На море в Турция - тема 80

  • 59 025
  • 739
  •   1
Отговори
# 525
  • Варна
  • Мнения: 85
Здравейте . Някой букирал ли си е хотел за Кушадасъ, през TUI. UK.
Може ли да сподели опит, има ли проблем , с резервацията , ...плащането ако си живеем в БГ , пък ползваме ТУИ

Това не е ли пакетната почивка? С хотел, трансфер и полет. Ние резервираме с Туи Белгия, ама живеем в Белгия - тръгваме от там и се връщаме пак там.
пътуваме със собствен транспорт, че носим много приспособления за придвижване... и гледам опция само хотел, без чартър .. малко разпакетиран ни е пакета Yum

# 526
  • Мнения: 4 785
Здравейте . Някой букирал ли си е хотел за Кушадасъ, през TUI. UK.
Може ли да сподели опит, има ли проблем , с резервацията , ...плащането ако си живеем в БГ , пък ползваме ТУИ

Това не е ли пакетната почивка? С хотел, трансфер и полет. Ние резервираме с Туи Белгия, ама живеем в Белгия - тръгваме от там и се връщаме пак там.
пътуваме със собствен транспорт, че носим много приспособления за придвижване... и гледам опция само хотел, без чартър .. малко разпакетиран ни е пакета Yum

При нас няма такава опция, затова попитах. Не виждам проблем тогава.

# 527
  • В.Търново
  • Мнения: 6 692
Предложете хотел с ол инклузив и пързалки в района на Кушадасъ, където приемат домашни любимци, малки кученца.

# 528
  • Мнения: 1 536
Да си оставя мнението за хотел Вог Бодрум, докато съм още тук на място😀

Хотела е прилично пълен, може би малко над половината (така изглежда) Настаняват след 14 часа, ние пристигнахме към 13 така че не сме имали драма с това.
Настанени сме в супериорна стая градина, двойно легло + едно разтегателно. Заявили сме и сме платили за 3ма възрастни. Стаята е прилично голяма ,добре обзаведена и има достатъчно контакти😁😃 всеки луд с проблемите си, тийнейджъра провери първо това🤣🤣 остана доволен,че има собствен контакт.
Чисто, добре заредена баня с всичко необходимо от козметиката и аксесоарите.
Всички са на разположение за всичко, ние пристигнахме с проблем. Наложи се да посетим медицинска клиника и да бъдем включени на системи. Тъй ,като разговарях в представителката на фирмата на рецепция и хората ми видяха ръката и разбраха какво се случва поискаха да ни осигурят транспорт до клиниката. Проявиха загриженост,дори да е била чисто професионална. Това отмина слава богу с намесата на лекарите.

Храна Ресторанта е един за основните хранения, + зоните за храна около басейните, плажа и Аква парка. Огромно разнообразие, граничещо с разточителство😀 не мога да изброявам всичко , но няма нещо което да липсва...чак до пушената сьомга на закуска (не го разбирам ама руснаците не си поплюват).
Минават м/у масите с колички с вина,бира,сокове,безалкохолни ако не искаш да ставаш. Много добро обслужване, момчетата си гледат районите все едно е ала-карт ресторант.Закуската е от 7-11часа,което е доста удобно, дори е по-спокойно в по късен час. За обяда нямам идея,ние не ходим за обяд. Подвизаваме се около басейните и там ,кой каквото закачи. Има добро разнообразие , пълнени картофи,пържени пилешки неща (тип KFC) плодове доста видове и най-разнообразни коктейли. Минават сервитьори на ролери и разнасят всичко необходимо и пожелано.
Вечерта има голямо разнообразие на видове месо, включително телешко и агнешко. Всичко е изключително вкусно приготвено, наистина кухнята им е силна страна. Десертите са безброй, но не един вид и само цвета е различен, ами наистина разнообразни.
Барове бутилиран алкохол всякакъв. За нас е съвсем приемливо. Уиски няколко вида на Джак Даниелс/Джентълмен/Меден, Черни етикети също не липсват. Правят много хубав Аперол и приемливо Мохито. Маргаритата също е много добра. Бира има различни видове (не съм заглеждала какви)

Анимация Няма такава😀 никаква, никъде около басейните пред хотела или в аквапарка. Нямам идея дали е така,защото вече датата е късна,или по принцип си е така.
Аквапарк Не работят всички пързалки, може би половината,леко разочароващо защото времето е супер ,около 30-31градуса. Една от причините да изберем този хотел бяха пързалките...
Водата в басейните е доста хладна, в детските пък е най-студена. Но пък ми направи впечатление,че не мирише на препарати (както съм усещала силно в други хотели)
За това пък водата в морето е ок, става и за такива като мен 😆
Водни забавления има няколко джета,цените са обичайни. За 10 минутки за двама =100 💶 нищо ново


Хотела определено ни харесва, дори се замисляме да повторим (ние обичаме така) но ако можем да изберем по-ранна дата. Може би нещата с аквапарка няма да стоят така.
Нищо от кофти отзивите ,които прочетох в интернет не съм го видяла на място. Сигурно има и такива неща,но не съм ги търсила.

# 529
  • Берлин
  • Мнения: 4 517
За да не пиша лични съобщения, ще оставя подробен отзив за Utopia World /нищо,че има още време до края на почивката ни/.
Хотелът НЕ е за хора, които:
-се притесняват от дълго ходене и стълби /трудноподвижни, мързеливи, носещи деца на ръце/;
-обичат широка пясъчна ивица тип Слънчака;
-обичат тишината и мързеливия релакс.
-обичат пешеходните разходки около хотела
-не понасят рускоезичните наглеци.
Какво е включено в концепцията:


За децата - отлично оборудван детски център, детски басейни, детска секция в аквапарка, детски ресторант - храна,пюрета, сокчета, детска дискотека.
Обслужване, чистота, отношение 10 от 10.
Ние сме във вила с морски изглед /по-рано пуснах един залез от терасата ни/. Вилите са 4-етажни постройки с по 3 стаи на етаж



Ежедневно зареждане на мини бар, тоалетни принадлежности, смяна на хавлии, почистване.
Храна - вкусна, разнообразна, не свършва нищо по време на хранене. Същото важи за вносния алкохол, коктейли и безалкохолни. Сладолед - насипен и пакетиран, пуканки и захарен памук, гьозлеме, детокс бар.
Анимация - целодневни активности /не ме вълнува и не мога да съм подробна/, вечер шоу програми и дискотека.
СПА- Мм беше доволен,аз не се впечатлявам от такива неща по време на морска почивка.
Безплатен шатъл от-до летището Газипаша, както и шопинг тур в Аланя.
Още няколко снимки за финал:



Живи и здрави само - октомврийското море догодина пак тук.
Аааа- времето е отлично, водата чай, а басейните са достатъчно топли, защото целодневно са на слънце.
И аквапаркът е много приятен.

Последна редакция: чт, 05 окт 2023, 16:48 от PAPURCHE MEHURCHE

# 530
  • София
  • Мнения: 1 845
За да не пиша лични съобщения, ще оставя подробен отзив за Utopia World /нищо,че има още време до края на почивката ни/
Живи и здрави само - октомврийското море догодина пак тук.
Аааа- времето е отлично, водата чай, а басейните са достатъчно топли, защото целодневно са на слънце.
И аквапаркът е много приятен.
PAPURCHE MEHURCHE, радвам се, че Ви харесва хотела. Моля те, обади се на Айджан- българската туркиня гестрилейшънка /на второто бюро от вратата навътре/ и и носи много поздрави от Мая и Росен! Каквото Ви трябва може да и казваш и веднага ще Ви реши проблема.

# 531
  • Варна
  • Мнения: 816
Роже и ние сме в Утопия. Днес се запознахме с Айджан. И тя разбира се много добре те помни. Много ни харесва хотела. Страхотно съотношение цена- качество. Ние за съжаление загубихме първия ден поради отменен полет, аз се разболях от лудницата на летище Истанбул, но иначе всичко е наред. Утре плануваме разходка до Аланя.

# 532
  • София
  • Мнения: 1 845
Роже и ние сме в Утопия. Днес се запознахме с Айджан. И тя разбира се много добре те помни. Много ни харесва хотела. Страхотно съотношение цена- качество. Ние за съжаление загубихме първия ден поради отменен полет, аз се разболях от лудницата на летище Истанбул, но иначе всичко е наред. Утре плануваме разходка до Аланя.
Аааа, fani34, супер! Пожелавам и на Вас приятно изкарване и се радвам, че Ви харесва хотела.
И аз мисля, че като съотношение цена качество трудно може да намери човек нещо по-добро.
А за природата там няма какво да говорим, такава красота не може да предложи нито един друг хотел в Анталия!
Много поздрави на Айджан от Мая и Росен!

# 533
  • Мнения: 222
Тази година пропуснахме почивйата в Турция, на за другата година започвам да се оглеждам за хотел. Пуснах даже запитване до агенция и опа изненада 20% за ранна резервация още 30% до декември и останалите 30 дни преди пътуването.
Това някаква нова мода ли е?

# 534
  • София
  • Мнения: 4 765
Такива условия съм виждала само при Емералд мисля. Не знам дали тях визирате.
И Акватур имаха някаква странна схема миналата година.

# 535
  • Мнения: 222
Версо, но гледам че и Акватур, те пък направо си искат 50%
Такива условия съм виждала само при Емералд мисля. Не знам дали тях визирате.
И Акватур имаха някаква странна схема миналата година.

# 536
  • Мнения: 3 391
Аз резервирах с 10% с Тез тур. 😁

# 537
  • Пловдив
  • Мнения: 1 894
В голяма чуденка сме за резервация следващата година .
Тази година бяхме в Нирвана космополитън и сме много доволни.
Гледаме други подобни ,но не всички снимки са реални.
Някой да сподели някой от този ранг хотели.Лара ,Белег, Сиде Алания не е в нашата опция.
Благодаря предварително!

# 538
  • Берлин
  • Мнения: 4 517
Роже, отдавна съм предала поздрави от теб. Айджан е даже manager guest relations. Изключително мила и й стана много приятно, че пратихме поздрави и се обадиме. Амбициозната й цел е да привлече повече българи към хотела, ще се бори за рекламен бюджет за участието на хотела на туристическото изложение в София.
А на теб ти благодаря, никога не си ме подвеждал ❤️

# 539
  • Мнения: 222
Роже, отдавна съм предала поздрави от теб. Айджан е даже manager guest relations. Изключително мила и й стана много приятно, че пратихме поздрави и се обадиме. Амбициозната й цел е да привлече повече българи към хотела, ще се бори за рекламен бюджет за участието на хотела на туристическото изложение в София.
А на теб ти благодаря, никога не си ме подвеждал ❤️
До Алания с трансфер от Анталия са програмите или си се каца в Алания?

Общи условия

Активация на акаунт