Въпрос за калция

  • 1 468
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 677
Не. Аз лично не съм взимала нищо, дори и витамини за бременни. А доколкото знам, предозирането с калций е доста вредно. Задължително се консултирай с лекар.

Peace
И аз не съм пила нищо. И съм на мнение, че трябва да се консултираш с лекар. 

# 16
  • Мнения: 957
Е, не мога да си представя как ще предозирам калция, когато препоръчителната дневна доза калций за бременни е 1000-1200мг, витамините за бременни, които пия съдържат само 125мг в 1 таблетка, а в калмацин ( калций, магнезий, цинк) съдържанието на калций е 333,3мг. Не обичам да пия мляко и рядко ям сирене, така че няма как да си набавя кой знае колко калций от храната. За предозиране на калций се говори при количества над 2500мг, а за да може калцият да се усвои добре от организма не трябва да се взема еднократно повече от 500 мг, т.е. 2пъти на ден по 500мг е ок.
А това дали майката е вземала достатъчно калций или не не го пише на челото на бебето, когато се роди, а се отразява върху плътността на костите, както на майката, така и на детето, съответно и върху допълнителното предразполагане на майката към развитие на остеопороза. Това за съжаление не се вижда с просто око.

Това си е мое мнение, но мисля, че невземането на витамини и минерали по време на бременността е нехайство по отношение на детето. Никой не може да си набави 100% дневната нужда на организма от витамини и минерали чрез храната, колкото и да ме убеждавате, че се храните много рационално.

# 17
  • Мнения: 339
elfljo, не забравяй, че резултатите от изследването, което си чела най-вероятно са с относителна точност. А все пак светът е оцелял дълго и без наличието на изкуствено синтезирани витамини и добавки...
Естествено ти можеш да прецениш най-добре за себе си от какво имаш нужда...Wink Но най-вероятно болшинството майки ще се справят добре и само с диетата си..
Аз вземам само витамини за бременни и разчитам на ябълките, ядките и киселото мляко за дропълнително калций. Резултатът ще го видим после Wink

Последна редакция: нд, 21 яну 2007, 03:49 от EliMeli

# 18
  • Мнения: 619
Не съм пила,само витамини за бременни.
Хапвай повече млечни продукти.

# 19
  • Мнения: 113
Здравей.На мен развалените зъби са ми резултат от бременността.Преди да забременея имах само 1 пломба и никакви други проблеми със зъбите,но до 6 месец вече бях с 5 пломби повече Sad.Направо ми се плачеше.До тогава пиех само фолиева киселина и никакви витамини за бременни,защото според моя лекар нямало ефект CloseТа моята зъболекарка ми каза,че на ден ако изяждам по 200 гр сирене ще е достатъчно да не остана без зъбки до края LaughingВ сиренето съдържанието на калций е най-концентрирано.Аз много -много не го обичам,ама да видиш как го хапвах... WinkСпоред мен този начин е по-добър от хапчетата.

# 20
  • Мнения: 390
Допълнително не съм пила.ако приемаш достатъчно мляко и млечни продукти,в организма ти няма да има недостиг на калций.
Ако все пак решиш да пиеш,задължително се консълтирай с лекарят си преди това.
Peace

# 21
  • Мнения: 6 461
Не съм приемала допълнително калций по време на бременностите ми.

Допълнително не съм пила.ако приемаш достатъчно мляко и млечни продукти,в организма ти няма да има недостиг на калций.
Ако все пак решиш да пиеш,задължително се консълтирай с лекарят си преди това.
Peace

# 22
  • Мнения: 1 517
Аз също не пиех нищо по време на бременността. Определено предпочитах да си вземам необходимата доза чрез плодове и зеленчуци, отколкото от някакви неясни химии...   Thinking
Специално за калция попитах следящия бременността ми гинеколог, който каза в никакъв случай, калцият може да предизвика контракции на матката! newsm78

# 23
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не съм вземала никакви витамини и минерали за бременни.
Хранила съм се полезно - плодове, ядки, млечни продукти, особено в пьрвата бременност що сирене изядох...
Нито един кариес не ми се появи по време на бременност, имах само проблеми с венците.

Предозирането на калций е опасно, какво значи - малко ти се вижда.
Ако се предозира калция, главата на бебето рано почва да се вкостява, което прави раждането доста трудно, а и после рано се затваря фонтанелата и е опасно за бебето.

# 24
  • varna
  • Мнения: 1 012
я си пий калций и там каквито витамини са полезни-а може и омега 3 или рибено масло-също е много полезно-те него го препоръчват повече през последните месеци-защото се пълнеело Wink е най добре е естествения прием вместо химията

# 25
  • Мнения: 5 103
Пиех Матерна и фолиева киселина.

# 26
  • Мнения: 1 382
Нито аз съм пила калций през бременността, нито давам на детето. До 3 месец взимах фолиева киселина, а през останалото време залагах на плодове и зеленчуци, но беше и лято все пак Simple Smile

# 27
  • Мнения: 683
Аз имам проблеми със зъбите от както се помня. И сега по време на бременността положението е отчайващо. Ям много мляко,плодове, обичам и сирене,но по препоръка на зъболекарката и с консултация на гинеколога вземам допълнително калций.
Индивидуално е.Но мисля, че е добре да се консултираш с лекар.

# 28
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Най-много калций се съдържа в сусама.Много е полезно да се консумира профилактично от всички.В по-големите магазини или в диетичните със сигурност ще намерите сусамов тахан,който се обърква с мед 1:1 и се взема по 2-3 лъж на ден.Когато бях бременна си го хапвах като течен шоколад.Ще ви хареса.

Общи условия

Активация на акаунт