Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 74

  • 28 171
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7 239
Долчик, надявам се това с ядките не е камък в моята градина Stuck Out Tongue Winking Eye
Нищо не искам да заменям с тях, просто много ги обичам и често не мога да устоя да ги ям Grinning

Бонго спомена в предишен пост млечните. Аз отдавна съм ги спряла и заради ИР, и заради ЩЖ.
Напоследък се замислям дали да не вкарам козе сирене. Примерно, 1-2 пъти седмично. Дали е по-приемлив вариант или въобще да си трая спрямо всички млечни?

# 721
  • Мнения: 27 736
Стела, нямах предвид теб, разбира се!🤗 Просто съм чувала толкова много хора, неядящи месо, да казват, че наваксват белтъчините с ядки...примерно с 30 грама ядки...🙂
Възможно е консумацията на ядки в по-голямо количество да се дължи на дефицит на витамин, да е свързано с хормоните също...
Шарпи, ти спря ли млякото в кафето (нали не можеше да пиеш чисто кафе заради сърцето), нали си на стриктно кето напоследък?🤔 С мазнина в кафето с мляко просто пикът на КЗ е малко по-късно.

# 722
  • Мнения: 1 518
Долче, благодаря за уточнението. Аз също имам предвид комбинацията въглехидрати +мазнини. Не съм го обяснила коректно. Ако ядеш само мазно, напр риба или свинско със зелена салата, няма такова покачване и задържане на захарта.

# 723
  • Мнения: 23 205
Такива като мен, дето не ядат месо 🙄 Искам, хора, но органически не мога да  ям месо в 95% от времето.Супер трудна работа е изхранването на хора като мен.

# 724
  • Мнения: 7 770
Примерно, 1-2 пъти седмично. Дали е по-приемлив вариант или въобще да си трая спрямо всички млечни?

много по-лесно е изобщо да не ги включваш,
защото се започва... айде сега вчера ядох кашкавал, днес нищо няма да ми стане от две лъжици мляко,
донесохме си млечни от Сърбия, яко се хлъзнаха добрите намерения 'без млечни'
за мен най-добре е 'аз млечни не ям, не ме питайте, не ми предлагайте, не ме занимавайте' Simple Smile

# 725
  • Мнения: 7 239
Аз по принцип никога не съм била кой знае какъв фен на млечните. И преди не съм ги яла кой знае колко. Кисело мляко понякога, малко сирене в салатата...
Не ми е никак трудно без тях, не ми липсват. По-скоро от гледна точка на разнообразяване на меню. Калций, ала-бала. Ама пък за калций хапвам понякога сусамов тахан.

# 726
  • Мнения: 4 601
Шарпи, ти спря ли млякото в кафето (нали не можеше да пиеш чисто кафе заради сърцето), нали си на стриктно кето напоследък?🤔 С мазнина в кафето с мляко просто пикът на КЗ е малко по-късно.
От около 3 месеца не пия кафето с мляко. Започнах да купувам само 100% арабика и да чукна на дърво, не се е обаждало сърцето.

# 727
  • Мнения: 27 736
А на какво отдаваш това, че сега стриктното кето ти понася на сърцето, а преди не? И хипогликемиите ли изчезнаха? Сподели, може да си полезна за други хора.🙂

# 728
  • Мнения: 20 215
По-скоро от гледна точка на разнообразяване на меню. Калций, ала-бала. Ама пък за калций хапвам понякога сусамов тахан.
Аз съм за, пробвай козето.
А калций от сусама няма да видиш кой знае колко, от растителни източници се усвоява малко.
От Сърбия си донесох козе сирене, беше като тебешир, хич не ми хареса. Хем уж от малко фермерско магазинче. Но изварата пък беше разкош.

# 729
  • Мнения: 27 736
В сардините (с кости) има прилични количества калций.🙂

# 730
  • Мнения: 4 601
А на какво отдаваш това, че сега стриктното кето ти понася на сърцето, а преди не? И хипогликемиите ли изчезнаха? Сподели, може да си полезна за други хора.🙂
Никъде не съм казвала, че стриктното кето не ми е понасяло на сърцето. Проблемът със сърцето дойде след изкаран ковид, по време на който /а и месеци преди това/ бях на кето хранене. И след като го получих, освен хаповете, които ми изписаха, кардиологът ми забрани да пия повече от 1 кафе на ден, което да бъде разредено с мляко. Хипогликемиите спряха, откакто вкарах плодове с нисък ГИ в менюто си. Последния месец не съм яла такива, но да чукна на дърво не съм и получавала хипогликемии. Предполагам, че след като съм вкарала показателите в норма - това е допринесло за елиминирането им.

# 731
  • Мнения: 27 736
Да, стриктното кето ти пречеше, защото получаваше хипогликемии. Вярно.🙂
Леко е притеснително за мен КЗ да ти се вдига с толкова от малко мазнина в кафето, тогава след кето хранене с голяма порция какво следва, мерила ли си?🤔

# 732
  • Мнения: 4 601
Редовно съм си мерила кръвната захар преди и след хранене. Вече имам чувството, че знам кога колко е преди да се бодна. След обилно кето хранене, захарта ми никога не е надвишавала 5. Но смятам, че това изобщо не касае тази тема. Тук попитах нещо различно и получих отговор. Отдавам го на това, че последната седмица изкарах някакъв вирус.

# 733
  • Мнения: 27 736
Понеже стана въпрос за мазнините и за храненето, самата ти сподели за КЗ след кафето с мазнина, затова попитах. Мисля, че е било полезно и за другите, макар и не точно по темата.🙂

# 734
  • Мнения: 1 518
Хубаво сме се разговорили, а ви четях от онези дни за протокол за възстановяване на надбъбречните жлези. Та, някой от вас прави ли нещо по въпроса и какво? Питам, защото една фитотерапевтка ми спомена, че ендометриалните полипи били резултат от нарушена функция на надбъбречните жлези. Не знам къде и каква е връзката, но като се има предвид побърканата ни ендокринна система, нищо няма да ме изненада, като взаимовръзка.

Общи условия

Активация на акаунт