Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 74

  • 29 599
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 6 293
Вече има издадена книга на български със статии на Рей Пит https://shop.optimalhormones.bg/product/biohimia-na-zhivota-dr-raymond-peat/

И аз я видях в гупата, чудя се дали да си я купя.

# 676
  • Мнения: 11 911
И аз така, но май към момента ще се въздържа, въпреки че подозирам, че ще се изчерпа бързо. Но имам доста за четене - Наръчник за регулиране на хормоните, Протокол за възстановяване на надбъбречните и първо мисля тях да си свърша.

# 677
  • Мнения: 4 350
Мибобо,благодаря.Вземам я.

# 678
  • Мнения: 11 911
Хайде, ще чакаме отзиви после Simple Smile

# 679
  • Варна
  • Мнения: 167
Mibobo, може ли мнение по моя въпрос? Благодаря, предварително!

Дами, включвам се и аз с въпрос... На 10.02.23 г. съм със следните резултати - TSH 3.01, FT4 16.30, FT3 3.52. След консулт с ендокринолог ми е увеличен еутирокса от 25 на 50мкг. На 08.06.23 г. - TSH 2.34, FT4 16.61, FT3 4.19. Продължих си с 50 мкг. На 26.10.23 г. резултатите стават - TSH 3.21, FT4 14.45, FT3 3.66. Посетих ендо ( без да коментирам че гледа само тсх и ми регулира дозата по него😠) Предписа ми следната схема: 50 мкг 3 дни и 75 мкг 4 дни. Аз след като видях последния резултат сама си вдигнах дозата на 62.5 мкг. всеки ден, тъй като знам че се шокира ЩЖ при подобни приеми. Според вас как трябва да продължа?
Реф. стойности - TSH 0.35-5.0 mU/l, FT4 9.15-23.68 pmol/l, FT3 2.25-6.0 pmol/l. На 40г съм, правим опити за бебе. 🙏

# 680
  • Мнения: 4 350
Мибобо,разбира се .
По него и неговите препоръки мъча прогестерона,феритина и какво ли не...Надявам се,че книгата ще ми даде повече отговори и знания .

# 681
  • Мнения: 11 911
arogans ами тя предписаната ти доза като се сметне средно аритметично се получава 64мкг, така че не е драма, че вземаш съвсем малко по-малко. Но нещо ти влошава функцията виж се за дефицити на витамини.
Иначе ако искаш може да смениш на течния Акутирокс, там се дозира по-прецизно а и повечето смятат, че усвояват по-добре....аз така и не съм се решила да сменя, но всеки който е минал на него е доволен май и за хранене и кафе не се чака.

# 682
  • Мнения: 28 000
Нисичко е, почвай го. И вит. Б12 ми се струва ниско.

Аз давам на малката по 3000 единици.
Това за вит. Д ли? Детето с дефицит ли е?

# 683
  • Варна
  • Мнения: 167
arogans ами тя предписаната ти доза като се сметне средно аритметично се получава 64мкг, така че не е драма, че вземаш съвсем малко по-малко. Но нещо ти влошава функцията виж се за дефицити на витамини.
Иначе ако искаш може да смениш на течния Акутирокс, там се дозира по-прецизно а и повечето смятат, че усвояват по-добре....аз така и не съм се решила да сменя, но всеки който е минал на него е доволен май и за хранене и кафе не се чака.

Всъщност сега се сещам, преди да се изследвам спрях за 2 мес. добавките за репр.функция (Ресвератрол, NAC и инозитол) и вит. Д и Б9 за 1 мес. А седмица преди изследването изкарах нещо вирусно с хрема. Дали е възможно това да е оказало влияние на ЩЖ? 🤔След изследване на вит. Б9 и Д са паднали малко, сега ги взимам.

# 684
  • Мнения: 20 248
И аз така, но май към момента ще се въздържа, въпреки че подозирам, че ще се изчерпа бързо. Но имам доста за четене Протокол за възстановяване на надбъбречните и първо мисля тях да си свърша.
След време ще започне да се появява по групите за продажба, както стана с книгите за Хашимото, АИП и пр., така че не се притеснявай.
Аз ще чакам отзиви за протокола за надбъбречните. 😁

# 685
  • Мнения: 343
Колко време след като вдигнете дозата на л тироксин, организма ви свиква и няма странични действия от по високата доза? Илк първоначално няма оплаквания, а след известно време започва да се отразява?

# 686
  • Мнения: 11 911
Никога не съм имала проблем при промяна на доза, нито в началото нито след време.

# 687
  • Мнения: 78


Може ли мнение за тези резултати. Преди месец бях с ТСХ - 7 , сега е паднал драстично. Не пия хормон, вземам добавки и правя диета. Интересува ме, дали ФТ4 е ниско и има ли нужда от хормон.

Принципно си е нисък Т4, средата на границата е 1,1 а твоя резултат е далеч от нея. Но по-важното е когато ТСХ ти е бил 7 Т3 и Т4 как са били, т.е. идеята ми е дали диетата и добавките ти им влияят.
[/quote]

Mibobo, благодаря за коментара, ФТ4 и ФТ3 бяха горе-долу същите. Само ТСХ е надолу и то доста.

sun sea- Не ям млечни, захар и глутен. Приемам вит. Б12, селен, цинк и вит. Д.

# 688
  • Мнения: 7 294
Тина, и аз благодаря за отговора за диетата.
Но понеже "захар" е бая разтегливо понятие, какво включваш (по-точно изключваш Grinning), като казваш "захар"?
Въглехидрати ли имаш предвид или буквално захар - сладки неща?

Аз от около месец пия акутирокс. Не знам дали е съвпадение или не, но последните седмици имам симптоми на хипо (които може и да не са от хипото, де). Та не знам на мен дали ми влияе добре. Отдавна не се бях чувствала така кофти, а т3 и т4 никога не са ми били хубави.

# 689
  • Мнения: 4 350
Тина,АИП ли правиш?

Общи условия

Активация на акаунт