Храна за шофьори

  • 2 450
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
Моята половинка е шофьор, понякога по 12 часа е на път. За да не си купува боклуците които продават. Вкъщи му приготвям най - често сандвичи. Понякога разнообразявам с пържени филийки, палачинки с плънка, солени мъфини, солени курабийки, мекици и основно  някакви неща, които също не са чак толкова здравословни. Проблема е че трябва да е нещо което да се яде основно с 1 ръка.
Търсила съм из сайтове за рецепти. Не съм намирала подходящи.
Приемам всякакви идеи какво може да му сготвя за да е по здравословно и подходящо за изпът.
Благодаря предварително!:blush:

# 1
  • Мнения: 25 610
Съвсем без почивки ли кара? Можеш да му пращаш и сготвени храни, които да си носи в кутия и да ги яде по време на почивката.
Ако питаш за междинни хранения докато е на път... Включи му повече плодове и зеленчуци – морков, краставица, ябълка, праскова, банан... С тези въглехидрати, които тъпче, ще му се скапе метаболизмът.

# 2
  • Мнения: 4 572
Потърси из сайтовете за здравословно хранене за рецепти. Едва ли 12 часа не спира и няма нужда всичко да е "с една ръка". Ето примерни рецепти:

https://webcafe.bg/web-sol-i-alkohol/6-zdravoslovni-i-zasishtash … -300-kalorii.html

Има цяла поредица здравословни рецепти, вкусни са, наистина стават (пробвала съм доста рецепти от поредицата), и не са особено сложни.
Може да си носи кутия, която пази храната топла или студена, да си носи туристически прибори, да добавяш чаша плодов сок, смути... Зависи и какви са ви навиците на хранене, ако се люшкате между манджи, пържоли и тесто, променете ги малко. То и краставица може да се яде с една ръка, и чушка, пълна с извара и сирене.

# 3
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 075
Направи му храна за две ръце, защото той докато шофира не трябва да яде 🤨 Ще яде като спре.

# 4
  • Мнения: 1 034
Хамбургери - с яйце, пържола, кюфте. Омлет със зеленчуци, шунка, сирене, пак като бургер. наистина нямаш много варианти за ядене с една ръка, трябва да е сухо. Може някаква крем супа, таратор, но ще трябва да има и добавка сигурно. Примерно ММ не би издържал на супа, а ако му пратя краставици, смути и пр. ще има да ме  "благославя" .

# 5
  • Мнения: 2 475
Вижте бебешките рецепти за finger foods и ги овкусявайте. Има варианти - зеленчукови кюфтенца и от киноа, ориз, боб, нахут, кисело мляко с повечко овесени ядки, пресни плодове, сурови ядки, печен или "паниран" на фурна карфиол и всякакви кореноплодни, зеленчуци на пара с чедър отгоре, някакви рязядки от рода на Баба гануш и сухари със семена, супи в бутилка, домашни пастети, плодови смутита, богати салати и отделно дресинги, овесени банички, рулца с оризови кори, домашни дюнери (печено месо, зеленчуци, питка), ... Наистина са страшно много подходящите неща.
Не за ядене в движение, а за по-лесно пренасяне и съхранение.

Има тема за храна за училище и офис, от там почти всичко би свършило работа. Вижте магиите на Morena.

# 6
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Зависи какво кара и какви условия и какво място има. Защо не го питаш и него какво иска? Това за ядене с една ръка не е добре сякаш.
Преди години ми се наложи да карам камион и си беше тегаво това с яденето. Но си носех и малък газов котлон, та се изкарваше някак си. Крайпътните заведения са повечето гнусни и мръсни, а храната им е съмнителна. В Европа е скъпо по кръчмите... И едно кафе вече стана 6-7-8 лева в наши пари по бензиностанциите.

# 7
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 075
В Европа е скъпо по кръчмите...
В Европа и глобяват солено ако ядеш зад волана в движение.

# 8
  • СИ
  • Мнения: 4 406
В Европа е скъпо по кръчмите...
В Европа и глобяват солено ако ядеш зад волана в движение.

Няма да се учудя и да глобяват. Аз не харесвам да ям докато карам и не го правя. Най-много съм си вземал кафе или някакви дреболии от рода на солети, ядки или чипс.

В Гърция между другото глобяват ако караш с чехли или джапанки, а жените имат проблеми ако са на високи токове.

# 9
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 075
Е в България не глобяват, може и с джапанки и с чехли. Все пак не е ли гадно да си омажеш волана с мазните пръсти и да наръсиш трохи навсякъде? И ако пред теб изскочи джигит и те засече как ще реагираш адекватно ако ти се плъзгат пръстите по мазното и воланът не се завърти в тая половин секунда в която трябва да реагираш? А ако удариш спирачки и ти се разсипят бухтичките в скута тях ли ще гледаш или пътя? Някакви такива размишления ми хрумват.

# 10
  • Мнения: 9 361
Четох рецептите, не знам, как се наяждате с тях. Съпругът ми не е шофьор, но си носи манджи от вкъщи, защото наоколо е само индустриална зона при него. Има къде да седне, да си стопли яденето и т.н., но ако му предложа да си носи (сам си слага храната) само сирене с домати, само извара с плодове или пуешко завито в маруля, сериозно ще се притесни за менталното ми здраве.

# 11
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Четох рецептите, не знам, как се наяждате с тях. Съпругът ми не е шофьор, но си носи манджи от вкъщи, защото наоколо е само индустриална зона при него. Има къде да седне, да си стопли яденето и т.н., но ако му предложа да си носи (сам си слага храната) само сирене с домати, само извара с плодове или пуешко завито в маруля, сериозно ще се притесни за менталното ми здраве.

Едно е да си в топличко офисче на 10 минути, друго е да си в цех или хале на течение и да ремонтираш машини или разни детайли. Домати със сиренце и марулки с резен пуешко е за офис дамите, които си мерят калориите и диетите. Физическият труд иска повече енергия.          Smile
Не знам защо, но колежките говорещи постоянно за диети и здравословно хранене, както и тия хрупащи марули и овесени измислици в почивките, точно те изглеждат най-зле.      Smile

# 12
  • Мнения: 9 018
В Макдоналдс и други подобни заведения правят хамбургерите с такива сосове и продукти,че те някак си не потичат и падат от тях.

# 13
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 075
Ако кара по 12 часа без почивка той направо е опасен за останалите на пътя. И пишкането ли го прави в движение?

# 14
  • Мнения: 1 574
Е, човека може и някакво заболяване да има или да е на някакъв режим и да трябва да яде в определени часове.

Всякакви зеленчукови и месни кюфтенца, мини шницелчета, кебапчета, просто ги правиш малки. Пилешки хапки с корнфлейкс, пилешки, свински пържоли, печени, пържени, панирани, филе от бяла риба, филе от сьомга, но ги нарязваш надълго. Гриловани патладжани, тиквички, моркови на лентички свити както коктейлни рулца и набучени (добре, да не се изсипят) с клечки за зъби да не се цапа. Домашен чипс, картофен, зеленчуков, панирани сиренца, пълнени с кайма или сирене мини картофчета...
Подреждаш каквото решиш в кутия, нарязваш и хляба да му е удобно, слагаш и мокра кърпичка и салфетка да се избърше после и една ръка му стига.

Общи условия

Активация на акаунт