На море в България 2023 г.! - 3

  • 42 724
  • 518
  •   3
Отговори
# 360
  • Мнения: 19 706
Истината е, че на север, освен Албена и Кранево, други читави плажове (и с удобства) няма.
Не съм съгласна. Всяко лято сме на Топола по няколко пъти.Има хубави и чисти плажове, макар и малки.
Малки, претъпкани, с камънак и малко условия на цивилизация. Не съм била гост на хотела, но съм израстнала по северното черноморие. Разбира се, за мен хубав плаж е едно, за други е нещо съвсем различно. Но в контекста на това, което се търсеше (или поне, както аз го разбрах), Албена и Кранево отговаряха.

# 361
  • Мнения: 2 201
Защо само Албена и Кранево? Какво му на плажа в Балчик този до силозите? Има бийч бар, няма камънак, чисто е.
Ние ходихме до Шабла, но водата беше ледено студена там

# 362
  • Мнения: 19 706
Не знам на кое се казва силозите, но аз знам един централен, който е малък и претъпкан и един пред двореца/крайбрежната (влиза се чрез стълби в морето). Ми и двата са голямо "не" пред албенския, който е супер близо до Балчик.

# 363
  • Мнения: 295
За мен, най-хубавият и уреден плаж на Северното черноморие е този на Албена. Моята ретроспекция от посетените миналия месец плажове на север е:
Балчик

к.к. Русалка



плаж к.к. Бялата лагуна

Албена


А в к.к. Русалка какво е положението като цяло, става ли за нещо комплекса все още..?

# 364
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 609
...............................................................
А в к.к. Русалка какво е положението като цяло, става ли за нещо комплекса все още..?
Ами, какво да кажа.. Базата ми се видя занемарена - имало е игрище, мини-голф, душове до плажа, но нищо не функционираше, освен 1 детска площадка и басейните. Къщичките изглеждаха добре отвън и имаше почиващи, но базата сякаш не беше пълна. Докато се чудехме чия собственост е комплексът, срещнахме и самия собственик, който ни поздрави най-любезно. После прочетох отзивите в Букинг за Русалка и се оказа, че не са добри, а цените на нощувките са високи. Иначе природата е красива, много тихо и спокойно е, но комплексът се нуждае от реновиране.
Преди бариерата на Русалка има паркинг и може там да се паркира и да се разхождате из комплекса или да се влезе вътре с колата, срещу такса от 12 лв.

Последна редакция: нд, 20 авг 2023, 00:27 от Скубиду

# 365
  • Мнения: 72
Влизам да похваля последните два хотела, в които почивах тази година - Сиена премиум, Лозенец  и Воя Бийч в Свети Влас.
От гледна точка на чистота и обслужване и двата са перфектни. Воя е на базата на UALL и храна и напитки са качествени и в изобилие 24/7.

# 366
  • Мнения: 1 130
Здравейте, отдавна не съм ви чела и не съм връщала много назад. Помня, че имаше доста добри отзиви за Марина Сандс Обзор, но един коментар 2-3 страници назад на съфорумка, леко ме смути, а мислех да запазвам 😁 Препоръчайте ми добър хотел на база ОИ или УОИ на абсолютна първа линия. Храната е от изключителна важност, че детето е на 14 месеца и иска всичко да опитва. Юли бяхме в Енканто Бийч Златни пясъци и не сме имали проблем, всичко беше страхотно. Допитвам се до вас, тъй като вече главата ме боли от толкова търсене 😁

# 367
  • Мнения: 798
Здравейте, аз имам питане за Синеморец, ако назад по-страниците е коментирано, кажете къде, за да се върна. Но ако не, искам да попитам за Вила Рея, били ли сте как ви се струва откъм разположение, хигиена, база?

# 368
  • Мнения: 58
Здравейте, отдавна не съм ви чела и не съм връщала много назад. Помня, че имаше доста добри отзиви за Марина Сандс Обзор, но един коментар 2-3 страници назад на съфорумка, леко ме смути, а мислех да запазвам 😁 Препоръчайте ми добър хотел на база ОИ или УОИ на абсолютна първа линия. Храната е от изключителна важност, че детето е на 14 месеца и иска всичко да опитва. Юли бяхме в Енканто Бийч Златни пясъци и не сме имали проблем, всичко беше страхотно. Допитвам се до вас, тъй като вече главата ме боли от толкова търсене 😁

Ние се върнахме днес от Марина сандс.
Директно питах управителя Димо да запазим за другата година (каза октомври, че може).

Бяхме група от общо 16 човека имахме и деца. Най-малкото на 1г.2месеца.

Първата вечер имах оплакване единствено аз от мравки в стаята (общо бяхме 6 стай). На сутринта отидох на рецепция. Нямаше свободна стая да ни преместят, но предложиха да напръскат искаха моето позволение защото сме с дете.
Съгласих се, каза ми, че препарата е безвреден, но ако искам можех да преместя малкия в някоя от другите ни стай.
Не съм го местила, но още вечерта мравки нямаше.
А на следващата сутрин ме потърсиха от рецепция да ме попитат как е положението понеже има друга стая, но не се наложи да се местим.
Камериерката беше уникално мила жена и чистеше всеки ден бързо, но добре.

Храната е страшно обилна и много вкусна. Имахме българска, италианска и рибна вечер. На рибната имаше над 7-8 вида риба, отделно хайвер, морски дарове и т.н.
На българската вечер ни посрещнаха с питка и шарена сол, а всички ястия бяха в керамични традиционни съдове, имаше и танцов ансамбъл по народни танци.
Малкия яде доста неща от там директно въпреки, че носех за него.
Никой от цялата група не е имал проблеми със стомаха.
Аниматорите са уникални (Ники просто ми пълни сърцето като виждам с какво желание забавляват децата).
Програмата е разнообразна за деца и за възрастни.
Фокусник, шоу с папагал, имитатор, певица едната вечер .. през деня водна топка, плажен футбол и волейбол, дартс и още други.

С алкохола също не мога да се оплача, опитахме доста неща, като за първи път ми се случва да помоля да ми разредят коктейл защото е с доста алкохол в него (повечето ОЙ се чудя алкохолен или безалкохолен е).
Ударих си нокътя също така и ми беше веднага помогнато да се превърже (реванол, лепенки и т.н.).

Ние лично въпреки малките спънки първата вечер останахме доволни и то най-вече от това, че веднага се решава проблема и след това се интересуват от теб.

Аз лично не съм била в хотел в който управителя е на линия от 9-10 до 22-23 вечерта. И не в офис, а из хотела и може спокойно да се комуникира с него.

# 369
  • Мнения: 5 328
Absent как е плажът? Дълбок, плитък? Има ли достатъчно чадъри на плажа?
Също така има ли паркинг?
Става въпрос за хотела на Обзор, нали?

# 370
  • Мнения: 1 130
Здравейте, отдавна не съм ви чела и не съм връщала много назад. Помня, че имаше доста добри отзиви за Марина Сандс Обзор, но един коментар 2-3 страници назад на съфорумка, леко ме смути, а мислех да запазвам 😁 Препоръчайте ми добър хотел на база ОИ или УОИ на абсолютна първа линия. Храната е от изключителна важност, че детето е на 14 месеца и иска всичко да опитва. Юли бяхме в Енканто Бийч Златни пясъци и не сме имали проблем, всичко беше страхотно. Допитвам се до вас, тъй като вече главата ме боли от толкова търсене 😁

Ние се върнахме днес от Марина сандс.
Директно питах управителя Димо да запазим за другата година (каза октомври, че може).

Бяхме група от общо 16 човека имахме и деца. Най-малкото на 1г.2месеца.

Първата вечер имах оплакване единствено аз от мравки в стаята (общо бяхме 6 стай). На сутринта отидох на рецепция. Нямаше свободна стая да ни преместят, но предложиха да напръскат искаха моето позволение защото сме с дете.
Съгласих се, каза ми, че препарата е безвреден, но ако искам можех да преместя малкия в някоя от другите ни стай.
Не съм го местила, но още вечерта мравки нямаше.
А на следващата сутрин ме потърсиха от рецепция да ме попитат как е положението понеже има друга стая, но не се наложи да се местим.
Камериерката беше уникално мила жена и чистеше всеки ден бързо, но добре.

Храната е страшно обилна и много вкусна. Имахме българска, италианска и рибна вечер. На рибната имаше над 7-8 вида риба, отделно хайвер, морски дарове и т.н.
На българската вечер ни посрещнаха с питка и шарена сол, а всички ястия бяха в керамични традиционни съдове, имаше и танцов ансамбъл по народни танци.
Малкия яде доста неща от там директно въпреки, че носех за него.
Никой от цялата група не е имал проблеми със стомаха.
Аниматорите са уникални (Ники просто ми пълни сърцето като виждам с какво желание забавляват децата).
Програмата е разнообразна за деца и за възрастни.
Фокусник, шоу с папагал, имитатор, певица едната вечер .. през деня водна топка, плажен футбол и волейбол, дартс и още други.

С алкохола също не мога да се оплача, опитахме доста неща, като за първи път ми се случва да помоля да ми разредят коктейл защото е с доста алкохол в него (повечето ОЙ се чудя алкохолен или безалкохолен е).
Ударих си нокътя също така и ми беше веднага помогнато да се превърже (реванол, лепенки и т.н.).

Ние лично въпреки малките спънки първата вечер останахме доволни и то най-вече от това, че веднага се решава проблема и след това се интересуват от теб.

Аз лично не съм била в хотел в който управителя е на линия от 9-10 до 22-23 вечерта. И не в офис, а из хотела и може спокойно да се комуникира с него.
Благодаря, най-вече на Fatalina, в крайна сметка не се повлиях от лошото мнение по-назад, имаше страшно много добри отзиви в сайтовете. Запазихме, в събота сме там, ще видим как ще е! 😁 Единственото, което бих отчела като минус още от сега, лично за нас е, това че ще се наложи да се придвижваме до центъра с кола. Имам 1 въпрос, ако отидем преди часът за настаняване, при рецепцията дали има тоалетни, в случай, че решим да отидем на плажа, да има къде да се преоблечем?

# 371
  • Мнения: 58
Здравейте, отдавна не съм ви чела и не съм връщала много назад. Помня, че имаше доста добри отзиви за Марина Сандс Обзор, но един коментар 2-3 страници назад на съфорумка, леко ме смути, а мислех да запазвам 😁 Препоръчайте ми добър хотел на база ОИ или УОИ на абсолютна първа линия. Храната е от изключителна важност, че детето е на 14 месеца и иска всичко да опитва. Юли бяхме в Енканто Бийч Златни пясъци и не сме имали проблем, всичко беше страхотно. Допитвам се до вас, тъй като вече главата ме боли от толкова търсене 😁

Ние се върнахме днес от Марина сандс.
Директно питах управителя Димо да запазим за другата година (каза октомври, че може).

Бяхме група от общо 16 човека имахме и деца. Най-малкото на 1г.2месеца.

Първата вечер имах оплакване единствено аз от мравки в стаята (общо бяхме 6 стай). На сутринта отидох на рецепция. Нямаше свободна стая да ни преместят, но предложиха да напръскат искаха моето позволение защото сме с дете.
Съгласих се, каза ми, че препарата е безвреден, но ако искам можех да преместя малкия в някоя от другите ни стай.
Не съм го местила, но още вечерта мравки нямаше.
А на следващата сутрин ме потърсиха от рецепция да ме попитат как е положението понеже има друга стая, но не се наложи да се местим.
Камериерката беше уникално мила жена и чистеше всеки ден бързо, но добре.

Храната е страшно обилна и много вкусна. Имахме българска, италианска и рибна вечер. На рибната имаше над 7-8 вида риба, отделно хайвер, морски дарове и т.н.
На българската вечер ни посрещнаха с питка и шарена сол, а всички ястия бяха в керамични традиционни съдове, имаше и танцов ансамбъл по народни танци.
Малкия яде доста неща от там директно въпреки, че носех за него.
Никой от цялата група не е имал проблеми със стомаха.
Аниматорите са уникални (Ники просто ми пълни сърцето като виждам с какво желание забавляват децата).
Програмата е разнообразна за деца и за възрастни.
Фокусник, шоу с папагал, имитатор, певица едната вечер .. през деня водна топка, плажен футбол и волейбол, дартс и още други.

С алкохола също не мога да се оплача, опитахме доста неща, като за първи път ми се случва да помоля да ми разредят коктейл защото е с доста алкохол в него (повечето ОЙ се чудя алкохолен или безалкохолен е).
Ударих си нокътя също така и ми беше веднага помогнато да се превърже (реванол, лепенки и т.н.).

Ние лично въпреки малките спънки първата вечер останахме доволни и то най-вече от това, че веднага се решава проблема и след това се интересуват от теб.

Аз лично не съм била в хотел в който управителя е на линия от 9-10 до 22-23 вечерта. И не в офис, а из хотела и може спокойно да се комуникира с него.
Благодаря, най-вече на Fatalina, в крайна сметка не се повлиях от лошото мнение по-назад, имаше страшно много добри отзиви в сайтовете. Запазихме, в събота сме там, ще видим как ще е! 😁 Единственото, което бих отчела като минус още от сега, лично за нас е, това че ще се наложи да се придвижваме до центъра с кола. Имам 1 въпрос, ако отидем преди часът за настаняване, при рецепцията дали има тоалетни, в случай, че решим да отидем на плажа, да има къде да се преоблечем?

Една част от групата ни пристигнаха в 12 и бяха настанени.
Има тоалетна до ресторанта иначе, но питайте на рецепция.
Отидохме само веднъж до обзор и честно ни беше достатъчно. На плажа от ляво на волейболното игрище няма камъни. Става дълбоко до колена след около 10 крачки (не ми е минус и честно така децата са почти на брега и ги виждам, а не гледам на 100-200метра).
За съжаление след 22.08 се забеляза смяна на гостите (не обиждам никой, но стана 80% българи и си показаха някой черти) започна се едно слагане на кърпи и пазане. Многократно се казва, след 8:30 кърпи и имате право да съобщавате ако има по-рано.

Прилагам снимка на морето от днес.

# 372
  • Мнения: 6 337
Absent как е плажът? Дълбок, плитък? Има ли достатъчно чадъри на плажа?
Също така има ли паркинг?
Става впрос за хотела на Обзор, нали?
[/quo
Brumm, т.к. бяхте в Серенити бей, а аз от години посещавам и двата хотела, мога да кажа, че Марина Сандс до Обзор в много отошения е по-добрият хотел, но пък Нестинарка е по-хубавият плаж с плитко море. Има достатъчно чадъри и шезлонги, само обаче ако някои нахални гости на хотела не са решили, че им се полагат поне по 3 чадъра на стая!
Запазват се чадъри основно на първа линия на плажа и най-вече в частта, пред коята няма камъни в морето, както и на басейна, сакън някой да не изпусне пиячката, храната и игрите с анимацията.
В Марината, както много път съм писала има платен, неголям, подземен паркинг, в който ако има места може да се паркирате срещу 10 лв. на ден. Пред хотела има безплатен паркинг, а зад хотела до плажа и гората може също да се паркира свободно.
Проблемът с мравките е от гнездата на лястовиците по някои балкони. Лястовиците ги разнасят, но като се почиства добре и при нужда се напръска няма ядове.
Големият ми син със семйството си и техни приятели с малки деца, също за 3-та година са в Марината. Нямат никакви оплаквания. Тях също са ги настанили по-рано и са им сложили гривните с комплимент като редовни клиенти. Стига да има свободни стаи настаняват по-рано.

Последна редакция: пт, 25 авг 2023, 17:35 от Fatalina

# 373
  • Мнения: 6 018
Здравейте,  нужно ми е мнение /идея/ относно плаж между Слънчев браг и Бургас, който да е възможно най-лесно достъпен откъм главния път и да има паркинг - искам на връщане от Слънчев бряг да направим бърз плаж попътно, веъщайки се. Може и платен да е. Благодаря предварително.

# 374
  • Мнения: 9 326
Мисля,че преди или след Поморие главният път се доближава на метри до брега и можете направо с колата да свиете встрани и паркирате до плажа.

Общи условия

Активация на акаунт