ЯНУАРСКИ слънчица ще топлят нашите сърца !!!

  • 13 483
  • 292
  •   1
Отговори
# 150
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Тинкърбел, честит рожден ден! Да си жива и здрава и най-хубавият подарък да тръгва сам да излиза и всичко да мине леко и благополучно!

А иначе, аз не съм те оставила, няма да се отървеш тъй лесно от мен Wink Mr. Green Все още съм си 2в1 и като че ли и леките контракцийки взеха да намаляват..... Ще чакаме, друго не ни остава....

# 151
  • Мнения: 131
А днеска нямаме ли някое бебенце Sunglasses?
Всички се натискаме. Така ли ще го оставим деня да си отиде?

# 152
здравейте и от мен.
и аз пробвам да храня моят бебок на 3 часа ама нещо не става.най много 2,5 часа,някой път и на 2 часа.и все си мисля ,че не му стига млякото.в 0,00 часа трябвало да е последното кърмене и после в 6,00 часа,за да си почиват гърдите и ние мамите.ама не при нас този номер не става. Sad
вашите бебчета плачат ли.моят пепи доста си поплаква,дори не дава да му сменяме памперса.постоянно рев.утре сме на консултация,ще го теглят да разберат дали наддава,ако не дохранване.

# 153
  • София
  • Мнения: 6 798
Дани си е вкъщи!!! newsm44 newsm68 newsm44

# 154
  • Мнения: 33
ЧЕСТИТА БЕБА ВИКТОРИЯ НА МАМА ГАЛИНА! newsm51[/size]
ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ТИНКЪРБЕЛ![/b]
ПОЖЕЛАВАМ ТИ ДА ПОЛУЧИШ НАЙ-ПРЕКРАСНИЯ ПОДАРЪК Е ДНО ХУБАВО И ЗДРАВО БЕБЕ. newsm51
ДОБРЕ ДОШЪЛ НА ДАНИ У ДОМА!
Ние днес бяхме на първата си консултация, малкия човек е наддал 300 гр. за 11 дни, което според педито е добре.

# 155
  • София
  • Мнения: 36
Здравейте мамчета! И моето слънчице най-после се появи на бял свят - бебе Мартин се роди на 18.01. в 15,30 часа - 3320 гр., 52 см. - предизвикано нормално раждане с епидурална упоика. От неделя сме си в къщи. Аз вече съм добре и мога да си сядам на д-то (имам 2 външни и 4-5 вътрешни шева). Това е за сега.

# 156
  • Мнения: 276
Честит Мартин на мама Рени - да ви е жив и здрав и много да ви радва! smile3525

... Как пък го реши, че сте толкова прекрасни?! Моля те, не се заблуждавай така. Позволи ми да знам що за стока сте - сестра, девер, кума, Иван, на Борис асцедента и на мъжо асцедента. Това достатъчно ли е, за да разбереш, че на мен не можеш да ги разправяш тия  Mr. Green   Grinning  ...

Ай ся! Да си имаме уважението и да не се засягаме на зодии, че сме много обидчиви!  Crazy Че сме стока - стока сме, ама сме неповторими! Mr. Green

Ним, ти ме изпревари и съвсем успешно и авторитетно защити честта на зодията. Няма да се даваме я........ Я ни виж какви сме прекрасни Mr. Green
Клеми, радвам се, че Дани вече си е вкъщи. Дано вече не се разболява Praynig
Деметра, благодаря за инфото за водното раждане. Много интересен разказ Thinking. Виж, не съм знаела Хърватска колко по-напред са от нас в тия неща.
Някой да има новини за ехо82? Днес трябваше да й е секциото. Ивонска, тя щеше да ползва теб за щъркел?
Тинкърбел нещо от обед се загуби. Дали нашите пожелания не са имали ефект? Mr. Green








# 157
  • Мнения: 131
Честито Рени
 Да ти порасне голям и послушен малкия Мартин   bouquet

# 158
  • Мнения: 871
mama ginger е родила на 12.01  Давид - 4,050 кг, 50 см
Честит да и е момъкът Hug

Вие как ще си отучвате децата от нощно хранене???? Марияна си имаше режим в 21.00 и беше последното хранене и после чак в 6:00 сутринта . Знам че това си е живо бинго, но се надявах и сега да е така. Ама бебка си се буди към 3:00-4:00 часа всяка сутрин и иска цица Thinking

# 159
  • Мнения: 1 289
и АЗ СЕ ЧУДЯ КАК ЩЕ СЕ ОТУЧИМ ОТ НОЩНОТО ХРАНЕНЕ.МАЛКИЯ СЕ БУДИ КЪМ 3-4 ЧАСА И ПОСЛЯ ПАК В 6-7.А И ДОКАТО ЗАСПИ ПРЕЗ НОЩТА Е МЪКА ГОЛЯМА... Whistling  #Cussing out 

ЧЕСТИТО НА МАМА РЕНИ И НА GINGER - ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ ДЕЧИЦАТА   bouquet

# 160
  • Мнения: 1 317
Честито на новите майчета   bouquet Да са им живи и здрави дечицата и много да ги радват   bouquet

stiliana1 - и ние сега сме така - яде към 21:30 последно и после се буди към 4 чак, а няколко пъти и чак в 6 се размрънква. Малко ме притеснява дали не е твърде голяма паузата през нощта, ама щом бебка си спи спокойно, предполагам е ок.

# 161
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз да попитам пак за кърменето - днес нашето дете е суууууууупер гладно! От 9 до 10 непрекъснато цокане. Без да заспива, без да спира - просто равномерно си сука. Добре, обаче в момента, в който я махнах от мен тя зяпна пак като врабче и ревна. Сложих я пак - още 30 минути. В 11 часа - същата песен - отворила устата в леглото и търси храна  Simple Smile Та питам има ли вероятност някаква да преяде? МОже ли да й стане тежко на стомахчето? Колко време най-много да я храня?
Това е съвсем нормално и очаквано Grinning Третата седмица е класическо време за скок в растежа - бебето изведнъж започва да суче много често, буквално постоянно - и така трябва да бъде, за да увеличи млякото според нуждите си. Обикновено трае няколко дни (рядко повече) - и правиш много добре, че откликваш на нуждите й. Така всичко с кърменето ще бъде наред Grinning Следващият такъв период е около 6-тата седмица - да не се шашкате, когато бебето изведнъж пак се лепне за гърдата денонощно Laughing
Може ли някое майче да ме светне за този Лансинох  newsm78 Къде се нанася - около зърното, не на върха му, нали? И от къде  мога да си го купя, сега ползвам едно друго, което ми го даде една приятелка, дадено й от лекар.
Лансинох има в големите вериги аптеки - моят съм си го купувала от аптеката на ХИТ примерно. Не си купувай голяма опаковка - малката е достатъчна за поне 2-месечно приложение на всяко кърмене, ако спазваш инструкциите. Има една тънкост в нанасянето му - слагаш на пръста кремче колкото главичката на карфица, не повече! - и разтриваш малко между пръстите. От топлината той се разтича много и лесно се нанася, така че ти трябва съвсем малко количество - иначе директно от тубичката седи твърд и е труден за мазане, така че ако не ползваш тази техника, се пилее излишно. Нанася се по цялата ареола (и зърното включително) и не се измива, което му е най-ценното Grinning Ако ти остане неизползван нататък, е идеално мазило при подсичане на бебето Laughing
Аз пък съм с доста кърма и все трябва да цедя след всяко хранене, защото ми стават на бучки гърдите-многое кофти.Да Ви питам вие спазвате ли някакъв режим на хранене-аз искам да отуча моя бебо да яде нощем, а  и лекарката го препоръчва. Вие как мислитте Embarassed
Относно цеденето на всяко хранене погледни на предишната страница, там има обяснения защо не е препоръчително и как може да се регулират нещата по-бързо, така че да няма излишни количества.
Нощното хранене е много важно особено през първите седмици. Простичката логика е, че бебето не би се будило за хранене, ако нямаше нужда от това. Стомахчето на бебето е колкото юмручето му и не може да побере голямо количество, което да го засити за дълъг период от време. Кърмата се усвоява в рамките на час-час и половина - и след това бебето е гладно, т.е. е нормално да си иска начесто денонощно. В корема е получавало храна непрекъснато - и му е нужно време, за да се нагоди към друг ритъм. А предвид че има и амбициозната задача да удвои теглото си за 6 месеца, бебето прави всичко възможно по въпроса - т.е. храни се денонощно, за да може да отговори на енергийните нужди на порастването Grinning
Оставени сами да определят нещата, повечето бебета си изграждат някакъв по-дълъг интервал без хранене (4-6ч) след първите няколко седмици, без да е нужно да бъдат приучавани. Но поне до 6-тата седмица след раждането не е препоръчително да се правят опити за отучване от нощното хранене - това е периодът, в който бебето расте най-интензивно, а гърдите се нагаждат да произвеждат мляко според нуждите му и дълги периоди без кърмене може да имат негативни последствия както за наддаването, така и за количеството кърма.

# 162
  • Мнения: 385
Klemy  Hug радвам се за вас. Пазете се  Peace
hedra благодаря за инфото   bouquet

# 163
  • София
  • Мнения: 6 798
Ей, чувствам се страхотно, имам си спящо човече в легълцето. Как ми беше мъчно за него... Cry
За сополите, може на някой да му се струва, че АЗ съм имала интересно преживяване с пневмонията на Даниел, обаче истинското "преживяване" беше за него и не пожелавам на никоя майка детето и да го преживее. Надали най-доброто нещо за едно дете е на няма и месец да се сблъска с това, пневмония, на кислород, с антибиотици и това с дни наред. И да, избирам да внимавам дали ще се сблъсква с болната си сестричка, пред това да си мисля, че не, този път няма да се повтори същото. Не виждам във всяка хрема пневмония, но когато едното детенце е диагностицира болно, а не само да влачи някакви сополи, мисля че има резон да се държи настрана от новородено бебе. Така мисля аз, не ангажирам никого с това си мнение. Аз лично не искам повече да се връщам в болница с детенцето, нито да се налга да го виждам закачен на системи и под кислород.  Stop

# 164
добре дошъл на дани
за нощното кърмене и аз не знам как ще стане.казват да даваме водчка,но не става моят бебо пищи и си иска цицата.незнам това до кога ще е но е много трудно за нас.тъкмо се унеа да спя и той плачка.ама така ще е да е жив и здрав бебчо.

Общи условия

Активация на акаунт