Търся мнения, за да се видя отстрани - аз ли греша или мъжът ми е приключил с мен

  • 13 867
  • 219
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 5 280
Забелязах една тенденция в последно време. На много от приятелките ми във фейсбук взеха да им изчезват снимките с мъжете им. На съученички, наборки, колежки, по-големи и по-малки от мен. За доста разводи разбрах и то неочаквани за мен и много хора. Семейства видимо уредени, с деца и жилища и професии... Питах 2 дружки как се е стигнало до развод и 2те ми казват "ми няма химия отдавна, опитах какво ли не и нищо не се получава". Та така...
Има ли нещо общо между тях - ранен брак, бърз брак, жената без професия, общ бизнес, много деца?
Ха! Едната владее 3 езика и работи като главен счетоводител в немска фирма. Мъжа и се влюби в продавачката от зеленчуковия магазин до тях.

# 181
  • Мнения: 1 511
Grinning Другите?

# 182
  • Мнения: 5 280
Едната е надзирателка в затвор, другата учителка по биология, 3тата има семеен бизнес с брат си за произвоство на полипропиленови изделия. Има и магазинерки, мед. сестри, барманки и т.н.т. Какво общо има професията?

# 183
  • Мнения: 1 511
Не беше интересна само професията. А дали имат нещо общо двойките, които били така уж идилични пък са се развели?

# 184
  • Мнения: 5 280
Всички имат деца, жилища, кредити. Това е общото по между им. Не са роднини, дали се пизнават не знам.

# 185
  • Мнения: 1 072
Забелязах една тенденция в последно време.
Скрит текст:
На много от приятелките ми във фейсбук взеха да им изчезват снимките с мъжете им. На съученички, наборки, колежки, по-големи и по-малки от мен. За доста разводи разбрах и то неочаквани за мен и много хора. Семейства видимо уредени, с деца и жилища и професии... Питах 2 дружки как се е стигнало до развод и 2те ми казват "ми няма химия отдавна, опитах какво ли не и нищо не се получава". Та така...
Има ли нещо общо между тях - ранен брак, бърз брак, жената без професия, общ бизнес, много деца?
Ха! Едната владее 3 езика и работи като главен счетоводител в немска фирма. Мъжа и се влюби в продавачката от зеленчуковия магазин до тях.
[/spoiler]
В моето обкръжение обикновено жените на тази възраст късат синджира, но напоследък започнах да си давам сметка защо се случват нещата като в случаите, които описваш.
Жените започнаха да губят деликатната си женственост.
Оставям настрана откровените простакеси с подение като на квартална батка.
Не броя и агресивно демонстрираната сексуалност, подсилена с джуки, силикони и т.н.
Говоря, че съвременните жени толкова са се вкопчили в желанието си да се доказват и да правят кариера, че около тях витае напрежение, сравнимо с изражението на гюлетласкач. (Разбира се, не 100% от жените. Потивам се да обясня защо част от тях губят привлекателността си за мъжете.)
Скоро пътувах по до едно село и във връзка с работата пообщувах с една сравнително млада жена. Почувствах, че това изцяло служебно общуване ми подейства много разтоварващо  и зареждащо с положителна енергия, а жената ми стана много симпатична. Опитах се да анализирам ситуацията и стигнах до извода, че целият ефект се дължи на липсата на това напрежение и стремеж към яростна надпревара, което излъчват жените в големия град (особено пък на пристигналита от село).
Дамата не беше тъпа (иначе няваше да е подходяща за длъжността), имаше висше образование, но някак беше... хм... по-"дзен".
Сега най-лесното обяснение е за мъжете комплексари, които не обичат успели жени и т.н-
Не, просто става дума за търсене на една изгубена деликатност, която имаше при някои от старото поколение български актриси например.
Опитвам се да си представя работата като главен счетоводител в чужда компания и целият свързан около това стрес колко изпилява една жена. Напълно е обяснимо съпругът да се е разтопил при усмивката на продавачката, докато му пълни торбичаката със смокини...

# 186
  • Мнения: 5 280
Счетоводителките не са усмихнати ли?

# 187
  • Мнения: 7 146
Но пък е възможно нивото на въпросния никога да не е било особено високо и в крайна сметка да се е почувствал "на място" с по-обикновена жена. Не казвам, че продавачките са глупави, някой да не вземе да се обиди. Но ако жената на въпросния е на отговорна позиция и кариерно е по-успешна от мъжа си, то на мъжа може да му е писнало, знам ли.

# 188
  • Мнения: 1 072
Първо, казах, че не генерализирам за 100% от случаите.
Второ, опитах се да обясня нещо, което пък на нула процента беше разбрано, но само потвърждава мнението ми - пак се опитва проблемът да се разбере през призмата на състезание - кой бил на по-високо, кой бил по-успешен.
Ей това разтваряне на жената в тези категории уморява мъжете, не самият факт дали е по-успешна или не.
Може да не ви харесва написаното от мене, не сте и длъжни да го приемете. Аз самият го осъзнах много късно, преди го усещах интуитивно. 
Познавам десетки, а може и са са повече от сто, счетоводителки. Познавайки работата им, наистина е подвиг, че някои намират сили да се усмихват.
Скрит текст:
Но в случая, споменат от Злодеида, си представям не редова счетоводителка, а жена, която от млада се опитва да се доказва, учи и работи на границата на силите си... Може и друг да е случаят. Изказах само предположение по фрагмент информация.

# 189
  • Мнения: 7 146
Аз те разбрах. Съгласна съм, че може това да е причината и има логика. Такива случаи не са рядкост. Но аз давам друга гледна точка. Не познаваме хората, няма как да знаем какво си мислят.

# 190
  • Мнения: 5 280
Аз пък познавам мъже на продавачки, които искат жените им да се развиват и да надграждат. За протокола - в момента работя точно това, от връзка с чуждестранни клиенти станах продавачка. Ми пак съм си проклета, независимо от това какво работя.

# 191
  • София
  • Мнения: 2 661
Не, просто става дума за търсене на една изгубена деликатност, която имаше при някои от старото поколение български актриси например.
Опитвам се да си представя работата като главен счетоводител в чужда компания и целият свързан около това стрес колко изпилява една жена. Напълно е обяснимо съпругът да се е разтопил при усмивката на продавачката, докато му пълни торбичаката със смокини...
Ще се хвана за тези Ваши думи, защото често се замислям как се стигна до тук. Сигурна съм, че няма жена, която да не иска да бъде просто жена, без да се налага да работи много често и повече от мъжа си. Истината е, че останаха малко истински мъже. Или няма да се справя достатъчно успешно сам с изкарването на пари или ще натяква на жена си, че той я храни. Нормално е жената да има нужда да е финансово независима, а не един ден да се окаже в позиция да е сама и без нищо. А финансова независимост се постига с упорито учене и след това работа.

Последна редакция: ср, 23 авг 2023, 20:12 от BettyBoop

# 192
  • София
  • Мнения: 480
Опитвам да си подредя мислите и няколко поредни вечери чета с часове в сайта за изневери, охладнели отношения, липса на близост и така нататък.

Не мога да се видя отстрани, не искам да говоря с близки и приятелки, на психолог не намирам сили да отида и затова търся мнения и съвети тук.

Последните седмици мъжът ми така завърташе нещата, че петък и събота да не сме заедно. Вчера загрижено ми каза, че съм изморена и да отида за няколко дни на море със сестра ми и майка ми, за да си почина. Отказах без да се замисля, нямам желание да ходя така на море и сега усещам едно напрежение, което ме притеснява.

Последните няколко години секса почти го няма, четири-пет пъти годишно. Спим прегърнати, грижовен е.

Тази сутрин ме стресна като на комплимента който ме направих отговори да не съм приказвала така, че съм щяла да го урочасам.  Опитах да се пошегувам, но не - той наистина се притесни, намуси се и се забърза да излиза по-рано.

Объркано нали? Не мога да се видя отстрани, предполагам съм объркала нещата преди няколко години и отношенията ни са тръгнали надолу и аз чак сега го усещам.
Изневерява ти със сигурност . Само че едва ли е само физически ,щом иска да те разкара за няколко дни . Има много тъпи мъже,дето като изневерят, вземат,че се и влюбят и после се крият ,като лалугери

# 193
  • Мнения: 3 813
Още дълго ще има да се крие и да те праща сама по почивки. Общи бизнеси имате, нали при развод ще трябва да се делят.

Сексът 4-5 в годината за мен не говори, ами направо крещи, че си му омръзнала, вероятно има и друга. Предполагам, че нещата с другата са още в опознавателен етап. Като се задълбочат ще го научиш и ти. Аз бих се посъветвала с адвокат да знам предварително какви ходове имам, като ми се срути тавана върху главата един ден поне за това да съм подготвена.

# 194
  • Мнения: 136
bashtatko
вица е супер 😃 разсмях се с глас, но не го прочетох на скъпият.
Това за изгубената деликатност ме уцели в сърцето. Ще опитам да не съм толкова безцеремонна и груба в преследване на успеха, на пък за мен всичко е състезание.

Babri, може би е така. Интуицията ми направо крещи. Но общите бизнеси прават нещата сложни, теоретично делими, практично почти никак.

Общи условия

Активация на акаунт