Работа, CV-та, HR-и, съвети - 87

  • 27 769
  • 826
  •   1
Отговори
# 30
  • някъде в България
  • Мнения: 65
Зависи в колко кръга е подборът. Има фирми, в които се провежда на два, дори три кръга, като чак на последния се казват заплата и други условия. ММ така в една фирма му заубиха времето с 4 интервюта, накрая да му кажат, че дават половината на това, което той е казал, че иска още на първото..... ама, това е положението.
Благодаря за информацията. Очевидно много съм изостанала за тези 20г. Мислех си, че интервюта от няколко кръга са само за заплати над средната (в случая за София). А там където кандидатствах не вярвам да е повече от 2000 нето.

# 31
  • Мнения: 29 580
Е, да, обикновено е за по-високи позиции....за заплащането - не винаги е релевантно.

# 32
  • Мнения: 1 198
Моят опит е, че най-основните параметри като работно време, работно място, важни придобивки (дни отпуска, хоум офис) се казват от ЧР още на първо опознателно телефонно интервю. Тогава са ме питали и за очаквано заплащане и ми се е случвало (рядко) да дадат обратна връзка, че исканото е извън бюджета им.
Не се ядосвайте, като не сте ходили на интервюта от 20г, всеки опит е ценен. Аз и близки сме на мнение, че “наемниците” трябва от време на време да се оглеждат за нови възможности и да ходят опознавателно на интервюта, за сверяване на часовника. Дори да не искат непременно да сменят работата. А и помага за самочувствие и може да ти донесе по-висока заплата и на настоящето работно място (контраоферта).

# 33
  • Мнения: 3 544
При мен почти винаги като звънят първоначално ги изясняваме основните неща. За първо интервю държа да е онлайн. Не мога да се разкарвам, а впечатленията са ми че и повечето фирми така процедират.

# 34
  • Мнения: 957
kangel, а ти не ги ли попита?

# 35
  • Мнения: 3 544
Преди няколко дни например, аз от време на време гледам обявите и като видя нещо интересно пускам СВ, получавам след кандидатстване един имейл и вътре едно задание на ексел да се направи. Нито са ми звъняли, нито в обявата и в имейла пише подробности за заплащане. Има само описание на работата и че се работи напълно он лайн. И аз сега се чудя изобщо да си губя ли времето да го решавам това или да не се занимавам, като нямам яснота по финансовата част.

# 36
  • Сф
  • Мнения: 4 772
Зависи колко си на зор и колко е сложно заданието. Ако не ми отнема много време бих се пробвала

# 37
  • Мнения: 29 580
Точно. Ако не е сложно, защо не? Прочети първо обаче за фирмата, дали изобщо искаш да се занимаваш с нея. Ако принципно после няма да идеш на интервю, няма смисъл...

# 38
  • някъде в България
  • Мнения: 65
kangel, а ти не ги ли попита?
Питах. Но казаха като се върне ЧР ще ми се обади да уточни тези неща.. следващата или по-следващата седмица.

# 39
  • Мнения: 8 909
Аз пък не бих правила никакви задания, поднесени по този начин. Егати отношението, представям си в работно ежедневие.
Няма ли поне някакво описание, представяне, защо е този подход?

# 40
  • Мнения: 957
Kangel, Ами ще трябва да изчакаш. Явно имат интерес към теб и са те поканили, за да не решиш, че след като е минало време от изпращането на СВ-то без обратна връзка, явно няма да го бъде.

# 41
  • София
  • Мнения: 17 815
Аз пък не бих правила никакви задания, поднесени по този начин. Егати отношението, представям си в работно ежедневие.
Няма ли поне някакво описание, представяне, защо е този подход?
Аз също. При нас винаги тестовете са били след начално интервю дали изобщо си допадате с кандидата.

# 42
  • Мнения: X
Ако е някакъв вид задачка, която да наподобява на това да им върша работата, а на мен да ми го пробутват като тест за експертиза, не бих се занимавала аз лично - нито преди, нито след интервю. Чувала съм, че в IT сферата ги има тези неща.

# 43
  • Мнения: 29 580
Е, то задача на ексел по-скоро е да се види нивото на владеене. Обаче наистина е супер неуважително така просто без разговор, без нищо някаква си задача...

# 44
  • Мнения: X
Аз не виждам много смисъл така по имейл. Всеки може да я направи тая задача. Какво точно доказва? Имала съм подобни задачи на интервюта първите години като работех, но винаги е било за време и в офиса на фирмата. Иначе откъде да знаят дали изобщо аз съм направила задачата.

Общи условия

Активация на акаунт