Започна да рови последователите да гледа, заради този ли, заради онзи ли, ще им счупя краката, по-добре си мести квартирата (заплахи разни) и при което му казах просто, че скоро ще извадя ограничителна заповед, плюс че ще изпратя чатовете на родителите му и дори и няма да помирише новата си работа. Започна да циври по телефона и изчезна. От тогава гледам да внимавам. Прекалено хубаво, не е на хубаво. Такива психари ги надушвам вече и не ме интересува ако звуча или изглеждам гадна като прекратя контакти още в началото (обикновено казвам защо). А,,впрочем, имах един единствен уикенд, в който се засичах с моето семейство да сме всички заедно и реших да се прибера за вечер - моя бивш ми направи проблем, че имал мач, паднали и не може ли да си ходя друг път? Чак и виновна да ме кара да се чувствам? При положение, че знаеше колко рядко виждам семейството си. На рождения ден на майка ми (нашите са разведени и знаеше какви трудни отношения имам с нея), за първи път от години ми беше много приятно с нея и си ми липсваше. Започна да мрънка да си ходим рано, при положение, че нея също не я бях виждала, а в момента, в който се прибрахме ми вдигна скандал - защо толкова късно се прибираме от рождения ден на майка ми Flushed това ми беше много голям ред флаг и само чаках момента да го отрежа.

# 33
  • Мнения: 7 485
Колкото по- бързо се отървеш от такъв , толкова повече, един ден ще си благодарна на себе си.
Неговата обсесия и задушаване не се търпят.

# 34
  • Мнения: 431
Колкото по- бързо се отървеш от такъв , толкова повече, един ден ще си благодарна на себе си.
Неговата обсесия и задушаване не се търпят.
Да не говорим за манипулативните техники, които ползват и колко трудно е да се справиш емоционално после. Trauma bond is real.

# 35
  • Мнения: 32 009
Айде сега техникита са виновни, че някоя не се цени и не може да поставя граници  Joy

# 36
  • Мнения: 431
Айде сега техникита са виновни, че някоя не се цени и не може да поставя граници  Joy
Само човек, който е бил в такива ситуации може да разбере за какво ставя въпрос. Дълго време и аз съдех и тези, чиито партньори ги бият, насилват и прочее. В последствие разбрах, че отстрани е лесно Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 844
До връзка с такъв досадник и ревнивец не съм стигала, но съм излизала на срещи с няколко такива и съм прекратявала само заради вайба им - с някои след един месец, с други след една-две срещи.
Та се сетих за един, с който излезнахме първи път - много хубава среща, смях, веселие, той много учтив, много възпитан, много красив. Втора среща - пак така. После на другия ден съм на работа, пише ми, не съм нито видяла, нито разбрала, след 30 мин второ съобщение "хич не ми е приятно, че ме игнорираш така, просто попитах как си, какво правиш". Даже не му отговорих, а просто го блокирах.
Сигурна съм, че други жени биха започнали да му се обясняват и оправдават, да спорят, да се аргументират, да се извиняват - първа грешка. Не бих се и учудила, ако вече не му се е случвала същата ситуация и не е направил същия коментар с друга, такива психари горе-долу вършат едни и същи неща, имат си модел на действие.

# 38
  • Мнения: 303
Привет ! С един такъв живях над 10 години.. все търсех вината в себе си,докато се усетя почна да посяга и в оня момент наистина си тръгнах. Не е в теб вината,няма смисъл да се тормозиш ,всички социални мрежи изтрих,нямах контакти с абсолютно никой и пак намираше повод да ме изкара виновна за нещо🍀
Цитат на: Alain 123 [b
[/b]link=topic=1576695.msg46741003#msg46741003 date=1690299352]
Здравейте.
 Вече се отчаях тотално. С приятеля ми се познаваме от дълго време, по една или друга причина не се събрахме. Видяхме се няколко пъти - за дълго време, сега последния път за месец. За този месец ми отрови живота и го скъси. Единия път дойде вкъщи и започна да чете чат с един познат(този познат е доста възрастен, нищо общо не сме имали и няма да имаме) Аз естествено се издразних, защото това не е нормално. Като дойдох сега при него през нощта ми е взел телефона и е чел чел. Стари неща. От преди 10-15 години. Започна да иска достъп до фейсбуците ми-дадох. Като всеки път все нещо ново измисляше. В спам (дето дори не съм чела, някакви пращали съобщения), били сме познати. Аз съм ги изтрила. Имала съм тайни чатове. Да не говорим че на неговия фейсбук има около 1000 жени, някои от тях платени. Мамил ме е с една, но отрича. Накрая почна всеки ден тормоз, скандали. Нямал ми доверие, щял да се оправи. Стигна до там че дори чатове с приятелки чел(да ме опознаел). Вечно ровене, търсене. Аз му обяснявам че това не е нормално, той не възприема. Накрая ме изнуди да си направим общ профил да ставам за резил-тоя общ профил на 90%негов.Пак не е доволен. С всички ме скара, отдели ме от нашите. Иска да ме загроби.
Като му кажа че това не е нормално, почва някакви простотии-ти искаш д чатил, искаш да ходиш по мъже.
Не ми дава при нашите да ходя. Вечно недоволен, вечно мен изкарва виновна.
 Съсвем не е наред,подозирам че някаква диагноза има. Отделно си ме иска за нвкакъв инкубатор, непрекъснато натякване че искал деца, че можело по-рано да се съберем, вече дете да има. Направо ме кара да се чувствам като някаква крава за разплод. Вече не издържам, не знам защо така рязко се влоши. Утре си тръгвам от него преди тотално да ми е опропастил живота, но не мога да си обясня защо така се получава. Аз ли съм прекалено добра, че винги ми се качват на главата? Или съм попаднала на тоталния маничулатор. Ама той като приказва-най-долната мр изкарва, все шансове ми давал.
 За мене не е нормално да чете-а не отгоре отгоре а ровене тотално и да държи сметка за разни чатове преди 10 години или разни връзки. В телеграм рови, наесякъде. Стане бъг във фейса - аз нещо съм направила. Дори само на телефона да ровя се дразни. По цял ден съм била по телефона, триела съм чатове.
Отделно явно много обича пиенето(няюа лошо пиянство), но каза че няма да пие като е с мен, а през ден пие. Като кажа нещо - ее аз колко пия една ракия - една водна чаша си сипва обаче.
 Не знам вече ще се откажа от мъжете, май е по-добре сама.

# 39
  • Мнения: X
До връзка с такъв досадник и ревнивец не съм стигала, но съм излизала на срещи с няколко такива и съм прекратявала само заради вайба им - с някои след един месец, с други след една-две срещи.
Та се сетих за един, с който излезнахме първи път - много хубава среща, смях, веселие, той много учтив, много възпитан, много красив. Втора среща - пак така. После на другия ден съм на работа, пише ми, не съм нито видяла, нито разбрала, след 30 мин второ съобщение "хич не ми е приятно, че ме игнорираш така, просто попитах как си, какво правиш". Даже не му отговорих, а просто го блокирах.
Сигурна съм, че други жени биха започнали да му се обясняват и оправдават, да спорят, да се аргументират, да се извиняват - първа грешка. Не бих се и учудила, ако вече не му се е случвала същата ситуация и не е направил същия коментар с друга, такива психари горе-долу вършат едни и същи неща, имат си модел на действие.
Има пък жени, на които им е кеф това. Да ги ревнуват от въздуха, да ги ограничават и си мислят " той ми мисли доброто/той се притеснява/ той иска да ме защити". А и те са като тях.

Разбира се, сега съм като теб, режа още в началото като видя наченки на такъв тип токсичност. Излизах наскоро с един, в продължение на месец. Почти постоянно ми пишеше, дори и като беше зает и си мисля, колко е готино. Вървяха темите, забавлявахме се. Обаче нямаше никакъв подходящ подход за срещи и за сваляне ако щеш. Вместо да ме покани да излезем, все ми казваше " и к'во, няма ли да излизаш/ ти все по мъже ходиш (а аз му пращам снимка даже с приятелка)/ти все по луксовете (че съм отишла на басейн)/ айде прибирай се от работа, че да обикаляш пак улиците" . Реално искаше да ме изведе навън, но явно не намираше подход. Ама с тези уж закачки за мъже, ми падна в очите и просто спрях да му пиша. Ама преди това му изпратих снимка на ръката си и го питах дали вижда пръстен на него, че да ми държи сметка с кого съм и прочее Grinning .

# 40
  • Мнения: 336
Много сте ми интересни такива като кажете "трий са чатовете, стари са!" Що да ги трие, тя личен живот няма ли? И като изтрие чата с оня дето и е откъснал цветенцето, ще стане девствена ли пак? Много ограничено мислене. Аз няма какво да коментирам поста на мацката, тя сама е решила какво да прави. Няма обаче как да подмина това с общият социален профил, защото ми е като дежа - вю.

# 41
  • Мнения: 32 009
Айде сега техникита са виновни, че някоя не се цени и не може да поставя граници  Joy
Само човек, който е бил в такива ситуации може да разбере за какво ставя въпрос. Дълго време и аз съдех и тези, чиито партньори ги бият, насилват и прочее. В последствие разбрах, че отстрани е лесно Simple Smile
А не мислиш ли, че съм била. Усетих се навреме и го разкарах.
После разбрах за ужаса, който е изживяла следващата.
Манди, и това ми се е случвало.
А други се връзват, почват да се извиняват, обясняват и ето ти на.

И защо да си трие чатовете? Нейни са си, да не би някакви уличаващи неща да има там. Даже и връзка с бивш, не е длъжна да трие чата. Това е част от живота и все пак.

# 42
  • Paris, France
  • Мнения: 14 129
Прекрасно е, че го напускаш. Браво! Само смени паролите за всичките места, за които си му ги дала, че да не ги смени той или от гняв да пише глупости от твое име и да те злепостави!

Щастие и успехи ти желая оттук нататък.

# 43
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Не го разбирам аз това-някой да ми иска пароли,да влиза в профилите ми в социалните мрежи,да рови в телефона ми,да ми чете чата...Не.Не бих позволила.Това е лично.
Ако мъжът до мен ми няма доверие ,то по-добре е тогава да не сме заедно.

20 години съм омъжена,не съм ровила в телефона на съпруга ми,нито пък той в моя.Нито паролите му знам,нито той моите..

# 44
  • Варна
  • Мнения: 135
Не го разбирам аз това-някой да ми иска пароли,да влиза в профилите ми в социалните мрежи,да рови в телефона ми,да ми чете чата...Не.Не бих позволила.Това е лично.
Ако мъжът до мен ми няма доверие ,то по-добре е тогава да не сме заедно.

20 години съм омъжена,не съм ровила в телефона на съпруга ми,нито пък той в моя.Нито паролите му знам,нито той моите..


Случайно се оказа че с моя мъж имаме еднакви пароли фигури за телефоните🙄🙄 25 години сме заедно😁

Общи условия

Активация на акаунт