Отговори
# 15
  • Мнения: 1 896
защо, всички си мислите, че педиатърката на момичето не е права?
Например защото я плаши с алергия към кърмата - нещо, което не съществува.
Въпросният педиатър никъде не видях да предлага вариант "недоразвита нервна система".
Във всеки случай смятам, че вероятно е нещо, което може да се облекчи именно по начините, които предлагаш ти, а не със спиране на кърменето, както би било при някаква предполагаема алергия към кърмата.
На бас че "там в Щатите" никой няма да ти постави такава диагноза и да те накара да спреш да кърмиш. Тука обаче сме чували за такива случаи.


# 16
  • Мнения: 994
защо, всички си мислите, че педиатърката на момичето не е права?
Например защото я плаши с алергия към кърмата - нещо, което не съществува.
Въпросният педиатър никъде не видях да предлага вариант "недоразвита нервна система".
Във всеки случай смятам, че вероятно е нещо, което може да се облекчи именно по начините, които предлагаш ти, а не със спиране на кърменето, както би било при някаква предполагаема алергия към кърмата.
На бас че "там в Щатите" никой няма да ти постави такава диагноза и да те накара да спреш да кърмиш. Тука обаче сме чували за такива случаи.




за конкретния случай аз не видях никъде педиатърката й да я съветва да спре да кърми. казвам обаче, че сигурно е права, че не са колики.  съвсем правилно й е казала, че на този етап ако плаче бебето е първо - гърда, после памперс, дрешки, и чак тогава се търси по-сериозен проблем, ако не спре да плаче.

# 17
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Благодаря ви за съветите, мили мами! Днес се консултирах и с друга педиатърка. Според нея бебчо просто преяжда (твърде вероятно, много е лаком, а аз имам много кърма). Другата причина според нея е, че по цял ден бебето спи и будува нощем, т.е. че е "объркал" деня и нощта.
Днес го пробвам да го будя точно на 3 часа, независимо колко спи и по съвета на втората докторка ще му пропусна нощното хранене.
Само да споделя и объркването си относно млякото - в родилния ден акушерките ме убеждаваха: "Пий мляко, за да имаш мляко"... а са акушерки...  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: X
С риск да те дообъркам още/макар,че поне безумната идея за алергия към кърмата се е разсеяла,но все пак за да се докаже алергия са необходими доста симптоми и изследвания/искам да ти кажа,че ако не спазваш режими и кърмиш на поискване/включително и през нощта/ ще си много по-спокойна майка и ще имаш по-спокойно бебе.....казвам ти го от опит-първият ми син се опитвах да вкарам в таблици и норми и усетих всички "екстри" на майчинството-колики,безсънни нощи,обривчета ,излишни нерви и т.н.....с втория правех нещата така както ги усещах-и имам едно много спокойно и усмихнато бебе-колики така и не се появиха...но това не значи,че в началото не е ревал-приеми,че и двамата сте все още объркани...пробвай всичко което са ти препоръчали-особенно гушкането -и ще видиш че след няколко дни вече няма да е така страшно положението....
И да не забравя-честито бебче и успех!!!

# 19
  • Мнения: 179
Изобщо не е рано за колики,ние ги имахме от третия ден до края на втория месец.А за алергиятя ми се струва ,че не може да е алергичен при положение ,че през деня си хапва добре.А и коликите се обаждат вечер.С малко повече гушкане ,люлеене и капки ,вероятрно сте си минат .Не се притеснявай ,защото ако ти си притеснена той усеща и може и затова да плачка повече.Успех и не се притеснявай,всичко сте се оправи! Hug

# 20
  • Мнения: 2 807
Noemy , първо - Честито ти/ви бебче!   bouquet

Предполагам, че това са колики.
И Ива и Мони бяха с колики от 7-я ден след раждането при все, че  избягвах газообразуващи храни...

Преосмисли менюто си, избягвай тези храни...

Да не би да е много облечено и да му е топло на детенцето? - тогава също са нервни и плачат.

А за педиатъра - защо не го смениш с друг? Някой, който подкрепя кърменето, късното захранване...
Алергия към кърмата  Shocked - за първи път чета за такова нещо...

Само радости покрай отглеждането на сина си ти пожелавам!  Hug

# 21
  • Мнения: X
Така както го описваш са си точно колики. Изобщо не е рано за тях, на моята Иглика и започнаха на 7-мия ден, т.е. два дни сле като се прибрахме у дома. Щом се гърчи и пръцка, после се успокоява за известно време, после пак се сгърчва и плаче - колики - 100 %.
Алергията към кърма е незнам на коя "умна " докторска глава измислица и мноого ме разсмива.
Кърмата е перфектната храна за бебето, именно тя предпазва от алергии и гарантира по-добър имунитет на детето стига да е кърмено достатъчно дълго.

Затова не спирай да кърмиш - стига да имаш желание де. Бебето ти не е гладно - щом изяжда 100 грама - значи много добре си яде. Дъщеря ми на тази възраст едва изсмукваше 50.

За коликите - лошото е че лекарство няма, може само да се опиташ да ги облекчиш и да чакаш да отминат. Засилват се вечер - както и сама си разбрала. При нас помагаше топло на коремчето - изглаждах една памучна пелена и я слагах на коремчето като я гушвах с гръб към мен така, че с ръка да притисна пелената и да се затопли. Много се успокояваше и заспиваше.

Желая ти здраво и хубаво бебе.

# 22
  • Мнения: 313
Може и да се повтарям, но държа да ти кажа, че такова нещо няма Naughty Детето може да развие алергия към продукт, с който майката прекалява в менюто си (например прясно мляко), но при едно нормално и рационално хранене такова нещо като алергия към кърмата няма. Освен това как може тази жена (твоето педи #2gunfire) да ти говори такива глупости без да са налици никакви белези за това (като обриви, повръщане, разтройство). Бебето най- често плаче, защото има нужда от близост, цокане. 9 месежа в корема без да чувства глад, винаги с компания Grinning. Изобщо не се притеснвай. Гледай си бебето, гушкайте се и му давай да суче при всеки признак.

# 23
 Първо искам да кажа, че няма алергия към кърма.Може да има алергия към белтъка на кравето мляко или непоносимост към лактозата.Това съвсем не е рядко срещано, нито пък е проблем ако се диагностицира и се вземат мерки.
 Мисля,че не може детето да има колики денонощно.Също така детето на 5 дни не пазбира дали е наакано .Понеже аз това го слушах доста време-че са колики.да ама детето пищеше и накрая и педиатърът ни каза, че това не е нормално.
 Картината на алергията е различна.При някои деца, както и при нас обриви няма.Ние имахме разстройство, непокойност при хранене и нерпекъснат рев.Моят съвет е ако това продължи да се консултираш с диетолог.Децата с тези проблеми са предразположени към бронхиолити и обикновено имат рефлукс. Аз преминах през много неща, вкл. и през болница където ни лекуваха от пневмония и естествено детето не се подобри докато най-накрая не тидохме на диетолог.От тогава детето е много спокойно.Ако имаш въпроси ще ти отговоря.хората които не са се сблъсквали с този проблем не знаят за какъв рев става въпрос.     petia.sabeva@abv.bg

# 24
  • Мнения: 5 178
Според мен не е алергия към кърмата, защото ако е алергия ще ти повръща както е при АБКМ...стомахчето ще търси най-ленсия начин да се отърве от алергена..

# 25
  • Мнения: 25
Здравейте на всички мами,
Обръщам се по-конкретно към beniqhted,относно хомеопатичните кристалчета/чувала съм,че от тях коликите наистина минават/-днес купихме колоцинтис 15, но аптекарката каза,че лекарят трябвало да предпише по колко, кога и как да се вземат, а нашият педиатър дори не е чувал за тях Sad.Ще  ви бъда много благодарна ако ми  кажете вие как ги давахте на вашите бебоци?
На всички пожелавам хубав и усмихнат ден Simple Smile!

# 26
  • Madrid
  • Мнения: 514
Не се притестявай! HugТова са си колики,за някои деца е рано,но пък моето дете се скъса да плаче още в родилното,постоянно.Естествено,че се притесних,защото в началото е така,но всъшност е нормално малките бебета да плачат повече,рядко се срещат спокойни новородени. WinkГушкай си го,люлей то в кошче,бебетата харесват да са полюлявани,защото се чувстват като в коремчето на мама.В родилното ме научиха да му правя масажче на коремчето,много помага,за да си изпръцка и го слагай но гърдата често,няма по-толямо щастие за едно новородено бебе от топлината на мама! Grinning
Ще отмине този период,първите два месеца е така! Wink

# 27
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Благодаря ви за отговорите, мили мами!   bouquet
Аз така и не разбрах какво се случи с юнака, май и той не разбра.
Цялата драма продължи 2 дни. После всичко свърши ненадейно, както и започна. Не съм си променяла хранителния режим, но така и така не съм прекалявала с млечните продукти. Газообразуващи също не съм яла - нито по време на тези 2 дни, нито след това.
Може би просто е трябвало да се адаптира в къщи... може би е преяждал... а може би не е успявал да се оригне добре.
В крайна сметка Пресиянчо се успокои, спи по цяла нощ, буди се като по часовник за кърменията и отново заспива - от 23:00 та до 11:00. Whistling
Сега да видим какво ще стане като дойдат истинските колики...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт