Всичко за всички марки гел лакове - тема 50

  • 21 237
  • 735
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 667
Погледнах сега на два цвята, срока им е до август 2024, по-детайлно за другите проверете преди поръчка.
Мерси за съветите, а стикерите взех от АлиЕкспрес, ето линове и за двата вида:
Котките:
Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! BGN1.47  30% Off | 1PCS Anime Disney Mermaid Princess Nail Art Decal 5D Embossed Nail Sticker Winnie the Pooh Mickey Sticker Nail Art Decoration
https://a.aliexpress.com/_mPADJYQ

Кориците на списания

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! BGN1.07  58% Off | 1PCS 3D Fashion Poster Portrait Flower Nail Art Stickers Nail Decoration DIY Nail Decals Nail Art Accessories Nail Supplies
https://a.aliexpress.com/_mNOHJii

# 61
  • Мнения: 201
Относно срокът на годност на Macarons серията - 08.2024.
След поръчката от Shein се зарекох да не давам повече пари за лакове и всичко свързано с това, но ... искам 2 цвята само
Скрит текст:

# 62
  • Мнения: 145
Момичета, може ли съвет- по-долу е снимка на ноктите ми още с лакочистител (току-що почистен обикновен безцветен лак с частички, който имах), нарочно снимах така, за да се вижда по-добре състоянието им като са пресушени. Дали е ок да се лакирам със скоч базата на PNB или е по-добре още да поизчакам?.. всъщност тези вертикалните като балончета на безименните и някои от другите, си ги имам по принцип. Явно са ми доста сухи ноктите, не знам.. палците, особено десния, са най-зле.

Друго нещо се чудех, съвсем лаишка чуденка, но каква е разликата например между лампите Sun x5 plus (от Али Експрес) и Sunuv 2c (май беше)- препоръчаната от Есмералда?..


# 63
  • Мнения: 7 632
Разликата между двата вида лампи е огромна, неслучайно оригиналната SUNUV струва 4-5 пъти повече - в сила на диодите и издържливост. Качеството е в пъти над другата, изпича по-добре, не се разваля така бързо. Имах SUN X5 Plus, Sun X5 Max, кокто и има-няма още десетина вида евтини лампи, оригиналните на SUNUV са най-доброто, което съм пробвала до момента. След тях в класацията ми са лампите на Star.
Между другото,Sun X5 Plus започна да пече значително по-слабо след около 6-7 месеца лична употреба и я разкарах.

# 64
  • Мнения: 145
Благодаря за пояснението, Есмералда! Simple Smile

# 65
  • Мнения: 187
The 13th Според мен изчакай още с гел лака. Но и си вземи и заздравител за нокти. На Microcell nail repair е хубав. Слагаш го като лак два последователни дни, на третия махаш с лакочистител и пак лакираш. Така поне 2 седмици. Или намери салон, в който правят терапия с IBX.

# 66
  • Мнения: 1 602
Постоянно ми попадат такива цапаници, лошо ми става като гледам https://www.facebook.com/reel/1738715206565056?s=yWDuG2&fs=e някаква нова мода ли е, не знам

# 67
  • Мнения: 7 632
Какво ли не правят хората за лайкове
... Joy
Добре поне, че е обикновен лак, редовно ми настръхват косите, като гледам мацаници с гел лак.

# 68
  • Мнения: 1 860
Това е бразилски маникюр и така клепат и после чистят и се получавало тип под кутикула, но се прави с обикновен лак и за мен е страшна простотия и губене на време чистене, ако могат да лакират нормално. Не е толкова сложно да се научат да лакират нормално.

# 69
  • Мнения: 1 951
Че с гел лак защо да не става, ако се изчисти преди изпичането. Лака няма да остава върху кожа

# 70
  • Мнения: 1 602
Защото има риск от алергии, независимо колко дълго ще остане върху кожата.

# 71
  • Мнения: 7 632
Че с гел лак защо да не става, ако се изчисти преди изпичането. Лака няма да остава върху кожа
Алергията се получава именно при контакта на неполимеризиран продукт с кожата. Голяма работа, че после ще го почистиш - когато вече е полимеризиран, проблем няма, дори да е върху кожата.

# 72
  • Мнения: 226
Тия с клепането на лак като ми попаднат директно ги махам. За мен това е страшна тъпотия 🤦
Минавам да ви покажа не нов, а стар лак 😄
Не знам как се издържа повече от 2 седмици. При мен е плачевно. Топ лакът обаче не се е матирал (коди миръкъл)
Утре ще мисля какво ново да бъде.

# 73
  • Мнения: 2 313
Кармила, благодаря за поредната страхотна тема! Heart Hug
За гел Х и аз мисля като Кармила, от време на време - да, постоянно - не. Това лято си правих 2 поредни пъти маникюра с гел Х. Втория път си ударих нещо кутрето и екстеншъна някак ми удари кожичката/ се заби в нея/ на кутрето. И се бе инфектирала. Трябваше да сваля всичко и мазах с антибиотичен крем. Оправи се.
Иначе хубаво става с гел Х, да, но не е практично в ежедневието постоянно да се ходи така. 1-2 пъти в годината и толкова...

Значи, за Х-гел ноктите - ходя така откакто се появиха. В смисъл, слагам ги веднъж и си стоят и допълвам докато реша да сменям. Нооо, аз ги слагам с полигел, защото имат голям апекс, който липсва при моите нокти. Слагам полигела по целия нокът, както при изграждане с горни форми (все ми се струва, че няма да са достатъчно здрави, а аз съм свикнала много неща да правя, които могат да повредят ноктите) но просто не се махат, а си остават. Много харесвам, гладки и абсолютно равни стават ноктите с тях, просто те се сливат с гела. Като допълвам, просто оправям апекса и ако трябва пиля, каквото не ми хареса.
Ако се лепят с база или каквото там лепило препоръчват, то ноктите се разплескват, за да заемат формата на вашите нокти и затова сигурно изглеждат широки по върховете. Те също могат да се пилят след поставянето, но на мен лично с база, или дори само с гел не ми харесва.

# 74
  • Мнения: 535
Леле, върнахте ме половин година назад...преди това и аз пилех при махане, след това преди база или гел, след това пак пилене и така 6-7 часа маникюр, от които 5 часа съм пилила FlushedJoy то беше 1 оформяне, то беше чудо. Сега пиля само след база или гел. И ми държи доволно без проблеми и времето съкратих и нервите също. Била съм яко луда, ама поне де успокоявам, че има и други като мен😄 Относно формите...не знам. И аз съм миждала такива дето уж правят някакъв апекс като се сложи повече материал, но само на клипчета.

Общи условия

Активация на акаунт