Малък шанс и мъжки фактор - ще ги сгазим като трактор ! ~бебеправене 419~

  • 25 472
  • 803
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 173
манди, крайно време твоето щастие ще дойде, без значение как! Heart

bubble, бързо да ти минава и да не се задълбочава!

За иглите според мен си в фобия като фобия, не че човек не може да го пребори, но обикновено трябва да е наистина въпрос на "или го преодолявам, или ще се случи нещо по-страшно/лошо". Кумата ми например припада всеки път като ѝ взимат кръв, а дори не гледа към иглите, но сигурно ако някой ден ѝ се наложи ежедневно да се боде, ще го преодолее.

Btw, аз след секциото си също имах назначен фраксипарин за 10 дни. В болницата ми го биха в ръката, после аз си го слагах в корема. И на двете места имах синини. Бях питала хематолог дали и след лапароскопска операция е нужен, каза че не се налага, но при секцио се изписва защото все пак е отворена коремна операция. След лапароскопията заради ИМБ обаче пак имах 2 дни фраксипарин и 1 месец ми беше почти черна ръката от синина, та хич не го обичам, но когато се налага стискам зъби.

# 61
  • Мнения: 948
Mandaria, Heart Нека щастието те намери.

# 62
# 63
  • Мнения: 1 844
Манди , сигурна съм , че ще дойде твоето щастие ❤ Бъди силна и вярвай .

# 64
  • Мнения: 319
Момичета ,привет в новата тема
Грабя си синичко, някога исках 3ма юнаци,мъжа ми все още държи на 3 деца (дай боже)
Сега малко информация,по назад си говорихме за църкви вяра,хороскопи
Тази вечер разбрах за храм Св Успение Богородично в Горни воден.Там, пред чудотворната икона на Майката Божия ,наречена „Златна Ябълка", отеца чете молитва, дава се на двойката ябълка която да изядът и жената получава някакво коланче.
Не знам сега
Не искам да изглеждам като идиотка,но мисля,че все пак би било от позла на някоя дама.
Надявам се да не засегна никой тук,знам,че не всеки вярва в такива неща но все пак
Поразрових се,има даже тема за който се интересува
Знам,че човек е готов на всичко за да гушне рожбата си
Желая на всички да прегръщаме скоро нашите чудеса
P.s Моля ви не ме мислете за луда

# 65
  • Мнения: 2 625
Манди, сигурна съм, че вашето щастие ще дойде при вас, по един или друг начин! ☺️❤️
Повечето хора наистина се глезят, много рядко съм попаднала на хора с истинска фобия....Мъжете са най-глезени...На такива "мъже" нарочно им давам от по-дебелите(стандартни игли), а не от детските, за които ме молят, за да си слагат тестостерона(иначе показва мускули) 🤣
Аз само като дете имах страх, защото ми слагаха често пеницилин по 2 пъти на ден, а това е една от най-болезнените субстанции...с постоянни сини крака. Аз още от първата стимулация си ги слагам сама инжекциите и ми е странно някой да ходи специално до болница(Шанталче, не го приемай лично) 😅 Дори баба ми сама си слагаше инжекциите след операцията. Иначе съм била и на 3 вида инжекции дневно, които пак си слагах сама.
Може болката да е болка и точно, за това ИМА значение дали ще я изпитваш 1 ден, 1 седмица, 1 месец или 10 месеца 😁
ПП преди време носих такова коланче, но най-важна е вътрешната вяра. Спрях да го нося след близо година.

Последна редакция: чт, 10 авг 2023, 07:56 от Kactus

# 66
  • Мнения: 700
Аз не мога да си представя сама да си слагам инжекции, но съм сигурна че ако се наложи бързо ще свикна. Надали бих се занимавала да ходя специално в болница да ми ги слагат.
Иглите не са ми любимото нещо, като малка даже припадах като ми взимаха кръв или ми слагаха ваксина. След като изкарах една бременност определено вече не изпитвам такива притеснения като ме боцкат, макар че има лаборанти, които яко са ме посинявали и са ми пукали вени.

# 67
  • Мнения: 3 259
За иглите според мен си в фобия като фобия

И аз това щях да кажа, може да е глезотия, но може да е фобия, хора, фобията може да се бори с воля, ама ако не оправи причната да я има, най-вероятно ще се премести на нещо друго. Причината може да е, че не поемаме контрол над живота си, може да е нещо друго.
Все пак има хора дето ги е страх от калинки примерно, а калинката не е опасна и не боли. Или от змии, които са опасни, но да ги е страх и като видят змия на картинка. Не е ей така просто хоп решавам и край.

Последна редакция: чт, 10 авг 2023, 09:10 от Одри ♡

# 68
  • София
  • Мнения: 3 050
Манди Heart

Аз за иглите да си кажа - нямам фобия, нямам страх, не е паника, но ми става лошо в момента, в който иглата пробие кожата.... Въпреки това си слагах сама всичките инжекции на стимулацията, но след като на няколко пъти едва не припаднах реших, че ако има следващата ще ходя възможно най-много там да ми ги слагат. Не съм лигла, имам сравнително висок праг на чувствителност, но просто ако мога да си спестя самобоцкането ще го направя...

# 69
  • Мнения: 1 052
Манди Heart

Реджина, и преди в темата е писано за този храм, мисля, че дори една девойка точно след посещение в него забременя, но не си спомням коя беше, че беше отдавна. Никой не те мисли за идиотка или луда, всеки трябва да има вяра в нещо, за да запази разсъдъка си в тази дълга борба - дали ще е в Бог, в някаква друга енергия или в науката. Трябва ни вяра, че проблемите ни са преодолими и че скоро ще сбъднем мечтите си! Nature Sparkles

Аз страх от игли нямам, но никога не гледам, когато ме бодат, за всеки случай. Ако се наложи, всяка от нас ще го изтърпи, ние сме силни и сме показали, че не се спираме пред нищо! Nature Star2

# 70
  • Мнения: 515
Аз съм типичен пример за страх от игли. Преди да ми вземат кръв ми се потят ръцете и какво ли още не. Знам че не боли, просто никога не искам да гледам. На мен ми става лошо и съм припадала още от дете и при имунизация и при вземане на кръв, в различни ситуации е било. И ме е страх по скоро да не ми стане лошо от колкото самото вземане на кръв. Сама не бих могла да си слагам инжекции, ако се наложи ММ ще ги слага, той е над нещата за тия работи. Аз ще прегърна страха ми, но едва ли ще успея да ги слагам сама.. наистина жените,които го правят сами за мен са ГЕРОИ!

Едит: Пуснах нещата, които АА ми каза и чакам резултати. Златни сте, всички Hug

# 71
  • Мнения: 1 173
Вчера ме удари едно прозрение-равносметка и минавам да си измрънкам сутрешно:
Скрит текст:
Другия месец става година откакто спряхме да се пазим. Както и преди съм казвала, бях с наивната идея, че наистина може да се получи естествено втория път, като не ни е фикс идея и т.н. Пък и нали от 14-годишна всякакви гинеколози ме убеждаваха, че като родя цикъла ми ще се регулира...
Въпреки това имах план: до края на годината или най-късно януари правим трансфер, ако трябва февруари повтаряме и все един от двата ще е успешен и май-юни излизам пак майчинство. Ха-ха.
Върнах се на работа детето като навърши 1г. не само заради текущите финанси, а за да не ми пада майчинството с второто дете. Както е тръгнало и да си го бях гледала още някакво време нямаше да влязат тези месеци в сметката на новото майчинство....
Та, за тази една година единственото, което постигнах е:
- отстранена жлъчка, за да не ми прави проблеми при бременност
- един трансфер, завършил с извънматочна и операция
- 2 спонтанни цикъла, 4 предизвикани и на 2 пъти извънместруално кървене заради ИБМ и ЦС
- (допълвам) 3 ЗФ, но не съм ходила на преглед всеки месец, та може и да са били повече
Нищо от плановете и надеждите ми не се осъществи. Нито организма ми работи като хората, нито успяваме да се движим "по план" с АРТ процедурите. Първия път отне малко над две години да видя положителен тест за бременност, май и този път ще е така.
Край на мрънкането.

Последна редакция: чт, 10 авг 2023, 10:05 от 2402

# 72
  • Мнения: 600
Манди, бъди здрава! Много хубав празник ти пожелавам! В най-скоро време да ти се сбъдне най-съкровената мечта!
За иглите,  аз нямам страх. Не е приятно, но се изтърпява. По скоро се притеснявам дали ще ги сложа правилно, но вече навъртях доста.

# 73
  • Мнения: 590
Манди, от сърце ти желая твоето ангелче да е скоро при теб! ❤🍀

Моята ситуация с иглите е същата като Golden stone. Но знам и че се свиква. Преди година ме беше страх от взимането на кръв или мъж гинеколог - сега вече не ми пука. Но ММ има полумедицинско образование и знам, че ще ме боцка с кеф, ако се наложи. Най-обича да си играе на доктор с мен. 😂

Аз мисля да отскоча до кръстова гора за малко положителна енергия и сила. Две години опити и абсолютно нищо... Уж свикнаха, но много ми се иска да има някакво раздвижване вече, че сигурно ще се срина скоро и пак ще трябва да се събирам. 🥺

# 74
  • Мнения: 7 242
Веднъж ми стана лошо щях да припадна почти ама иглата беше дебела и аз като погледна и край ....(това за изследвания за брак)
Пожелавам на всички игли само за кръвни изследвания през бременността 🤗

Общи условия

Активация на акаунт