Бащите които не се интересуват от децата си

  • 13 739
  • 208
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 692
Аз познавам няколко бащи, които след развода са останали отглеждащият родител, а майките са си хванали пътя с новата любов. И то на дъщери.

# 76
  • Мнения: 136
А аз познавам баща, който е изнудван и тормозен за пари от бившита му и не даде ли, тя ги прави едни, че да не може да вижда сина си.

# 77
  • Мнения: 8 032
бащите настойници след развод са изключение, дори да познавате такива..
аз познавам само един в бг дотук, който е на споделено родителство и то не съвсем по негово желание..

# 78
  • MT
  • Мнения: 540
Далеч не са толкова малко и майките хванали си шапката и пътя. Ето - моята е една от тях. Знам и за още няколко абдикирали жени, заминали в чужбина и после натякващи на всички, че мъжете им взели децата дори(не моят случай, но го има като факт).

Спомените ми са лоши от цялата комуникация с нея през годините(бях на 4 като си тръгна, на 22-23 живях с нея за кратко, на 24 прекъснах изцяло комуникацията с нея). А баща ми, една лоша дума за нея не беше обелил(и до ден днешен не казва нищо лошо). Нито една визитация не беше отказал, въпреки че се случваха един път на 3-4-5 години.

Че има идиоти и издънки бащи - има, но не всички мъже са ужасни бащи, утайки или лоши хора. Има също толкова много майки, които са подмолни манипулаторки, които използват децата си за емоционални кошчета и представят всяко тяхно ново гадже като трофей, но пак имат родителски права, защото успяват да изкривят истината и закона влиза в тяхното положение.

# 79
  • Мнения: 107
Не бих била с човек, който има деца от друга жена и не се интересува от тях. Боклуци

# 80
  • Мнения: 1 485
Това жените да си зарязват децата също го има, сещам се за такъв случай, само купони и бяха в главата, заряза и двете деца, едното беше почти бебе. Някои хора не осъзнават, че живота е отговорност и като не искаш деца вземи мерки.

# 81
  • Мнения: 136
Не бих била с човек, който има деца от друга жена и не се интересува от тях. Боклуци
Интересно ми е психолозите какво казват

# 82
  • София
  • Мнения: 39 102
Психолозите не съдят.
Детето би трябвало да се чувства добре, стига майка му да не му пили на главата какъв боклук е баща му, което е отвратително поведение, но често срещано.

# 83
  • Мнения: 136
Да Rockstar, не съдят, но предполагам имат някаква личностна характеристика за човек, който има нула интерес към детето си и дори родителите му не знаят, че са станали баба и дядо преди Х години.

# 84
  • София
  • Мнения: 39 102
Човек с лоши семейни връзки и травми.

# 85
  • Мнения: 6 627
Цялата система единият родител да замине в чужбина е абсолютно погрешна!
Тогава става така
А: Аз се жертвам да изкарам пари.
В: Аз се жертвам да съм сам/а с децата и всичко тук.
И се натрупва една взаимна омраза, която е чиста бомба.
Приятел на ММ кара камион в Испания. 3 месеца отсъства, 1 си е в България. Майката работи на половин ден, децата са големи - в прогимназия и гимназия. Изглеждат доволни от живота.
Може би системата дава грешка, ако единият родител замине за постоянно.

# 86
  • София
  • Мнения: 39 102
Това е едно прекрасно изключение. Но в повечето случаи не е толкова лесно.

# 87
  • Мнения: 7 080
Имам познати, при които мъжът е вечно пътуващ и отсъстващ, а майката гледа сама двете им деца (и двете са още малки, все още не ходят на училище). Тя е доволна от живота си, не се оплаква, не мрънка. Според мен е въпрос до човек.

# 88
  • Мнения: 18 980
А моят баща замина да плава, когато двете със сестра ми вече бяхме на 17+ години. Това бяха годините на прехода, пари нямаше никакви, всеки се бореше да оцелее. Майка ми се оплакваше, че е сама през повечето време, но иначе си бяха екстра - избегнахме бедността пред трудните времена, тя имаше хубави подаръци от всяко пътуване и т.н. Семейството им е желязно 50+ години дотук. Та всичко е до хора и ситуации! Разбирателство да има е важно.

# 89
  • София
  • Мнения: 39 102
Въпрос на уговорка между двамата. Точно така, разбирателство.
В повечето случаи уговорката е скрепена със  "поддържаме приятелски отношения, заради децата". Абе нещо като развод. И лятото бащата води децата на море, както си е прието при разведените.

Последна редакция: сб, 19 авг 2023, 13:29 от Rockstar

Общи условия

Активация на акаунт