Бащите които не се интересуват от децата си

  • 13 680
  • 208
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 237
Всъщност е доста често срещано. Някъде около 2000-та година когато тръгна масовата емиграция, много жени така тръгнаха по чужбина на гурбет уж заради деца/ семейство и се оказаха там с друг мъж или мъже. Децата съответно забравени и в повечето случаи захвърлени на баби или на бащата по рядко. Все пак като че ли ставаше въпрос за по големи деца, вече ученици, но и за по малки не беше голямо изключение. Това из провинцията повече, но не е било рядкост и при по интелигентни семейства. Така че не само мъжете си зарязват децата

# 61
  • София
  • Мнения: 38 798
Аз съм попадала на доста такива тийнейджъри като учител. Даже, сега като се замисля за кварталната статистика - Ами 40/60 са самотни бащи и майки с деца.

# 62
  • Мнения: 2 288
Аз не мисля, че някой твърдеше, че е полово обусловено. Просто темата е зададена така.

# 63
  • ES
  • Мнения: 2 172
Когато казахте за случаи, когато майката напуска семейството и децата си се сетих за филма "Където пеят раците"....

# 64
  • Мнения: 19 176
Всъщност е доста често срещано. Някъде около 2000-та година когато тръгна масовата емиграция, много жени така тръгнаха по чужбина на гурбет уж заради деца/ семейство и се оказаха там с друг мъж или мъже. Децата съответно забравени и в повечето случаи захвърлени на баби или на бащата по рядко. Все пак като че ли ставаше въпрос за по големи деца, вече ученици, но и за по малки не беше голямо изключение. Това из провинцията повече, но не е било рядкост и при по интелигентни семейства. Така че не само мъжете си зарязват децата

То и след 22-годишен брак надали са малки деца. Кофти изглежда, да, но това все пак са поизгледани деца. Оикновено знаем само едната страна, която невинаги е обективна. Едва ли някой ще си признае, че е имало тормоз и пр., но подозирам, заради следващия избор на жената, че надали е свикнала на много хубаво в семейството.

# 65
  • Мнения: 3
Всъщност е доста често срещано. Някъде около 2000-та година когато тръгна масовата емиграция, много жени така тръгнаха по чужбина на гурбет уж заради деца/ семейство и се оказаха там с друг мъж или мъже. Децата съответно забравени и в повечето случаи захвърлени на баби или на бащата по рядко. Все пак като че ли ставаше въпрос за по големи деца, вече ученици, но и за по малки не беше голямо изключение. Това из провинцията повече, но не е било рядкост и при по интелигентни семейства. Така че не само мъжете си зарязват децата

То и след 22-годишен брак надали са малки деца. Кофти изглежда, да, но това все пак са поизгледани деца. Оикновено знаем само едната страна, която невинаги е обективна. Едва ли някой ще си признае, че е имало тормоз и пр., но подозирам, заради следващия избор на жената, че надали е свикнала на много хубаво в семейството.
А аз за развода да съм казал нещо? Случва се. Хората се срещат и се разделят. И обикновено няма невинни. Моето "защо?" е за децата. И темата като цяло е за децата. Ако приемем Вашата теза, че е имало тормоз децата ли са го осъществявали, според Вас? Като са поотгледани децата, следва ли автоматично, че не го преживяват?
Един пример само да дам, ако може по него да се определи размера на щетата Simple Smile Бяхме се КОВнали и тримата, само че по различно време. И аз, вече ОК, пиша: "Така и така, децата са КОВнали, малката има температура ..." и т.н., обичайната сводка. Не за помощ (живеем в различни населени места) или за да търся съжаление, само за информация при всеобщата истерия в епидемиологична обстановка. Отговор: "Те са млади, ще се оправят! Толкова ли е трудно да набуташ термометър на хх-годишно дете."
Ами не, не е трудно, просто си мислех, че искаш да знаеш Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Омразата не знам откъде извира, това е.

# 66
  • София
  • Мнения: 38 798
Ооо, БНД винаги е бил така. Никакво съчувствие, минимална помощ при болести.
Ковида си го изкарах сама с децата! Да ми беше светнала лампата още тогава!

# 67
  • Мнения: 1 364
От развода, печелят само адвокатите.

# 68
  • Мнения: 18 790
От развода печелят всички. Щом се е стигнало дотам, задължително е за добро.

# 69
  • Мнения: 4 795
minty малко ми е трудно да ти следя мисълта, но така написано ми звучи като незаинтересованост, не като омраза.

# 70
  • София
  • Мнения: 35 273
По- зле е от омраза - безразличие.

# 71
  • Мнения: 18 790
Майката може отделно да се чува с децата съвсем нормално. Едва ли цялата комуникация минава през бащата.

# 72
  • ES
  • Мнения: 2 172
Майките като отидат да работят по чужбина (все едно за свой кеф са отишли) никога не забравят децата си. Така, че това не е точен пример за майки изоставили децата си. Че издържат и таткото, а той си 'фанал любовница през това време.

# 73
  • София
  • Мнения: 38 798
Цялата система единият родител да замине в чужбина е абсолютно погрешна!
Тогава става така
А: Аз се жертвам да изкарам пари.
В: Аз се жертвам да съм сам/а с децата и всичко тук.
И се натрупва една взаимна омраза, която е чиста бомба.

# 74
  • Мнения: 7 428
Затова смятам, че трябва цялото семейство да замине. Иначе винаги ми се е струвало егоистично отива единият, блъска се, живее в самота и вероятно лишения, а другият в България харчи парите.

Общи условия

Активация на акаунт