Проблем след секс…

  • 1 541
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте,дами! Извинявам се,ако не пиша в правилната тема,но досега не ми се е налагало да говоря на тема “секс”. От скоро имам проблем който ме притеснява много,надявам се ако някой се разпознае в моята история да ми помогне със съвет и насоки,защото не знам дори какъв лекар трябва да посетя.
Имала съм двама партньора през живота с които съм била по 3г и сме водели полов живот много активно и съм нямала никакви проблеми,само удоволствие. От една година съм сама и не съм имала полов контакт. Намерих си половинка с която лягам вече за трети път и всеки път се случва нещо с организма ми. По време на секс - нищо,но след като приключи всичко получавам някаква задуха в гърдите,която се опитва да изтласка кашлица,съпроводена с гадене,треперене,изпотяване - Всякаш ми прималява и немога да си поема въздух. Силно сърцебиене. В този момент едвам успявам да кажа “отивам до тоалетна” буквално тичам до там,защото имам чувството,че ще повърна. Сядам на земята и след като се изкашлям няколко пъти и постоя седнала 2-3 минути,които ми се струват много повече нещата отминават. Но ме притеснява това,че се случва всеки път (за трети вече) … немога да си го обясня. Случвало ли ви се е? Много ми напомня на паник атаки,който имам .. но не намирам обяснение да ги получавам,по време на полов акт , защото не изпитвам никакви притеснения.
Започвам да си мисля,че е свързано нещо със сърцето или белодробно… нямам идея. Вие какво мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 13 170
Ако ползвате презервативи, може да е алергия.

# 2
  • Мнения: 13 811
Ако ползвате презервативи, може да е алергия.
Малко по-друг начин изглежда алергията по принцип и няма как да отмине за 2-3 минути, а тази, към презервативи, или по - скоро към лубриканта им има съвсем съвсем други симптоми.  
На паник атака доста пасва описанието. Вероятно все пак е нещо в главата след оргазъм.

# 3
  • Мнения: 1 574
"Паник атаки и секс
...Симптомите
На първо място симптоматиката на разгърнат панически пристъп покрива в голяма степен нормалните физиологични реакции на възбуда при сексуално взаимодействие. И при двете може да има:

Сърцебиене;
Учестено дишане;
Замайване;
Ускоряване на пулса;
Лек световъртеж;
Повишаване на кръвното налягане.
...Защото при секс се отделя адреналин, който циркулира в тялото и при паники..."

# 4
  • Мнения: 12 792
Наистина е странно, най-вече защото преди не си го имала. Защо не се обърнеш към личния си лекар? Може да е насочи към някой специалист, та даже кардиолог и пр. И ако никъде нямаш нищо, тогава психолог / психиатър.

# 5
  • Мнения: 4 350
Психотерапевт по-скоро. Може да е някакво неудобство пред новия партньор....

# 6
  • Мнения: 1 033
Да не би, да е свързано с кръвното? Нещо да "играе", такова нещо ми се е случвало веднъж, но не след полов контакт, бях вдигнала кръвно.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 718
Може да е някаква сексуална несъвместимост с партньора, която предизвиква такива реакции. Или някакво притеснение, което можеш да обсъдиш с психотерапевт/сексолог.

# 8
  • Мнения: 19
Здравейте! Аз пък имам проблем повреме на секс и се чудя дали е нещо нормално и дали на някоя дама и се е случвало преди. Когато секса стане доста интензивен, цялото ми тяло започва да трепери неконтролируемо, но сякаш не е оргазъм..в допълнение започват да ми изтръпват крайниците, обикновено дланите. Сърцето ми супер много ускорява ритъма все едно ще получа инфаркт 😂 понякога има и световъртеж лек..или пък след акта е възможно и едното ми ухо да заглъхне за 1-2мин. но после всичко се нормализира. Не се случва за първи път като цяло, но е супер странно.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 718
Може да е по-продължителен оргазъм или състояние близко до.

# 10
  • Мнения: 19
Може да е по-продължителен оргазъм или състояние близко до.


Ами не съм сигурна, но дано е нещо такова. Като се случи и се паникьосвам някак и искам партньора ми да спре. 😅 Благодаря за отговора! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт