Коремът вече си личи, ДЕКЕМВРИйче в него спи. - ТЕМА 10 (2023)

  • 33 025
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 718
Аз категорично не бих си сложила. Не съм си слагала изобщо и за Ковид. Изкарах го два пъти - миналата година британския вариант, в Лондон, леко, за 5-6 дни. Пих само парацетамоли и вариант на хюмекс грип (нърс Дей енд найт). Тази година пак го изкарах, в началото на бременността, още по-леко. Пих само биозин мама и авирон Рапид. Е, имах едно неприятно странично явление - хрема, продължила 3 седмици. Но то се случва и от хормони в начална бременност. Приятели и познати с ваксини го караха по 2-3 седмици с кашлица.
Всеки сам си преценява, но ваксина, над която са работили за по-малко от година, не ми я хвалете. Друго е БЦЖ-то, което си е изпитана и ефикасна ваксина.
Като сме на темата, ще се подпиша категорично против в болницата (прави се предварителна декларация за това) още с раждането да ми блъскат детето с 6-валентни ваксини и ваксини против жълтеница. Всяко нещо с времето си.

# 676
  • Мнения: 604
Аз за ковид не се ваксинирах, ММ се ваксинира и го карахме еднакво гадно миналата година, таа..файда от тези ваксини за Грип/Ковид Grinning
За бебешките ваксини, аз нямам против (особено тези задължителните) и ще си следваме календара както си му е реда.

# 677
  • София
  • Мнения: 1 718
Аз не казвам, че изобщо няма да му слагам на бебо, но не по-рано от 3м +. И ако не пътувам до 6 месеца, оттам нататък.
От 5-тия месец пия био таблетки спирулина и хлорела, което спомага за естествен имунитет на майката и бебето.
А и си реших проблема със запека.

# 678
  • София, България
  • Мнения: 3 620
В болницата мисля, че се поставя само БЦЖ и хепатит Б. Те са задължителните ваксини от имунизационния календар.
Не бих сложила на себе си ваксина докато съм бременна. Имам такава за Ковид и не знам дали ми е помогнала, изкарах си го два пъти, от които първия много продължително боледуване и с антибиотик. Но без сериозни усложнения.
На детето ще слагам всичките задължителни (дано всичко е наред), вкл. Ротавирусната, а също ще помисля и за варицела когато навърши годинка. Simple Smile

Доколкото знам до ваксините за грип е много трудно да се вреди човек. Трябва да питате, че може да няма Grinning Бабите и дядовците ги изкупуват като топъл хляб.

# 679
  • Мнения: 377
Valerita, май навсякъде е различна практиката.
Що се отнася до ваксините, моят гинеколог ми беше дал един въпросник още в началото на бременността, който включваше и ваксините. Аз досега не съм си слагала противогрипна ваксина, миналата година се бях навила, защото покрай децата в детската градина, боледувах често, но се разболях и изпуснах срока 🙄 Сега не смея да слагам ваксина, която не съм тествала преди това. Освен това съм си вкъщи, а ММ има добър имунитет и рядко го хваща дори хрема. Аз смятам и да поогранича така или иначе социалните контакти през студените месеци. Слагала съм ваксина за Корона два пъти и на мен тогава ми повлия зле на цикъла - първо не ми дойде два месеца, а после не можеше да спре със седмици и се наложи интервенция. Има и доста проучвания, които показват, че тази ваксина се отразява на цикъла на жената. Та в този ред на мисли, не зная как би ми подействала отново, а и си мисля, че пандемията няма да се върне с предишната сила. Освен това изкарах Корона въпреки ваксината. 🙄 Но пък най-добре е консултация с АГ.
Фъстъче, тук има противогрипни в поликлиниката колкото искаш. И им правят много голяма реклама. Безплатни са също 🙂

# 680
  • София
  • Мнения: 11 779
Фъстъче за това приятел в аптека е най-добре да имаш, вече са в продажба та се надявам да се доредя и аз ако ми кажат ок и двамата лекари.

Аз имам всички, включително и бустери, не съм имала никакви странични, вчера си говорих с приятелка, тя тази година роди и си сложи също противогрипна и бустери, само с болка в ръката е минала. Аз съм слагала и преди противогрипна.

# 681
  • Мнения: 132
Аз не бих рискувала да си инжектирам каквото и да е било, дори и да ми кажат, че е безвредно.. Никога не съм го и правила де, пък камо ли в този период.. Според мен е по-добре, човек сам да се пребори с каквото и да е и сам да си изгради защитни клетки.. В момента има много вируси. Мои близки са болни с кашлица и хрема.Казват, че много бързо се разпространява.. За щастие без температура. Решила съм да си стоя в нас и да си огранича контактите. И без това съм страхотна паника! 😐

# 682
  • София
  • Мнения: 1 718
https://www.facebook.com/events/1180387906251987/?acontext=%7B
Споделям линк за он-лайн събитие свързано с дискутираните теми Simple Smile

# 683
  • София
  • Мнения: 11 779
Аз не бих рискувала да си инжектирам каквото и да е било, дори и да ми кажат, че е безвредно.. Никога не съм го и правила де, пък камо ли в този период.. Според мен е по-добре, човек сам да се пребори с каквото и да е и сам да си изгради защитни клетки.. В момента има много вируси. Мои близки са болни с кашлица и хрема.Казват, че много бързо се разпространява.. За щастие без температура. Решила съм да си стоя в нас и да си огранича контактите. И без това съм страхотна паника! 😐

Аз обясних назад, мен целта ми е защитено новородено, все пак имам батко на 8г който не мога да спря от училище, а всяка година по Коледа ни мъкне я грип А, я грип Б, на новородено под месец и Панадол не може да се даде... та мен там ми е притеснението. Но не налагам мнението на никого, това е чувствителна тема по форуми и групи, само си излагам моите факти. Може и заради сега усложненията да не ми разрешат ваксина, не знам.

# 684
  • Мнения: 231
Аз също съм против да си бия каквато и да е ваксина на този етап . Някоя от вас да е раждала в Пулс в Благоевград?

# 685
  • Мнения: 6 051
Аз никога не съм си слагала ваксина против грип и сега няма да го направя. По принцип съм с добър имунитет, сега вероятно не е така, но съм решила да огранича контактите от октомври.
Ковид ваксина също не съм слагала. Изкарах го веднъж без да стигам до антибиотик.
Общо взето ми стигат антибиотиците, които пия един след друг заради бактерията. От днес съм на нов антибиотик, Панцеф. Едва ли и той ще помогне, но да видим. Blush

# 686
  • Мнения: 231
С каква бактерия си , Боби  , че не се сещам ?

# 687
  • Мнения: 6 051
Клебсиела пневмония в урината. За щастие микробиологиите досега бяха чисти. Вчера ходих на уролог и ми изписа нов антибиотик. Ужасна е, с нищо не можем да я унищожим. Аугментин, Зинат, Ампицилин венозно и все същото, пак си е там.

# 688
  • Мнения: 231
Уролога за какво точно те прегледа ? Питам , защото нали и аз бях с бактерия  , но не съм минала уролог …
Мойта бактерия изчезна с венозен антибиотик - Меронем , може да питаш за него.

# 689
  • Мнения: 92
И аз не бих си сложила ваксина. Изкарах Ковид още през 2021, после 2022 началото и края на годината. Не бих казала, че с моя пилешки имунитет щеше да е по-различно с ваксина. Моя позната си сложи всичките дози и го изкара доста по-зле. Всичко си е до имунитет и организъм, но съм сигурност на този етап не бих.
Днес бях за първи път при лекарката, при която искам да родя. Говорихме, че искам секцио и дано да задържа. Шийката е 29см, моето болно място. Grinning Не я притесни, но каза повече почивка. Правихме и доплер, и всички екстри, и ако всичко е наред започваме с тоновете чак 34г.с.

Общи условия

Активация на акаунт