Осмокласници - 2023/2024 - Тема 1

  • 59 842
  • 816
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 556
Момичета, коя христоматия по литература да взема? Моята уж чете книгите, но ги взима от библиотеката и ще и трябват откъсите, които ще изучават.
За раница мисля да й купя на Kanken тази година, гледах че имат магазин в мола на Цариградско, ама са сериозна цифра…
Така или иначе ще ни трябва нова раница, та мисля да се разходим някой ден да видим дали ще си хареса нещо.
Голям мързел я е ударил като цяло, цял ден гледа тв или рови в телефона /докато не си изхаби 3те часа, които съм й пуснала/.
Не е решила нито една задача, а и няма да се сети освен ако не й кажа. Бях я записала на един кратък курс по програмиране, колкото да добие някаква представа, защото нямаше идея какво аджеба е това 😂 Като цяло каза, че ще се справи, което ме обнадеждава, защото знам, че е трудно това Ц++
Ще я пратя и една седмица на село, дано се убеди да поизлезе малко на въздух… Лошото е, че там няма деца и сигурно пак ще виси цял ден на телефона…

# 16
  • София
  • Мнения: 3 565
Наборът хич не мисля да го питам за четене... Радвам се, че поне малко започна да излиза навън, защото се върнаха приятелчетата му от старото училище.
Семейното ни море предстои в началото на септември.
Засега ще си кара със старата раница.

# 17
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Успех на решилите да учстват в 5 класиране и приятна ваканция на всички останали!

# 18
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 842
Изобщо не повдигам темата за четене на задължителната литература. Що да си разваляме ваканцията и да си създаваме излишно напрежение  Simple Smile

Вчера купихме бели ризи от мола. По отношение на униформите МГ Варна улеснява много, защото на ризите им няма лого или цвят и съответно могат да се купят от всякъде. В един момент имаше изискване панталоните да бъдат в тъмната гама и леко бяха подгонили светлите цветове и долниците тип анцуг.

# 19
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 995
Дамасцена, виж тази на Просвета дали те устройва.
В линка от Читанка, който съм сложила в първия пост, има откъсите, които се изучават.

# 20
  • Мнения: 462
Задължителната литература каза, че ще я чете, като почнат да я изучават.

За сметка на нея, прочете Мъртвата зона на Кинг, Аз още броя дните на Бърдаров и в момента е подхванала Повелителят на мухите.

Почна да ходи редовно на фитнес, за да си подобри кондицията за волейбола.

За входящите нива вероятно ще се сети септември. В момента просто се кефи ня това, че няма нищо за учене вече два месеца.

# 21
  • Мнения: 914
, Аз още броя дните на Бърдаров и в момента е подхванала Повелителят на мухите.
Как се прие Аз още броя дните? Мен лично много ме разтърси, изчетох я за ден. Дъщеря ми обаче е много чувствителна и не знам дали да ѝ я предложа, защото всичко изживява, сънува го. Иначе е чела Дивергенти и подобни тийнейджърски, където убиват главните герои, но все пак са фантастика, ясно е, че е измислица, а тук всичко е реално и толкова близо все още до нас.

# 22
  • София
  • Мнения: 543
...
Раница няма да купуваме, търсим сак, в който да влизат учебници, ръкавици и наколенки за бокс, комплект резервни дрехи и джапанки, защото така щял да ходи на училище, а от там на тренировка, аз съм в потрес!
Моля Ви, говорете с него и вземете раница! Гръбначните изкривявания са изключително често явление. Големият ми син е с изкривен гръб, защото като ученик си носеше раницата само на едното рамо. Много жени имат изкривявания, защото като момичета са правили същото. Налага ми се да виждам често гърбове и веднага мога да позная на кое рамо се носи чантата. Само по изкривяването.
Удобно е да метнеш багажа на рамо и да бягаш от училище на тренировки или обратното, но този багаж целодневно само на едно рамо...

# 23
  • Мнения: 2 803
Само за протокола: Имам превод на първата част от помощта за осмокласници. Money With Wings  /Подадох миналия месец с бележка от училището./

# 24
  • Мнения: 749
Здравейте.

Последна редакция: вт, 15 авг 2023, 22:12 от Krasivost

# 25
  • София
  • Мнения: 2 143
За задължителна литература не ще и да чуе, явно ще кара с христоматията като започне учебната година. Чете "Тримата мускетари".

Раница не иска нова, харесва си старата, с която е от първи клас и не е мръднала Flushed. Добре, че тогава си я избра такава тийнейджърска. Като го гледам, може да завърши училище с нея Satisfied

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 268
Само за протокола: Имам превод на първата част от помощта за осмокласници. Money With Wings  /Подадох миналия месец с бележка от училището./
Аз подадох миналата седмица, казаха, че около 15 септември ще ми я преведат. Така че явно ритъмът е този.

Раница си взе за началото на 7 клас, голяма, камуфлажна, Найк, тип туристическа, мен ако пита някой...но в 7 клас яко си се пълнеше и тежеше... Пак нея ше си ползва. Надявам се да е по-лека.
За четенето.... трудна работа. "Искам да си чилвам", ми се казва. Почна "Дон кихот", но не върви. Май за първо лято няма голяма лятна домашна по математика... трябва да й спомена за някакви входни нива от уча.се да погледне поне....
Униформите в МГ-Пловдив са ужасно трудни за приготвяне явно. Имам предвид ризата, за която ни взеха размер на 14.07. Казаха да се обадя в края на юли. Не била готова, да се обадя на 10 август. А на 10.08. - щяла да бъде готова в началото на септември!!!! Накупих обаче емблемки и няколко едноцветни тениски тип лакоста от H&M, както и две тениски тип лакоста от униформата на училището. Трябва ми вратовръзка и мисля засега с това да се спра.
Учебници ни казаха при записването - нищо, че има такива публикувани в сайта, изчакайте учебната година и не купувайте. Time to chill!
Жабче, благодаря за новата тема!

# 27
  • Б
  • Мнения: 571
За четенето купих христоматия. Древногръцката литература, библия ги мина. Кара го предимно ваканционно.Задачите  и формулите ги помни и не се е упражнявал. А тетрадки от къде купувате, има ли някой сайт сега да са на промоция тези неща.

# 28
  • Мнения: 462
, Аз още броя дните на Бърдаров и в момента е подхванала Повелителят на мухите.
Как се прие Аз още броя дните? Мен лично много ме разтърси, изчетох я за ден. Дъщеря ми обаче е много чувствителна и не знам дали да ѝ я предложа, защото всичко изживява, сънува го. Иначе е чела Дивергенти и подобни тийнейджърски, където убиват главните герои, но все пак са фантастика, ясно е, че е измислица, а тук всичко е реално и толкова близо все още до нас.

Хареса й, прочете я да 1-2 дни. Не се е разстроила.

В момента опитвам да я убедя след Повелителя да започне 12 стола ама да видим. Трудно е, хем ни кара да й препоръчаме книги, хем масово ги отказва след проучване в Интернет.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 173
"Аз още броя дните"  - да я чете дете, явно е с желязна психика.  Аз още помня как бърсах сълзите на плажа като я четох. Хората се веселят, аз подсмърчам и бърша сълзи. Моето не е прочело нито един ред от задължителната, кара го айляк.

Общи условия

Активация на акаунт