За плетените дрешки

  • 15 310
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 489
и аз ги обличам само на вън,защото няма нищо по-топло от вълната.

# 16
Нашите плетени нещица си седят в скрина. Не знам защо, но съм предубедена относно тях Thinking .

# 17
  • София
  • Мнения: 1 845
Някой правилно каза-има плетено и плетено.
1. За много плетени, вълнени неща е прекалено топло вкъщи и бебето се претопля.
2.Някои бебешки плетки са малко странни-например ние имеме едно елече, на което през извивката на ръква минава цялата глава на Али. С две думи е страшно неудобно.
3.Много влнени неща пускат власинки. Тъй като ние вече си ядем ръкавите изпитвам ужас да не се задави с тези власинки.
4.Плетените търлъци са ми страхотно удобни-дърфат ританките, трудно се изхлузват заради връзките. И най - вече с тях ни е топло на краката.

Та ползвам само търлъци.  Laughing
Ами, ако на бабите  им е чак такъв мерак да плетат, а на теб не ти се иска да им трошиш хатъра, да знаеш, че в пералнята по грешка са ми попаднали много неща и са се съсипали  Wink . Лоша работа, ама...

# 18
  • Мнения: 3 146
Аз пък се натискам майка да плете на меденката - просто е много талантлива и винаги в крак с модата.и преждите страхотно подбира - да не боцкат, да стоят добре.Като я накипря редовбо ме спират да питат за плетката.В къщи не носим плетени неща - топло е .А само да я видите с пуловера със смъкващи се рамене............

# 19
  • Мнения: 2 529
Първо искам да кажа, че не мога да приема предразсъдъците относно вълната Crossing Arms Вие май си представяте само домашно предена, необработена или и аз не знам какво.
Първо - едни от най-скъпите дрехи на света са пуловерите от кашмирска вълна. Второ - ангората, мериното също са вълна. Вълната може да бъде прекрасно обработена, аз например имам вълнен шал от Далечния Изток, който е идеален и за жега и за студ. В горещото вълната поема потта, позволява на кожата да диша (помислете за хората, които живеят в пустините и носят само камилска или друга вълна). Естествена материя е, за алергиите не знам какво да кажа, освен, че едно време са слагали недоносените бебета във вълна след раждането и така са оцелявали...

По темата Wink  - да, детето ми има и плетени дрешки и ми е особено скъпа една шапка, плетена от 80-годишната ми, почти сляпа баба. Ето я шапката:
http://community.webshots.com/photo/236616277/263202844ucgwGy

# 20
  • Мнения: 1 975
моите като бяха малки беб4ета много оби4ах да ги обли4ам с плетени дрешки..... На бебетата много има прили4а  Grinning ..... Особено през зимата... 4е и топлят.... а това е мноооого важно според мен!!

# 21
  • Мнения: 1 533
Цитат на: mama kenga
А само да я видите с пуловера със смъкващи се рамене............


Е дай да видим деее! Grinning Само дразниш народа Laughing

# 22
  • Мнения: 3 146
Не съм я снимала още с него....Ще пусна материал, с дългата жилетка имам снимки, ама някой трябва да ги качи.....

# 23
  • Мнения: 46 516
Имам елечета и терлички, плетени от една снежнобяла прежда, но рядко ги слагам, защото е топло, не защото имам предрасъдаци.

# 24
Слагам и само памучно боди и памучно гащеризонче ,а отгоре я завивам с памучна пелена,а и терлички или имам едни термо чорапки с връзки.
Много топло ми се струва да и слагам плетени неща може би защото е малка още ,по нататък ще преценя.
Но в никакъв случай на свеки плетените неща Twisted Evil много груби прежди ,а и плетките не добре подбрани да не говарим ,че за в къщи са много дебели.
А по магазините има страхотни плетени(машинно)неща ,но тези които са от естествена материя са страшно скъпи.
Имаме памучни половерчета за пролетта нямам търпение да и ги сложа ,ама тя е толкова малка още .

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 694
Ако не мохерни а вълненк но без да стърчи от тях какъвто и да е мъх обличам от 10 ден, когато излизаме навън. В къщи обличам само ако е по хладно и то отскоро защото се отвива да си играе с активната гимнастика.

# 26
  • Мнения: 3 932
Ние предимно ползваме терлички от плетените работи, др. си ни седят в шкафа. Ползваме най-често ватирани комплектчета или тези от памук или полар.

# 27
  • Мнения: 3 334
Цитат на: mam@
Не, не обличам шушони, тарлъци и елеци  Naughty
Аз бях предупредила да не се хабят, защото няма да обличам таквиз работи, ама те не слушат.
Сега, като знаят че не обличам техните неща вече не плетат.
А за плетени жилетки - фабрично плетени - ДА обличам, но там материята е друга.


и при нас същата работа!!!!

# 28
  • Мнения: 844
Аз пък много харесвам плетените неща. Майка ми е голям специалист и все плете ли плете. Дори повтори някои моделчета за бебето, щото да били новички, то каката доста повръщаше и са се позахабили. Освен това в къщи е студено и май ще се наложи да ги ползвам по-често, отколкото преди. Като казвам студено - през тези дни 17-18 градуса. Ако така се задържи времето може би още от раждането ще ги метна елечетата, щото с тоз климатик няма стопляне.А каката, не можеш я накара да сложи нещо плетено от баба, все и бодяло, било и горещо и т.н. Та бабата сега ще се хаби само за бебето.

# 29
  • Мнения: 3 153
Не харесвам ръчно плетените неща, нито за себе си като дрехи, пък за бебо да не говорим! Добре, че нямаме баби желаещи да плетат (нямат време за таквиз работи жените, работят)!

Общи условия

Активация на акаунт