Връзка за секс , но после и двамата с чувства

  • 11 181
  • 317
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 41 766
Ти къде видя,че авторката иска само секс?

Явно не иска, но не е намерила повече цели 6 години. Затова се е съгласила само на секс и имат договорка да е така. Ако не и изнася - топката е в нея, прекъсва връзката и чака още 6 години на сухо. Междувременно не е станала по-млада и не вярвам да са и отминали нуждите от секс. Но каквото и да е, тя си решава, защо онзи да е виновен?

# 61
  • София
  • Мнения: 12 989
Ако не иска чуждо дете е много по-добре да каже така, вместо да излъже, че го приема и след това детето да усети пренебрежението. За мен честността му в това отношение е още един плюс за него.

Ако лъже, защо лъже, ако не лъже, защо не лъже се получава.

Алтернативата не е да излъже, че го приема. Казва, че не желае сериозни отношения и държи граници с нея, а с детето изобщо не трябва да иска контакт. За мен това е честното и искреното. Другото вече идва с други мотиви. Нито споменаването на чувства е на място, нито намесването на детето. А едното е направено като контра на другото - много искам, ама няма начин е работата. За да остане тя на въдичката.

# 62
  • Мнения: 15 129
Тя първа му е казала за чувствата и си е изпросила да и каже нещо за да не я обиди.
А това пък къде го прочете??
Не знам за моята женска солидарност, но ти яко си натъкмяваш сюжета.

# 63
  • Мнения: 41 766
Тя първа му е казала за чувствата и си е изпросила да и каже нещо за да не я обиди.
А това пък къде го прочете??
Не знам за моята женска солидарност, но ти яко си натъкмяваш сюжета.

Ето тук:

Цитат
Уви развиха се чувства от моя страна .. Реших да му споделя за да ми олекне .. Той също си призна че има чувства и че му е много хубаво с мен и че иска да се виждаме , но само за секс

Елементарният анализ показва кой пръв, кой втори, но веднага с уговорка и уточнение. По-ясно няма накъде.

# 64
  • Мнения: 134
Въпросът е как да постъпи, а не колко нетактично се е изказал господинът. Да, това с детето, трябваше да го премълчи и да каже, че просто не иска задълбочаване. Даже, ако беше на място, щеше той да сложи край. Вместо това е намерил начин как да я държи още на кукичката и авторката, очаквано и предвидено от него, сега се е хванала за това, че той е казал, че има някакви чувства.
Авторке, не се самозаблуждавай - той чувства няма, а най-доброто, което можеш да направиш, е да сложиш край. Иначе ще страдаш много.

# 65
  • София
  • Мнения: 28 945
Ако не иска чуждо дете е много по-добре да каже така, вместо да излъже, че го приема и след това детето да усети пренебрежението. За мен честността му в това отношение е още един плюс за него.

Ако лъже, защо лъже, ако не лъже, защо не лъже се получава.

Алтернативата не е да излъже, че го приема. Казва, че не желае сериозни отношения и държи граници с нея, а с детето изобщо не трябва да иска контакт. За мен това е честното и искреното. Другото вече идва с други мотиви. Нито споменаването на чувства е на място, нито намесването на детето. А едното е направено като контра на другото - много искам, ама няма начин е работата. За да остане тя на въдичката.

Защо намесването на детето да не е на място, ако то е причина да не иска сериозна връзка с авторката? Много хора не искат чужди деца, явно мъжът е от тях. Авторката повдига въпроса за сериозна връзка, той ѝ казва "Имаш дете, затова не искам сериозна връзка". Съвсем честен отговор от негова страна. Ще хвърляме камъни по него за това, че е бил честен ли?

# 66
  • Мнения: 15 129
Скрит текст:
Тя първа му е казала за чувствата и си е изпросила да и каже нещо за да не я обиди.
А това пък къде го прочете??
Не знам за моята женска солидарност, но ти яко си натъкмяваш сюжета.

Ето тук:

Цитат
Уви развиха се чувства от моя страна .. Реших да му споделя за да ми олекне .. Той също си призна че има чувства и че му е много хубаво с мен и че иска да се виждаме , но само за секс

Елементарният анализ показва кой пръв, кой втори, но веднага с уговорка и уточнение. По-ясно няма накъде.
Имала съм някое и друго гадже последните 20 години, движила съм се сред хора, които също са имали някое и друго гадже и сефте чувам извода от твоя елементарен анализ, че обяснение за чувства и връзка не включвало любовните чувства. Явно е някаква свръхнова мода, защото и преди няколко месеца въпросните чувства бяха любовни. Дали пък не е ти да си предубедена, не аз солидарна?

Последна редакция: пт, 11 авг 2023, 11:59 от Нарцùса

# 67
  • Мнения: 9 008
След 6 години суша на любовния фронт, авторката е започнала отношения за секс, защото явно други не са й предлагани. Най-вероятно е била със съзнанието, че е само това, но в последствие се е размечтала за нещо повече.
Мъжът обаче е бил честен и не виждам, защо е обвиняван. Прям, не прям, това е истината. Защо да шикалкави и да й подхранва илюзиите.
Той НЕ е длъжен с нищо, защото от негова страна промяна няма. Тя е тази, която носи отговорност за личните си чувства и последващи решения.

Лично аз никога не съм искала и по тази причина съм нямала отношения с мъж с дете. Нямам капацитет да се ангажирам с подобни конфигурации.

# 68
  • Мнения: 36 124
шест години суша, малко разговори и няколко оргазма наистина са предпоставка за влюбване

# 69
  • Мнения: 1 114
Честно казано почнах да се замислям, дали пък още в началото авторката е нямала някакви чувства а не после да се зародили изведнъж. Почти няма жена, която да не легне с мъж, който не харесва, освен ако не е за парите, но тук такова нещо като гледам няма

# 70
  • София
  • Мнения: 8 021
Мъжът ясно е поставил позицията си и не я е променил. Авторката да си прецени дали й изнася.

# 71
  • София
  • Мнения: 12 989
Скрит текст:
Ако не иска чуждо дете е много по-добре да каже така, вместо да излъже, че го приема и след това детето да усети пренебрежението. За мен честността му в това отношение е още един плюс за него.

Ако лъже, защо лъже, ако не лъже, защо не лъже се получава.

Алтернативата не е да излъже, че го приема. Казва, че не желае сериозни отношения и държи граници с нея, а с детето изобщо не трябва да иска контакт. За мен това е честното и искреното. Другото вече идва с други мотиви. Нито споменаването на чувства е на място, нито намесването на детето. А едното е направено като контра на другото - много искам, ама няма начин е работата. За да остане тя на въдичката.

Защо намесването на детето да не е на място, ако то е причина да не иска сериозна връзка с авторката? Много хора не искат чужди деца, явно мъжът е от тях. Авторката повдига въпроса за сериозна връзка, той ѝ казва "Имаш дете, затова не искам сериозна връзка". Съвсем честен отговор от негова страна. Ще хвърляме камъни по него за това, че е бил честен ли?

Защото е излишно и ненужно, ненужна информация (тя няма как да спре да има дете), и се използва да прехвърли отговорността върху това, че тя е с "багаж", а не върху неговото нежелание. Като не иска жена с дете, не се занимава и толкова.

# 72
  • Мнения: 1 185
Доводът, че не желае детето ми аз бих го възприела като "искам само половия ти орган". В крайна сметка, човек прави секс с целия пакет отсреща.
Щом са си признали семейното положение и има разговори преди и след леглото, значи връзката не е ексклузивно сексуална. Просто господинът няма никакво възпитание и още отсега се изживява като тартора във връзката.
Тези нововъведения "friends with benefits" съм ги гледала успешно само в американските филми. В ганьовския вариант - ни са friends, ни кой знае какви benefits има.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 1 793
Поредна тема, където единия иска промяна в правилата на играта, ама другият е виновен.
Що го дъвчета мъжа, залъвал, че има чувства. Ми има някакви, то коте да вземеш за 3 дни вкъщи и се отнасяш различни към него в сравнение с другите улични котки. Тука 4 месеца спят заедно, ясно че я предпочита пред Пена от магазина... Ама не толкоз, че да се получи нещо. А детето е намесил много точно - дал е да се разбере, че причината не е такава върху която може да се "работи", та да се стигне до връзка.
Болезнено и окончателно е, да си преценява авторката иска или не иска да продължи. За мен , както каза някой, ще ми секне мерака, ама има хора приемат.

# 74
  • Мнения: 3 841
Удобна си му затова е казал , че има чувства!
Като се появи по-удобна ще използва това, че имаш дете като претекст за раздяла.
Помисли дали този сценарии би те удовлетворил

Общи условия

Активация на акаунт