WIZZAIR - 45

  • 40 942
  • 782
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 458
За коя дата е отменен полета?

# 721
  • Мнения: 4 500
Здравейте,момичета.
Имам следния казус с Wizz air.
На родителите ми е отменен полет от Валенсия до София ,съответно са закупили  нови билети за прибиране.
Къде мога да подам жалба или някакъв иск за възвръщане на разходите по билетите ?
Изобщо има ли надежда ?

по принцип още като е отменен полета се получава съобщение, и в него или от управление на резервацията се избира отказ и връщане на парите или смяна на датите без доплащане. Ако вече не е активно това в управлeвние на резерважията, се свързвате с Райън по телефона, чат или както си изберете, от страницата contact us.
Ако не се откажете, защото не ви се занимава, със сигурност ще си получите парите за отменения полет, ако не за заместващия.

# 722
  • София
  • Мнения: 391
Полетът беше 19.11 (миналата неделя).
Утре ще се обадя освен на Wizz .

# 723
  • Мнения: 19
Здравейте,

При вече закупен Wizz Basic билет (най-евтиния билет само с ръчен багаж) по-късно с доплащане на разликата в цената може ли да се надгради до Wizz Go (сините билети, които включват избор на място, повече багаж и т.н.)?

# 724
  • София
  • Мнения: 5 326
Здравейте,

При вече закупен Wizz Basic билет (най-евтиния билет само с ръчен багаж) по-късно с доплащане на разликата в цената може ли да се надгради до Wizz Go (сините билети, които включват избор на място, повече багаж и т.н.)?
Винаги можеш да надграждаш, да. Те самите ще те подпитват често.

# 725
  • Мнения: 19
Благодаря много!

# 726
  • Мнения: 4 500
То не се надгражда, но може да си платиш за всякаквите екстри по избор (освен флекс, него само като купуваш билета)

# 727
  • Мнения: 95
Понеже за пръв път ще летим с Уиз ми направи впечатление,че при закупуването на билети не ми поискаха никъде номер на лична карта,само имената на пътниците.В Райън винаги при закупуване вписваш и документа ,с който ще пътуваш. На по- късен етап ли се въвеждат?
И при тези и при онези документите за пътуване се вписват при чекирането за полета. Само при деца иска дата на раждане.

# 728
  • Мнения: 2 518
Здравейте!
За пръв път ще пътуваме с трите деца. С по-големите пътувахме вече веднъж и знам, че няма да имаме проблем, но с бебето, което е на 10 месеца, сигурно ще се видим в чудо.
В бързината да купя билети, за да не им сменят цената на следващият ден, взей бебешки билет, т.е. бебето да е в мен. Изобщо не се усетих за варианта да му взема нормален и после да сменим дата на раждане. Че и по-евтино щеше да излезе, ама нейсе. Въпросът ми е: Съществува ли обратният вариант - като е купен бебешки билет, да се промени на такъв за възрастен, за да можем да вземем столче за кола на борда? Иначе не знам как ще заспи... И друго - ние четиримата имаме по 1 раница, а за него само чанта с необходимото за полета, включително храна, така ли?

# 729
  • Мнения: 4 500
Не знам дали може да се смени, вероятно не, защото трябва да се извади още едно място от наличните. Пробвайте, по телефона. Винаги може да купите още един билет, разбира се. Според мен няма смисъл.
Бебето на ръце вероятно ще си заспи, за вас е по-неудобно.
Полага му се един брой багаж със съответните размери, все едно какво е.
За столче, сигурни ли сте че става? Че си има размери ...

# 730
  • Мнения: 2 518
Ама как да купя билет само за него? С нашите данни вече има купени... Не, не съм сигурна за столче. Така четох, ама от много четене из форума и фейсбук, май се обърках. Ще си караме така явно и ще се надявам да не е много пълен самолета, че да тормозим по-малко хора Grinning Другият вариант е една приятелка да ни даде ергономична раница. В нея мога ли да го "държа" по време на полета? Ако е заспал, поне да не го разбутвам.

# 731
  • София
  • Мнения: 6 195
Промяна на една буква в името лесно ли се случва и заплаща ли се? Искам сега да букна едни билети, че докато се прибера довечера току-виж свършили..... А не съм сигурна как беше изписано точно името на детето в паспорта....

# 732
  • София
  • Мнения: 5 326
Дидка, има Закон за транслитерация, те работят по него. Име в документа може да се изпише само по един начин.

# 733
  • София
  • Мнения: 16 221
Детето да си снима паспорта и да ти изпрати снимката.
По-бърз начин не знам.

# 734
  • Мнения: 22 543
За една буква никой няма да гледа и прави проблем.
Така или иначе само поглеждат документа.
Но по добре да се свържете с помощния център.

Общи условия

Активация на акаунт