Боледуване на децата ни-тема 73

  • 39 926
  • 1 409
  •   1
Отговори
# 1 335
  • Мнения: 3 292
Танчето, за момента се вижда инфекция. Црп-то ще ви е над 5, дотам е границата. Аз също я водя в цибалаб централа малката и тя се радва на топчето. Аз съм доволна там. Вадят резултати и в събота и неделя, така че от секрета ще видите резултати в неделя, а антибиограмата ще излезе в понеделник или вторник, зависи какво си изолирате

# 1 336
  • Мнения: 933
Танчето, за момента се вижда инфекция. Црп-то ще ви е над 5, дотам е границата. Аз също я водя в цибалаб централа малката и тя се радва на топчето. Аз съм доволна там. Вадят резултати и в събота и неделя, така че от секрета ще видите резултати в неделя, а антибиограмата ще излезе в понеделник или вторник, зависи какво си изолирате
Виждам, че има стойности които са под нормата.
Има и над нормата стойности.
Моя въпрос е следния дали Пкк е нормална.
Виждам ,че СРП трябва да е до 8 а неговото е над 12

# 1 337
  • Мнения: 5 603
Вирусна инфекция, според мен.

# 1 338
  • Мнения: 933
Вирусна инфекция, според мен.
Моето запитване е следното.
Не трябва ли да се направят още изследвания за да се разбере какво точно  му е на детето.
Другото което ме притеснява е ,че не яде разнообразна храна.
Как да разберем каква е причината за да те пожелае различна храна да яде.

# 1 339
  • Мнения: 4 856
Вирус има, това му е най-вероятно, ние все пак не сме лекари. Говорете с педиатъра.
Детето е добре, доколкото разбирам, какви други изследвания искате?

# 1 340
  • Мнения: 5 603
Какво друго да се направи? Детето е с вирус, лекува се симптоматично.

# 1 341
  • Мнения: 933
Какво друго да се направи? Детето е с вирус, лекува се симптоматично.
Добре де ако е вирус защо да не може да се провери какъв вирус е изобщо.
За това питам .
Как да разберем какъв вирус го мъчи

# 1 342
  • Мнения: 5 603
Ами вирус с кашлица. Не разбирам въпроса. Вируса си е вирус - някои са с кашлица, някои със сополи, някои с Т. Как така какъв вирус?

# 1 343
  • Мнения: 11 589
Те, вирусите, си нямат имена Simple Smile
Какво имаш предвид "какъв вирус"?
Може да се направи тест за грип и ковид по принцип.

# 1 344
  • Мнения: 380
Момичета, много съм притеснена. Някой има ли опит с тези бактерия, изолирани са от носа на сина ми, който е на 6 месеца. Лошото е, че двете бактерии заедно са чувствителни единствено към Моксифлоксацин, който спада към хинолоновите АБ и е забранен на доста места заради множество дългосрочни странични ефекти. Не съм против антибиотиците, но точно спрямо тези съм много скептична. Замислям се дали е много рисково да пробвам с пробиотични капки и капки за промивки на МедБио. Другият вариант е два вида антибиотични капки за двете бактерии, просто тези не искам да ги давам... Детето беше болно, но вече е ок, остана само това хъркане в носа, дори според педиатърката е напълно здраво. Чува се главно при кърмене и смучене на биберон. Носният секрет го пуснах на моя глава, защото беше болен преди повече от месец, а това хъркане в носа продължава...

Последна редакция: пт, 17 ное 2023, 14:47 от PureFlower

# 1 345
  • Мнения: 908
Не знам колко е голямо детето, но когато съм питала лекари дали да капя АБ капки без симптоми, а само на база на изолирана бактерия, казват, че щом няма симптоми, няма нужда. Аз капя при зелени сополи само.

# 1 346
  • Мнения: 380
Не знам колко е голямо детето, но когато съм питала лекари дали да капя АБ капки без симптоми, а само на база на изолирана бактерия, казват, че щом няма симптоми, няма нужда. Аз капя при зелени сополи само.
Детето е на 6 месеца, симптомите са хъркане на носа, най-вече при кърмене и смукане на биберон. Гърдите са чисти, сополи няма, хъркането се чува назад, при аспирация не излиза нищо.

# 1 347
  • Мнения: 908
Не знам колко е голямо детето, но когато съм питала лекари дали да капя АБ капки без симптоми, а само на база на изолирана бактерия, казват, че щом няма симптоми, няма нужда. Аз капя при зелени сополи само.
Детето е на 6 месеца, симптомите са хъркане на носа, най-вече при кърмене и смукане на биберон. Гърдите са чисти, сополи няма, хъркането се чува назад, при аспирация не излиза нищо.
Аз при задна хрема капя виброцил, но не знам от каква възраст може да се слага. Моите не боледуваха като бебета и нямам опит.

# 1 348
  • Мнения: 4 539
Момичета, много съм притеснена. Някой има ли опит с тези бактерия, изолирани са от носа на сина ми, който е на 6 месеца. Лошото е, че двете бактерии заедно са чувствителни единствено към Моксифлоксацин, който спада към хинолоновите АБ и е забранен на доста места заради множество дългосрочни странични ефекти. Не съм против антибиотиците, но точно спрямо тези съм много скептична. Замислям се дали е много рисково да пробвам с пробиотични капки и капки за промивки на МедБио. Другият вариант е два вида антибиотични капки за двете бактерии, просто тези не искам да ги давам... Детето беше болно, но вече е ок, остана само това хъркане в носа, дори според педиатърката е напълно здраво. Чува се главно при кърмене и смучене на биберон. Носният секрет го пуснах на моя глава, защото беше болен преди повече от месец, а това хъркане в носа продължава...

Моксифлоксацина, или флурохинолните антибиотици не се дават на деца, но това се отнася за прием през устата. На капки няма никакъв проблем, не се притеснявайте.

Танчето, вируси има много, специфични тестовя за всеки от тях вероятно има в центъра по заразни и паразинти, но вас не ви грее какъв е. Лечение което специфочно убиваптоя или оня вирус няма...има в единични случаи като грипа. Та лечението е облекчаване на симптомите и чакане.

# 1 349
  • Мнения: 17
Здравейте, имам две дечица на 4 и 7 от септември малката е с постоянно сополи които не се повлияват от никакви медикаменти пускали сме секрет за нос, имаше бактерия. Накапали сме и антибиотични капки, пробвахме и с хомеопатия и др лекарства ефект никакъв.Постоянно е с хрема зеленикави,гнойни през деня стават белезникави често прави и ларингити. Каката и тя е с трета сливица и през 4-5 дена и тя е постоянно със сополи направо съм се видяла в чудо. Ходили сме на УНГ постоянно изписва антибиотични капки от които няма абсолютно никакъв ефект. Препоръчайте ми какво да направя и към какъв лекар да се обърна? Някавк процедури? Четох за физиотерапия и боуен терапия. Пробвали ли сте ги?

Общи условия

Активация на акаунт