За отпечатъците

  • 1 689
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
Чета, кажи как се процедира с глината? От какъв магазин се взима (тази бебешката, за която пишат по-горе ли е?), купуваш си я мека и после се пече или как?Rolling Eyes
Цитат на: ts
като ви чета ми хрумна- аз ще си купя пластелин и като се затопли едва ли ще е нужен силен натиск , а и моя юнак вече доста силно бие с пипалцата си:)

Ами той пластелина май не се втвърдява за разлика от глината?

# 16
  • Мнения: 18 542
Аз купих от Офис 1 глина - тя е в едни пакетчета запечатана. Има я в два варианта - бяла и кафява.
Май е някаква италианска или испанска. Мека е. Намачках я хубаво за да омекне още повече, после я разтлах в една правоъгълна пластмасова капачка. Хвнахме Борис и мъжа ми натисна в едната част крачето така че да се отпечата, а в другата част ръчичката.
Получиха се ето тези отпечатъци:


# 17
Ей, супер са! Мерси за снимките Simple Smile Нищо чудно, че са послужили за вдъхновение, мисля и аз да изплагиатствам, с твое разрешение  Laughing
Ъ-ъ, само не разбрах втвърдява ли се тая глина? Щото ако си остава мекичка, не знам колко време ще изтраят отпечатъците и къде трябва да ги крия...

# 18
  • Мнения: 18 542
Втвърдява се да. За около седмица ги оставих във витрината в хола и бяха готови  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 6 243
Цитат на: babavihronrav
Спомняш ли си как се казват тези бои?

не, но на тях беше ясно обозначено, че са точно за рисуване с ръце - имаше надпис и картинки. Намират се на щанда с моливите и боичките. Довечера ще проверя, ако са още между живите, ще ти напиша как се казват.

А глината, за която пише Чета, се продава и в Метро. Оказа се около два пъти по-евтина, и като опипвам запечатания пакет - доста по-мека от тази, която купих от Офис1. Беше на стелажа за канцеларски материали, аз лично я видях случайно, докато търсих опаковачна хартия и си взех един пакет, защото баткото много я хареса за моделиране.

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Чета, аз ги виждам позитивни тези отпечатъци, не негативни? Как стана? Или греша?

# 21
  • Мнения: 246
Аз й ги очертах с химикалка на едно листче. Много лесно стака - малката докато спеше.
Дори съм я снимала за да я сравня с големината на баща й.
За уточнение  - ръката на тати отдолу, а на малката отгоре и стана страхотна снимка. Направо й се губи (образно казано).

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Аз с водни боички го направих, много добре стана.

# 23
  • Мнения: 18 542
Цитат на: boo
Чета, аз ги виждам позитивни тези отпечатъци, не негативни? Как стана? Или греша?

Зрителна измама  Laughing
Вдлъбнати са  Wink

# 24
Цитат на: mama Fani
Дори съм я снимала за да я сравня с големината на баща й.За уточнение  - ръката на тати отдолу, а на малката отгоре и стана страхотна снимка.

О,от тези снимки и ние имаме, даже ги правим периодично Laughing
А освен това в края на всеки месец я снимаме до един мечок-в началото той беше колкото нея, после тя го надмина, на последната засега снимка вече го държи седнала Laughing  (голям зор беше да я накараме да стои цели 3 секунди мирна:wink: ) Много е интересно, като се гледат последователно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт