Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема №27

  • 14 054
  • 324
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 295
Не е само при тях, всички съдове са побелели....

# 301
  • UK
  • Мнения: 2 846
Сипи една чаша оцет на дъното на съдомиялната и я пусни. И на мен така ми е ставало от някой таблетки.

# 302
  • Мнения: 1 045
Василев, от тази BOSCH SMS4EVW14E съм много доволна. Не съм сравнявала програмите на моята и на тази, посочена от теб. Само забелязах, че моята е с EfficientDry/което почти не ползвам, а вероятно точно от това е разликата в цената на двете СМ/, а другата с  ExtraDry. В приложението гледам, че са вкарали програма Интерзивна 70 С плюс, но не съм я ползвала. Има и програма за предварително изплакване само.

Последна редакция: чт, 18 апр 2024, 13:27 от Мари-ана

# 303
  • sofia
  • Мнения: 51
Здравейте😊,
Бих искала да Ви попитам на колко см.ви се отваря вратата при автоматично отваряне?С нова Бош съм(вградена)и отстоява на 10-12см.,по-малко не става.Незнам дали е нормално,старата ми отстояваше колкото я сложа(можеше и много плътно да седи вратата).
Благодаря ви предварително!🌺

# 304
  • Sofia
  • Мнения: 26 499
Не съм мерила,но е повече от 10-12см…може би към 20-25см се отваря.

# 305
  • Мнения: 3 469
Здравейте😊,
Бих искала да Ви попитам на колко см.ви се отваря вратата при автоматично отваряне?С нова Бош съм(вградена)и отстоява на 10-12см.,по-малко не става.Незнам дали е нормално,старата ми отстояваше колкото я сложа(можеше и много плътно да седи вратата).
Благодаря ви предварително!🌺
Не съм мерила на моите (също Бош), а в момента машината работи и няма как да я отворя, но и аз бих казала, че е долу горе толкова. Другата е в селската къща, съвсем не мога да видя, но по спомени не се различават двете в това отношение.

# 306
  • Мнения: 124
Здравейте, колкото и да ми се смеете имам един въпрос, който ме измъчва. За първи път ползвам съдомиялна, Бош. Днес й направих сефтето и  я пуснах без съдове. Първо сипах вода в резервоара за сол, а след това напълних и сол до горе. Т.е. има сол в резервоара и за следващи пускания. Това грешка ли е? Така ли се прави или добавяте на всяко миене сол, колкото ще е достатъчно за едно миене? Терзанията ми дойдоха от там, че прочетох, че солта се слага непосредствено преди пускане на машината, за да се предотврати корозия, пък така сол има постоянно в машината.

# 307
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 753
Солта се слага непосредствено преди пускане, защото ако има странично посипване по муфела и, той ще корозира. Муфела е тенекията вътре.

Солта колко ще се изразходи зависи от степента на нагласата и според твърдостта на водата която ползвате. Нашата е много твърда и едно зареждане ми отива 4 месеца

# 308
  • Мнения: 124
Солта се слага непосредствено преди пускане, защото ако има странично посипване по муфела и, той ще корозира. Муфела е тенекията вътре.

Солта колко ще се изразходи зависи от степента на нагласата и според твърдостта на водата която ползвате. Нашата е много твърда и едно зареждане ми отива 4 месеца

Ясно, благодаря за отговора!

# 309
  • Мнения: 11 733
Солта се слага непосредствено преди пускане, защото ако има странично посипване по муфела и, той ще корозира. Муфела е тенекията вътре.

Солта колко ще се изразходи зависи от степента на нагласата и според твърдостта на водата която ползвате. Нашата е много твърда и едно зареждане ми отива 4 месеца

Ясно, благодаря за отговора!
Ааа това, което ти е написал Васил, важи само за първия път и след всяко свършване на солта!
Ти сега си напълнила със сол и ще си имаш за доста миенета (докато машината не я изразходи)-така трябва и правилно си направила.  (КАто резервоара на колата-сипваш догоре и караш, като свърши/светне лампата-сипваш пак Simple Smile  )
Така трябва всеки път, когато индикаторът светне- да пълниш  до горе, но да е преди миене, за д а не стои сол по дъното, ако разсипеш встрани.

Последна редакция: ср, 24 апр 2024, 22:46 от petiaivanov

# 310
  • Мнения: 124
Солта се слага непосредствено преди пускане, защото ако има странично посипване по муфела и, той ще корозира. Муфела е тенекията вътре.

Солта колко ще се изразходи зависи от степента на нагласата и според твърдостта на водата която ползвате. Нашата е много твърда и едно зареждане ми отива 4 месеца

Ясно, благодаря за отговора!
Ааа това, което ти е написал Васил, важи само за първия път и след всяко свършване на солта!
Ти сега си напълнила със сол и ще си имаш за доста миенета (докато машината не я изразходи)-така трябва и правилно си направила.  (КАто резервоара на колата-сипваш догоре и караш, като свърши/светне лампата-сипваш пак Simple Smile  )
Така трябва всеки път, когато индикаторът светне- да пълниш  до горе, но да е преди миене, за д а не стои сол по дъното, ако разсипеш встрани.

Grinning А разбрах го, но благодаря за подробното разяснение.  Hug

# 311
  • Мнения: 14 144
Нашата вода не е твърда и не слагам сол. Това грешка ли е?

# 312
  • Мнения: 41 326
Нашата вода не е твърда и не слагам сол. Това грешка ли е?

Аз съм в София, водата ни е много по-мека от граничната стойност, обявена в книжката (Бош). И според същата книжка мога и без никаква сол. Затова и не съм слагала никаква (с такава настройка) и вече шест години си работи безпроблемно.

# 313
  • Мнения: 188
Нашата вода не е твърда и не слагам сол. Това грешка ли е?

Не, няма нужда да се слага, ако е мека водата. Аз така си прецаках чашите Simple Smile

# 314
  • Мнения: 3 469
Аз бих подходила според указанието на производителя - ако пише да не слагам, няма да слагам, но ако препоръчва най-ниска степен при мека вода, ще се съобразя.

Общи условия

Активация на акаунт