Всякакви въпроси относно съдомиялните - тема №27

  • 13 685
  • 324
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 11 626
Няма как водоснабдителното дружество да пусне вода с налягане, по-високо от нормите. Това означава, че и те ще имат проблем със спукани тръби, ще започнат да се пукат и стари и по-нови тръби в сградите.
Техникът, който е "обяснавал" тези глупости, просто прехвърля вина, за да не свърши работа.  Не е като да не са ми познати подобни индивиди!
Скрит текст:
Още си спомням един  как ми обяснаваше , че не знаел как да смени пластасовото ребро в барабана на пералнята ми, ама щял да я вземе в сервиз понеже била в гаранция, да я вдигне, да отворят казана с колегата! и да сменят реброто.
Аз му казвам " е как ще стане тази работа, като пералята е с неотваряем казан? Това ребро не е ли на едни крачета, които влизат в улеи?" И той ме гледа като отровен. Техник от фирмен сервиз, пък не знае нещо толкова елентарно.
После си призна " аз никога не съм правил такова нещо". Грам не им вярвам на тези.

# 286
  • Мнения: 3 312
Няма как водоснабдителното дружество да пусне вода с налягане, по-високо от нормите. Това означава, че и те ще имат проблем със спукани тръби, ще започнат да се пукат и стари и по-нови тръби в сградите.
Техникът, който е "обяснавал" тези глупости, просто прехвърля вина, за да не свърши работа.  Не е като да не са ми познати подобни индивиди!
Скрит текст:
Още си спомням един  как ми обяснаваше , че не знаел как да смени пластасовото ребро в барабана на пералнята ми, ама щял да я вземе в сервиз понеже била в гаранция, да я вдигне, да отворят казана с колегата! и да сменят реброто.
Аз му казвам " е как ще стане тази работа, като пералята е с неотваряем казан? Това ребро не е ли на едни крачета, които влизат в улеи?" И той ме гледа като отровен. Техник от фирмен сервиз, пък не знае нещо толкова елентарно.
После си призна " аз никога не съм правил такова нещо". Грам не им вярвам на тези.
Това имах предвид в първия си пост - налягането в тръбите има някакви допустими параметри и няма да е проблем само за СМ, ако е над тези стойности.

# 287
  • Мнения: 55
Интересува ме какво мислите за този вид приспособления за омекотяване на водата за съдомиялни и перални. Дали имат някакъв ефект, някой ползва ли?
https://www.technopolis.bg/bg/Aksesoari-za-domakinski-elektroure … TER-3-4-/p/828331

# 288
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 743
Искам да си купя нова съдомиялна. Бих бил благодарен ако си изкажете мнението по различни модели. Изискванията ми са да е
60 см
Бяла
Да има задължително програма интензивна на 70-70° с предварително измиване, защото се оказа, че сега са се популяризирали миялни които имат интензивна на 70 без предмиене.

Да има функция допълнително сушене.

Трета кошница за прибори

До към 1000 лв


За сега съм се спрял на следните

https://www.technopolis.bg/bg/Svobodnostoyashti-sadomiyalni/Sado … F-5C7F1W/p/652551

https://www.technopolis.bg/bg/Svobodnostoyashti-sadomiyalni/Sado … S4HVW00E/p/652120

https://www.technopolis.bg/bg/Svobodnostoyashti-sadomiyalni/Sado … F-5C4M1W/p/652321

https://zora.bg/product/gs642e90w-13-komplekta-e

https://www.technomarket.bg/mialni/aeg-ffb53927zw-09213250

Кандито най-ме блазни поради това, че съм виждал сивата и версия как мие и е много добре. Особено в сушенето е супер. Хаиера е на практика същата работа с повече глезотии. И двете имат 75° интензивна, което е супер.

Боша си е бош, но чак ми е скучна малко.

Горението пък, посредствена работа, ама пък на интензивната не 1 ами 2 предмиенета има.

Ще взема да експериментирам с Кандито или Хаиера да има един дето се е опарил да давам мнение, но чуждо мнение ще е полезно.

# 289
  • София
  • Мнения: 1 527
За другите не мога да дам мнение, но при Боша е много удобна опцията SpeedPerfect. Интензивната програма при моята е 2:15 ч., а със SpeedPerfect пада на 1:30 ч.

Допълнителното изсушаване удължава програмите с 10-15 мин., а при икономичната - само с 5 мин. Икономичната програма по правило е дълга, но със SpeedPerfect при мен става на 1:09 ч.

# 290
  • Мнения: 3 312
И аз съм с две Бош, функциите са ми достатъчни за всякакви съдове - и като материал, и като степен на замърсяване,  едната е със зеолит и суши перфектно.
Не знам ти на кое казваш "скучна" машина - като майстор сигурно имаш по-различен поглед, но на мен като домакиня ми е добре и с двете.

# 291
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 743
И аз съм с две Бош, функциите са ми достатъчни за всякакви съдове - и като материал, и като степен на замърсяване,  едната е със зеолит и суши перфектно.
Не знам ти на кое казваш "скучна" машина - като майстор сигурно имаш по-различен поглед, но на мен като домакиня ми е добре и с двете.

Под скучна имах предвит до болка познати.

# 292
  • Мнения: 2 133
Добро утро!
Наканих се днес да почистя филтрите на моята АЕГ. Обаче, когато ги извадих, отнякъде изпадна една гумичка (ще приложа снимки). Въпросната гумичка не е от филтрите категорично.
Огледах хубаво машината отвътре — отникъде не се вижда липсващ елемент.
Скрит текст:



Прилича ли ви на елемент от ММ или това чудо е изпаднало от някъде другаде?

Вече съм заложила почистващия препарат, но чакам вашите предположения, за да пусна машинката за почистване.

В интерес на истината, откакто използвам ФП и ФП+, филтрите са абсолютно чисти. Последно ги мих преди няколко месеца.
Преди ползвах ФКУ и винаги имаше гадории по филтрите — едни мазни гадни налепи.

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 08:44 от Djordja

# 293
  • Мнения: 11 626
Ролките на кошниците огледа ли?

# 294
  • Мнения: 2 133
Ролките на кошниците огледа ли?
Специално и тях гледах.

Въобще не разбрах откъде се появи това чудо — изпадна от филтъра-кошничка, когато го пренесох в мивката. Ама някъде вътре ли и била тази гумичка, върху филтъра ли…, не знам, историята мълчи…

# 295
  • Мнения: 372
Това ми е много познато, ама а де, сега не мога да се сетя от какво е!

Проверете да не е уплътнение от нещо от рода на пасатор, блендер, чопър и подобни.

Последна редакция: вт, 16 апр 2024, 09:49 от All Seasons

# 296
  • UK
  • Мнения: 2 838
Аз мисля, че това е краче от нещо, не е от съдомиялната

# 297
  • Мнения: 2 133
Аз мисля, че това е краче от нещо, не е от съдомиялната
Това ми е много познато, ама а де, сега не мога да се сетя от какво е!

Проверете да не е уплътнение от нещо от рода на пасатор, блендер, чопър и подобни.
И аз на това се надявам, но още не съм му изнамерила мястото. Засега само го гледам умно и се опитвам да го намествам по различни дребни ел.уреди, но все още безуспешно.

Иначе, пуснах ММ. Работи.

# 298
  • Мнения: 294
здравейте , от известно време съдомиялната ми не мие добре, изваждам дуралекса и е "мътен" ...Сменях сол, сменях таблетки, пущах преперат за почистване, чистих филтри...без резултат...Случвало ли ви се е и какъв може да проблема....

# 299
  • Мнения: 3 312
здравейте , от известно време съдомиялната ми не мие добре, изваждам дуралекса и е "мътен" ...Сменях сол, сменях таблетки, пущах преперат за почистване, чистих филтри...без резултат...Случвало ли ви се е и какъв може да проблема....
Ако само тези съдове са проблемни, възможно ли е самият материал да е остарял?

Общи условия

Активация на акаунт