В момента чета...86

  • 52 485
  • 757
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
В момента чета…86


Предишна тема:


Важно!

Желателно е когато споделяте впечатление от дадена книга да внимавате как го правите. Това предупреждение не цели въобще да ви откаже от споделяне или питания, напротив! Но често, все още под въздействието на емоцията от прочетена книга се прибързва в споделянето. Нека коментирането на ключови моменти, развръзка, убиец и въобще всичко, свързано със съдържанието, което би разкрило важна информация, да бъде поставяно в скрит текст! За целта, вмъкнете текста, който искате да скриете между скобите [спойлер][/спойлер], на латиница - spoiler. Уважавайте правото на непрочелите все още книгата да й се насладят максимално, когато решат!
Как да поставите картинка в мнение:
- когато желаете да покажете корица на книга, която четете, е необходимо да копирате, сложите адреса на картинката между отварящ и затварящ таг за изображение, т.е. между img и /img, поставени в скоби - [имг] [/имг]. За намаляване на изображението, ползвайте img height=250 или img height=300, след това адреса и накрая /img, съответно пак със скоби, ето и пример:
[имг хеигхт=250]http://....................jpg[/имг]

Приятно четене!

Последна редакция: пн, 14 авг 2023, 18:45 от Vesito

# 1
  • Мнения: 6 346
О, супер, благодаря! Gift Heart

Аз си продължавам с Крис Картър и съм много доволна от това попадение. Тази поредица ще ми стане любима. Отдавна не се беше случвало книга да ме "дърпа" да я чета по такъв начин. Вярно, че самите убийства, които се описват, са гадни де, но иначе е много интересно, а ми допада и атмосферата, и фактът, че действието се развива в Лос Анджелис.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 198
Благодаря много за новата тема Heart
Чета "Изхвърлени в Америка" - Джанин Къминс, обаче я чета на английски език и така е "American dirt“. На 20% съм и ми е  страннен превода.

# 3
  • Мнения: 36 486
Благодаря за новата тема Simple Smile
Сега чета Голяма книга за Китай и биографията на Туве Янсон.

# 4
  • София
  • Мнения: 22 948
Благодаря!
Утре се надявам да приключа с Евангиелие на отровното дърво.

# 5
  • Мнения: 1 531
Благодаря за новата тема! Flowers Hibiscus Започнах:

Засега не съм особено очарована. Пренастройвам се след "Всички погубени места". Научих обаче интересни неща за опрашването, брането, сушенето на ванилията, които не знаех. А и тези книги ме подтикват да правя експерименти в кухнята. И така вместо овесени ядки с плодове (малини) направих овесени бонбони с какао, мед, ванилия и малини. Доста приятни се получиха.

# 6
  • Мнения: 1 466
Привет! Благодаря за темата.
Аз си продължавам с Луиз Пени и инспектор Гамаш. На мен не ми е кухо четиво, точно обратното - в забързоното, пълно с пътувания и ангажименти лято, поредицата ми идва чудесна. На четвъртата книга съм. Simple Smile
Междувременно прочетох и "Нормални хора" - Сали Руни, която изобщо не беше моята. Двамата главни герои хич не ми станаха симпатични, а писането на авторката чувствах неприятно дистанцирано - 2,5*/5.

# 7
  • Мнения: 745
Истории от ръчния багаж- Георги Милков

И да вметна, че ми прави много добро впечатление, като поразгледах темите, че няма въпроси "какво мислите за тази книга". Считам този въпрос за изключително ненужен, защото всеки е индивидуална личност. 100 души ще харесат една книга, а вие не, както и обратното, 100 души няма да харесат една книга, а вие да. Всеки има различен вкус, възприятие за нещата, емоции, съзнание и подсъзнание. Simple Smile

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
О, супер, благодаря! Gift Heart

Аз си продължавам с Крис Картър и съм много доволна от това попадение. Тази поредица ще ми стане любима. Отдавна не се беше случвало книга да ме "дърпа" да я чета по такъв начин. Вярно, че самите убийства, които се описват, са гадни де, но иначе е много интересно, а ми допада и атмосферата, и фактът, че действието се развива в Лос Анджелис.

Нали, нали?! Уелкъм ту дъ клъб Simple Smile

Мерси за темата.
Както и се предполага, всееее ощееее влача Вода за цветята.

# 9
  • Мнения: 315
Здравейте,
приемате ли един книжен плъх при вас? Аз тъкмо приключих "Алексис Зорбас". Хареса ми, открих си няколко мъдрости вътре, които да си имам предвид в живота.

# 10
  • Мнения: 3 771
"Вода за цветята" за мен е съвременен шедьовър. Аз я прочетох на един дъх.
Приключих "Богатство" и започнах "Paper Wife" от Лайла Ибрахим. Историята се развива в Китай и Щатите около 1920 г. Много интересно е поднесена, не мога да спя направо от зор да чета.

# 11
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Благодаря за темата!  Simple Smile

Продължавам се с "Малки жестокости" аз. Бавно чета.

# 12
  • Мнения: 10 689
Благодаря и аз за темата Hug
Чета "Симон" , а започнах и "Наследство" (Мигел Бонфоа)...
Нещо не ме свърта литературно.

# 13
  • Мнения: 3 043
Ой, ой, ой! "Мъча" (ама наистина аз - нея, не тя - мене) "Емоционалната интелигентност (тухличка е, около 100 стр съм минала, интригуваща, но, хора, не знам какво ми е станало - искам, но не мога да захвана художествено, а нехудожественото го влача като костенурка... Явно наистина душата ми е преуморена (имам малчуганка и тийн, "яко" ми е Wink))), както бях чела тези дни в някой от популярните "женски" сайтове (във фейсбук)). Исках да захвана "Смола" на морето, ама не би... Ей така я разходих из куфара само... Sad Много ми е кофти, надявам се да "ми мине"...

# 14
  • Мнения: 394
Благодаря за новата тема, 🥰
Остават ми около 35% от "Правек и други времена" - след 1/3 от книгата историите ми станаха много по-интересни, много по-тежки, даже жестоки някои от тях... Много ми стана жал за Рута и всички издевателства над жените по време на войните.... Засега книгата върви към висока оценка ☺️

Общи условия

Активация на акаунт