Не обмислих нещата...сега съжалявам

  • 5 633
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • София, България
  • Мнения: 3 625
Дами, това е състояние, в което не е въпросът дали някой ти помага или не. Може би дори съм склонна да допусна, че помощ може и да ѝ е предлагана. Това е състояние, в което чувстваш, че каквото и да стане ти не се справяш, не си привлекателна, не си ценена. И не се оправя с просто някой да дойде да ти помогне. Защото много често дори и някой да ти помогне искаш още и още.
Тук е моментът, в който трябва да ѝ се помогне да се научи да уважава себе си повече и да разбере, че не е робот, а човек с чувства и е напълно нормално да изпитва подобни емоции и да се научи да се чувства добре на мястото, на което се намира. За това си има техники за справяне. Има хора, които се занимават специално със следродилния период.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Purple_Peanut, права си.
Просто аз разсъждавах от моята гледна точка, защото съм с две породени деца и понякога съм се чувствала така сякаш не се справям и всичко е адски трудно и съм се чудила дали взехме правилно решение. Но в дните, в които имам някаква помощ винаги ми олеква и отново се уверявам, че решението ни е било много правилно.
Но наистина като прочетох твоя коментар се замислям, че може случая на жената да не е такъв.

# 17
  • Мнения: 39 566
Положението си е зов за помощ. Някой трябва да поеме и двете деца или поне голяма част от задълженията по тях. Сама няма да може.

# 18
  • София, България
  • Мнения: 3 625
Разбира се, че когато някой вземе детето или помогне за 2-3-5 часа майката се чувства по-добре, но това не е трайно решение на проблема Simple Smile
Решение би било човек да промени цялостната си нагласа за нещата. Много мъже не помагат на жените си, много жени нямат никаква помощ от бабите и дядовците, но само една част от тях биха стигнали до момента да съжаляват за решението за второ дете.

# 19
  • Мнения: 1 388
Аз те разбирам напълно, излез от позицията проблем, че няма кой да ти помага и самоубеждаване, че има проблем. Защо? Защото това не ти помага, напротив смачква те.
Седни, като спи бебето и започни да пишеш, как да излезеш от ситуацията. Пример.

1. Спирам да гладя, може и без това. Може и без....т.е. елиминирайки всичко което не е на живот и смърт.
2. Бързи рецепти за готвене.
3. Спи ли детето, спя и аз.
4. Голямото дете може да ми помогне, като забавлява малкото, говори му и т.н.
5. Кой може да ми помогне? Мога ли са си позволя да плащам на някого да идва един път седмично?
6. Осъзнаване, че има много по-лошо, жени са раждали в затвори, войни, глад, няма вода, памперси. Сигурна съм, че го знаеш, но е хубаво човек на моменти да се замисли, че все пак живеем в лукс времена.

Минах много тежко това време сама, съвети и мрънкане от родители, баби, но не и помощ, която беше много наложителна. Чудя се как оцелях  и успях. Който не го преживял нямате да те разбере. Радвам се, когато 4 годишното не съседче идваше и стоеше над креватчето и си играеха.

# 20
  • Мнения: 6 627
Голямото дете не бива да бъде товарено с отговорности да гледа малкото. Не е негова работа да поема родителски задължения. Hands V

# 21
  • Мнения: 1 388
Голямото дете не бива да бъде товарено с отговорности да гледа малкото. Не е негова работа да поема родителски задължения. Hands V

Никой не е казал да го гледа, а да помага. Правете разлика!  Може ли едно дете да гледа, бебе. Естествено, че не. Да застане до него и да му говори, да му подава играчки е безценна помощ, за да може авторката ако щете и до тоалетна да отиде.

# 22
  • Мнения: 1 406
Така е, разбира се, но по-рано в темата някой коментира, че 7-годишното било достатъчно голямо да храни бебето, да го къпе и да сменя памперси, което е прекалено. Да занимава бебето малко и да си поиграе с него, докато майката свърши нещо друго набързо е едно, но не може да му се прехвърлят родителски отговорности.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Подценявате много децата. Simple Smile Не става въпрос да замести майката, а да й помага. Навремето родителите са имали повече деца именно с цел големите да помагат. На 7г баба ми е изкарвала кравите. Не казвам, че и сегашните деца не трябва да имат детство, но ако поеме едно хранене от 5 за деня, няма да умре нали? Или ако смени един памперс от 10? Хайде да не залитаме в крайности. Никъде не съм написала майката да остави бебето на брат си или сестра си. Казах единствено, че може да ползва помощта на детето.
Аз лично дори бих възложила на дете на 7г да си направи само закуска. Да си намаже филия или да си сипе мляко с мюсли. Ако искате ме хокайте, но според мен децата обичат да им се дават отговорности и виждам само положителни неща в това. И за мама и за дете. Blush

# 24
  • Мнения: 1 388
Гледам видеа и често ми излиза Индия, деца, които продават храна, такива премерини движения, координирани  все едно е възрастен при това професионалист. Друго дете, на около 7 може би, носи едно 2-3 годишно и ги нападна куче, такъв синдром за оцеляване и самосъзнание завъртя се, качи се на една ограда за да спаси себе си и детето. Безценни умения.  Гледах и една психоложка, която коментираше случая с едно дете, което гледаше друго и го провеси през един балкон. Доста се говори преди няколко години и тя точно това обясняваше уменията на сегашните деца и че точно в такива общества, в третия свят, деца, които дори не ходят на училище, какви умения и знания имат за живота, гледат деца, помагат в домакинството и се справят много добре и за децата в общества,  катоэташето, които нямат умения за елементарни неща. Някога поне аз имах много ангажименти вкъщи пазар, миене на чинии,  чистене, гладене....днешните млади хора, дори не деца, млади жени над 18 г. не могат едно яйце да издържат, нямат никакви умения освен да цъкат на телефона и при наличие на толкова информация гледат само простотии.  За мъжете да не говорим. Всяка крайност е лоша, всяко дете трябва да има детство, щастие, но и според възрастта си да поема някакви ангажименти и полезни дейности вкъщи. Сегашните деца дори не могат една филия да си намажат, всичко им е на готово, та камоли нещо друго да свършат, както трябва и да са в помощ на семейството си.  Никакъв ангажимент за нищо.

# 25
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 726
Моята баба на 7г или 8г е гледала 2 г дете като работа и е изкарвала крава .
Детето на 7 г в 1 кл ли ще е сега септември?

Последна редакция: нд, 13 авг 2023, 18:05 от nasito8988

# 26
  • Мнения: 597
Това че баба Ви е гледала едно дете, докато тя е самата е била на 7г и е изкарвала кравите, не означава, че е правилно. Много се подценяват последствията у това дете.

# 27
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 726
Е не е било правилно ,но е било наложащо. И Какво викаш е било на бабите ?. Е децата са други да . Времената също . Сега са разглезени деца(не всеки) и от друга страна никой не се занимава с тях ,тикнат им тела, или детски по тв...
Горе казах ,че нямам деца. Но имам наблюдения от детето на брата на ММ.

# 28
  • Мнения: 597
Прекрасно е било за бабите, прекрасно. Моята баба съм я блокирала от 3-4 години на телефона, чуваме се 2 пъти годишно. Стана кълбо от нерви, пие лекарства по зелена рецепта, държи се зле с всеки, обижда го и т.н. а другата е още по-зле.
Така са се занимавали с тях... Полза, че е нямало телефони.
Някой да ги беше поглезил.
Прекрасно детство са имали, прекрасно.

# 29
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 726
Ооо, говорим за баба ми родена 1914 г . Дядо ми също е гледал животни като раб
Както казах нещата годите са други.
На 34 съм за справка.

Общи условия

Активация на акаунт