Подут паркет

  • 825
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте ! Имали някакъв вариант да се поправи подут паркет. Пренереждането не е вариант.  Имам позната която живее на квартира . Паркета се е подул миналата седмица , а след 10 дни ще освобождават квартирата . Няма да си вземат депозита ,даже ще додадът на хазяйката още пари ,защото искат да са коректни ,че им била много мила жената . Но Паркета им е голям проблем. Рязко от веднъж се е надигнал и тъй като вече им тече предизвестието се притесняват да кажат на жената . Имали вариант да ке оправи ,било то и временно за около 2 седмици , поне докато напуснат ?

Последна редакция: сб, 29 юли 2023, 11:29 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 42 162
Ако не са наводнявали няма как да се надигне. Другият вариант е от жегата и може да спадне като захладнее. Но ми е малко вероятно да е от това. Никъде ли не тече вода? Но ако те не са мокрили вината не е тяхна.

# 2
  • Мнения: 26
Не са наводнавали, поне така казват . Стаята ,която е с подут паркет е точно до банята ,възможно е да има някаква влага или съвсем лек теч,но не са видели да тече от никъде . Това са само предположения
Ако не са наводнявали няма как да се надигне. Другият вариант е от жегата и може да спадне като захладнее. Но ми е малко вероятно да е от това. Никъде ли не тече вода? Но ако те не са мокрили вината не е тяхна.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 25 349
Нашият паркет първите зими се надигаше брутално, ама брутално. Не сме се наводнявали, просто беше прясно сложен и явно от влагата в новото строителство се раздуваше. Викахме паркетаджиите да го отрежат малко по края, защото буквално се беше набил в стената. Спадна сам, макар и след време, но се появи друг проблем - фуги между паркетините на местата, където преди това беше издуването. Ако не сте се наводнявали не мисля, че е ваша вината, просто няма начин да се предотврати подобно нещо.

# 4
  • Мнения: 4 834
При нас се изду естествен паркет от наводнение от спукан радиатор. Надигнатото дълго стоя няколко месеца натиснато с огромна тежест и се прибра.
Може би помогна това , че беше в стая с южно изложение и над абонатна станция.

# 5
  • Мнения: 9 043
няма начин, според мен, трябва да се пренареди

# 6
  • Мнения: 1 495
Няма нужда да се пренарежда, реже се в края и сляга, много пъти ни се случва вече, затова купуваме винил вече. Това е от температурните разлики, като бабуна беше в средата, два пъти го рязахме и вече няма проблем.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 2 376
Нашият паркет първите зими се надигаше брутално, ама брутално. Не сме се наводнявали, просто беше прясно сложен и явно от влагата в новото строителство се раздуваше. Викахме паркетаджиите да го отрежат малко по края, защото буквално се беше набил в стената.
Това е класическа грешка на хората редящи си сами паркета или на неопитни майстори. Задължително се оставят фуги от всички страни за да има накъде да се разширява паркета. Когато се нареди прекалено плътно до стената естествено е, че ще надуе и без да е мокрен или да има теч.

Бих оставил минимум 10-14мм от всяка страна. Колкото е по-голяма площа толкова повече място за разширение се остава, толкова по-дебел перваз се поставя (не се избира само по красота). А, ако е много голяма стаята се поставят и делитационни фуги, които след това прикриват с лайсни.

Последна редакция: сб, 05 авг 2023, 14:27 от julian

# 8
  • Мнения: 1 495
Ние оставихме достатъчно фуга в края и пак се надявам, оставихме парчета да се темперира в стаята няколко дни и пак се надигна.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 2 376
Повечето стаи не са по-дълги и широки от 6 на 6 метра, така че оставяме на страна делитационни фуги. По някога обаче има дълъг коридор, след което следва стая, при което задължитлено са оставя такава за поне 10мм (най-красиво точно под врата).

Но да кажем, че са оставени и от двете страни по 10-15мм, няма теч и паркета не е менте, то единственото нещо, което се сещам е липса на подложка която играе ролята на бариера за влагата от основата. Особено ако говорим за първи етаж и лоша (или липсваща направо) изолация под замазката (както и външна изолация) и съответно ненормално голямо количество влага, която да пропива.

# 10
  • Мнения: 69 354
Няма нужда да се пренарежда, реже се в края и сляга, много пъти ни се случва вече, затова купуваме винил вече. Това е от температурните разлики, като бабуна беше в средата, два пъти го рязахме и вече няма проблем.

Какви са тия температурни разлики...
Нашият паркет що не се надига така...

Надул се бил, нещо са го мокрили според мен...не им ечитава работата...

# 11
  • Варна
  • Мнения: 25 349
Не е задължително, както казах нашият не е мокрен, а се наду страшно много. Възможно е самият паркет да не е изсъхнал качествено преди да се нареди или да има влага в сградата, тогава резултатът е същият.

# 12
  • Мнения: 69 354
Не разбрах да става дума за нова сграда или нов паркет....при автора на питането...

Редно е наемател да съобщи на наемодател при възникване на проблем или повреда...той не е, а сега се чуди как да замаже нещата за да издаде обекта ни лук ял ни лук мирисал.

Не ми прави добро впечатление това...нещо нередно си има според мен. Дано наемодателят да се е подсигурил с два депозита...че ще му трябват да оправя бъкиите на наемателката...

Вместо да се пита тук, да седнат със собственика и изяснят положението - откъде е подуването, каква е причината. така е редно.

# 13
  • Мнения: 42 162
Не е задължително, както казах нашият не е мокрен, а се наду страшно много. Възможно е самият паркет да не е изсъхнал качествено преди да се нареди или да има влага в сградата, тогава резултатът е същият.

Ако паркетът не е бил сух няма да се надуе, а таман обратното - ще отвори фуги. Надува се сух паркет сложен на влажна плоча или във влажно помещение.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 2 376
Ако наистина не е мокрен, няма как вина да имат наемодателите.
Въпрос на лош и необмислен монтаж.

Това е като да вкараш "прекрасна" 15 годишна пералня и след 1 месец да се развали и да обвиниш наемодателя "как така, 15 години е работила, как точно при теб за един месец ще се счупи"...

Общи условия

Активация на акаунт