Остров Тасос, Гърция /Тема 12 /

  • 15 445
  • 184
  •   1
Отговори
# 150
  • тук и там
  • Мнения: 11 666
Оси на плажа не съм виждала-на Златния плаж и Парадайз бийч предимно ходехеме. Но хотела ни беше със включена закуска-на открито, голяма досада бяха осите.Не бяха много като бройка, ама не те оставят да закусиш на спокойствие, вечно около храната, махаш с ръце и ги гониш, докато се опитват да ти кацнат на бекона и яйцата .Имаше басейн също, може би покрай водата са били, а то там беше и закуската.  Бяха ожилили една жена от гостите, та си има явно на места-не много, но досадни.

# 151
  • София
  • Мнения: 3 882
Миналото лято бяхме на Тасос няколко пъти и оси съм виждала само като седнехме да обядваме на една таверна на Голден бийч, но помолих да ни донесат запалена утайка от кафе и не сме имали никакви проблеми.

# 152
  • Мнения: 1 683
Да препоръчате къмпинг на Тасос. ММ иска да ходи с приятел с мотори и хич не са им читави сайтовете.

# 153
  • Мнения: 348
Не съм забелязала оси на Тасос. Бяхме там началото на август.

# 154
  • Варна
  • Мнения: 3 957
Да препоръчате къмпинг на Тасос. ММ иска да ходи с приятел с мотори и хич не са им читави сайтовете.

на Златния плаж почти до Скала Потамия - +302593061472

# 155
  • Мнения: 6 713
Здравейте, записвам се при вас.
От Кавала с ферибота до най-южната точка горе-долу за какво време се взима? Според гугъл за 3 часа.
И обикновено в колко часа е последния ферибот обратно за Кавала?

# 156
  • here and now
  • Мнения: 4 330
Миналото лято, мисля за под 2 часа пристигнахме. Разсписанията им излизат около месец по-рано, но не смятам, че ще има след 19.
Фериботите от Кавала са през около 2-3 часа през лятото, от Керамоти са много по-често и последния от там е към 22 часа.

# 157
  • Варна
  • Мнения: 3 957
Здравейте, записвам се при вас.
От Кавала с ферибота до най-южната точка горе-долу за какво време се взима? Според гугъл за 3 часа.
И обикновено в колко часа е последния ферибот обратно за Кавала?

Ако на ден има няколко десетки ферибота от Керамоти за 1/2 час до Тасос , феритата от Кавала са САМО НЯКОЛКО , ПО СКЪПИ И ЗА ТРОЙНО ВРЕМЕ , не са до главния град , а до едно село  на 15тина км. -  Прину където в понеделник е пазара на острова   . Масово се ползва от Керамоти , те са вярволица  - виждаш 3 - едно фери подхожда , друго товари , трето таман е отплавало

Последна редакция: нд, 03 мар 2024, 09:15 от peterky2002

# 158
  • Мнения: 6 713
Благодаря ви за информацията!

# 159
  • Мнения: 7
Здравейте.До сега не сме били на Тасос.Харесахме си една малка вила Byblos Aria.Изглежда много приятна.Дали има някой преки впечатлени?.Ние сме “социопати”и избягваме хората:)).Като ви чета,май поизбързах с Тасос

# 160
  • Мнения: 1 398
Здравейте!
Някой бил ли е по това време в Тасос да сподели дали има работещи магазини и заведения? Чудим се дали да не направим един уикенд, но никога не съм посещавала острова.

# 161
  • Варна
  • Мнения: 3 957
постоянто население е към 20 000 души  и те разбира се ползват целогодишно десетки магазини и заведения. Усиления туристически сезон разбира се започва едва през май и дотогава повечето хотели и доста заведения и атракциони са затворени.

# 162
  • София
  • Мнения: 16 212
На пристанището има страхотен ресторант Karas, даже по-вкусен от Thalassino в Керамоти.

# 163
  • София
  • Мнения: 613
Здравейте, къде може да се отседне  в апартамент, в близост до Голдън бийч, на пешеходно разстояние? И вечер какво може да се прави, има ли къде да се разходи човек?

# 164
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Здравейте,
Не сме били на Тасос до сега, но другаде в Гърция да. Имам няколко питания, понеже планираме това лято да го посетим.
- Има ли разлика в климата в различните части на острова? Северната част предполагам е също толкова топла като южната.
- има ли вятър и има ли значение от локацията на острова?
- моля, препоръчайте плажове, за да изберем н база на това хотел. Ла скала ли е най-известния/хубав и колко се плаща за шезлонг и чадър там? Също пренаселен ли е?
- Моля за препоръки за места за отсядане с басейн и близо до плажа Simple Smile
Благодаря предварително! 🌷

Общи условия

Активация на акаунт