Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 36

  • 24 001
  • 884
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 5 044
Аз казах, но ме обърка, че единия зъболекар каза няма проблем са кърмя, другия обаче каза същия ден да не давам. И сега кой е прав...

# 631
  • Мнения: 441
Няма проблем да кърмите.

# 632
  • Мнения: 1 958
Какви хранителни добавки и витамини мога да използвам при кърмене? Приемам ферро фолгама, тотема, омега 3 и фолиева киселина. В търсене съм на витамини за след раждането и приемам всякакви предложения за комплексни такива.

# 633
  • Мнения: 303
Аз пия Ортомол Натал, приемам ги още от бременността.

# 634
  • Мнения: 369
Прегнакеар имат витамини за периода на кърмене.

# 635
  • Мнения: 1 804
Аз започнах новалак пренатал пиех ги през бременността

# 636
  • София
  • Мнения: 8 681
Имате ли някакви оплаквания? Добре е да си пуснете изследвания и така да проверите дали имате недостиг на нещо. Съответно да взимате отделни добавки, за да запълните липсите.
Често комбинираните добавки са пълни с евтини и неусвоими форми(тъй като лично ме е интересувало, почти всички са с цианкобаламин, вместо с метилкобаламин за Б12). Трябва да са някакви доста скъпи, за да е всичко оптимално като съдържание.
Б12, витамин Д, C, А...например, преминават в кърмата и можете да повишите нивата и в нея. Което е хубаво в доста от случаите. Желязо, обаче, калций...количество мазнини, не се повишават в кърмата, колкото и добавки да приемате.
Та е добре да видите какво точно ви липсва, за да знаете накъде да се насочите, какви форми да гледате. Аз, например, имам генетични мутации, които намаляват усвояването на фолиева киселина и витамини от групата Б(мисля, че поне няколко пъти назад съм го споменавала и сме обсъждали витамините), съответно, дори да не смятам, че съм в дефицит в момента, търся метилирани форми. И препоръчвам на всеки, които не знае категорично дали няма такива мутации. Аз разбрах при трудности със забременяването, когато си пусках изследвания-преди това нямах представа. На големият ми син съм пускала също изследвания и винаги му давам метилирани форми и чета кои са добрите форми и на други неща-вит.Д, желязо, омеги...и купувам тях, за да не рискувам. Освен, че някои хора не усвояват някои форми, то тялото им не успява да се изчиства и трупат вредни вещества в организмите си(например хомоцистеин, когато е нарушен процеса на метилиране).


Който е в София и има свободно време утре следобед- Ла Лече Лига София ще имат бебешко кафе в Сюарт Литъл. Водеща ще е Рина Господинова, която е и IBCLC. Та би било ценно за всеки, който има бебе с проблеми в засукването и някакви по- усложнени дертове с кърменето. Ето го фейсбук събитието https://fb.me/e/50lVla78E 
 
Yan25, мина ли през зъболекаря?

# 637
  • Мнения: 5 044
Дези, да, слагаха ми бая упойка,но вечерта кърмих и видимо нямаше проблем.

# 638
  • София
  • Мнения: 8 681
Надявам се всичко да е наред сега. Обикновено, в момента, в който усетиш, че ти преминава изтръпването, вече можеш да кърмиш, дори да има адреналин в упойката.

# 639
  • Мнения: 213
Момичета, намаля ми много кърмата, даже май свърши.. днес за приспиването въобще не помогна, малкия само се ядосваше, сега пробвах в раница, пробвах на ръце, само протяга ръчички към врата ми… те са празни, и даже май си връщат старата форма. Биберона го отказа преди 3 месеца. Сега е на 11. Как ще гго приспивам вече не знам. Исках да спра с кърменето наистина, чувсвах, че е време, но сега ми е много виновно и тъжно… при вас как мина този период, децата мъчат ли се така? Имам предвид да не си мислят, че ги отхвърляме ли и аз нз …

# 640
  • Мнения: 1 804
Момичета може ли да се приема карсил по време на кърмене...с базед съм и заради бременността и кърменето минах на пропицил но от него периодично ми се повишават алат,асат,Ггт и АФ...ето онзи ден пуснах и алат е 50,асат 75,Ггт 78 и АФ 150...а тирозол и метизол не са съвместими с кърмене...

# 641
  • София
  • Мнения: 240
Справих се с проблема си, затова редактирам мнението. Благодаря на всички, които помагате тук с бърза реакция и адекватна помощ! Heart

Последна редакция: сб, 23 мар 2024, 02:27 от ragazza

# 642
  • Мнения: 5 184
Как сте откъм менструация?

# 643
  • Мнения: 2 856
На мен ми идва или всеки месец или през месец по 7 дни ,но така си беше и преди раждането,само че никога не знам кога точно ще ми дойде ,така си бях преди раждането така и си остана 🤷‍♀️ ще видим след като спра да кърмя как ще бъде

# 644
  • София
  • Мнения: 240
Моята още не е дошла след раждането. Минаха 5 месеца от него.

Имам въпрос за позите за кърмене. Досега кърмя само като слагам бебето в скута си върху възглавница и го придържам с ръце обърнато към гърдата. Така и не успях да се науча на легналата, обаче бебето вече е почти 8 кила и в скута ми провисва, нервничи и мисля че не му е вече удобна…каква друга поза е подходяща за набъбнали бебета? Grinning

Общи условия

Активация на акаунт