Коремът вече си личи, ДЕКЕМВРИйче в него спи. - ТЕМА 10 (2023)

  • 33 135
  • 740
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 718
Боби, мн сладка госпожица 😻
Девилче, TSH ти е под долна граница, но интересно, че FT4 не ти е високо в тоя случай. Може да е преходно явление. Иначе при тиреотоксикоза имаш сърцебиене, ужасно потене и изнервеност.
Креатининът ти е нисък, и моят също. Моята AГ коментира, че при бременни е нормално.

# 76
  • Мнения: 1 845
Боби,страхотна ти е принцеската❤все така да расте здрава и сладка!
Лейди Роуз, благодаря ти за коментара🙏🏼
Да,тсх ми беше 0.02 преди 1 м. и Яначкова(ендото в Щерев) каза,че за близнаци е нормално и ще се коригира след 16 гс. Тогава пък тсх беше по стедата на референтните. Вече много се съмнявам в тези резултати на рамус-хем знам,че все грешки правят пак там пуснах,т.к.сутрин рано са само те близо до вкъщи.
Имам ужасно сърцебиене и от 3 седмици когато си легна си чувам пулса в лявото ухо-ужасно изнервящо е. Записах час за е до,но е чак за 31.08.
И за коагулацията ще ида пак при проф.Паскалева да видим дали ще започвам НМХ 🤷♀

# 77
  • Мнения: 311
Здравейте, момичета! Гледам, че дискутирате резултати от уреяплазма....при какви симптоми и съмнения се изследва уреяплазма? Защото на мен не ми е изследвано никога

Има много яки бебешки неща ... изобщо не бях разглеждала, ама сега заради вас....биберони, комплекти за изписване, шапки, бандани, одеала ...ще се побъркам и то в комбинация с яките намаления дето имааа
По този повод да питам и въпросния бебе порт за какво се ползва? Т.е. това не е ли одеало? 🤭

И нещо друго, за което може би е рано да дискутираме ....но вероятно живо вълнува всички майки първескини 😁😬
Възстановяването след нормално раждане...иска ми се да съм направила всичко възможно преди раждането, по време на раждането също, за да може то да протече по  най-добрия начин и за двете ни....и естествено след за да се възстановя по-бързо ...страхувам се да раждам секцио, дано не се наложи!
Та чета за йога и разходки, масажи, топки, пози за раждане, дишане, рязане, шиене....и просто се чудя дали изобщо като влезеш в болница нещата протичат по този начин

Последна редакция: сб, 19 авг 2023, 18:04 от Tsvetkova17

# 78
  • Мнения: 33
Tsvetkova17, аз го изследвах просто така - защото все съм на тръни и гледам да изследвам всичко, за което се сетя. Не се насочих конкретно към това, а пуснах пакет Фемофлор в Геника, който покрива доста неща.

За съжаление, в повечето случаи е безсимптомно прекомерното разрастване на тези бактерии. Днес говорих с лекаря си и той потвърди това, след като изтъкнах, че аз нямам никакви симптоми, абсолютно никакъв дискомфорт. Всичко друго ми е ок в изследванията, но от два дни само уреаплазмата мисля 🥲.

Като подготовка за раждането и възстановяването след това аз засега правя разходки, упражнения на Кегел (но не много редовно, защото забравям, а е време да зачестят тези тренировки 🙂) и нормално хранене - от всичко по малко, без преяждане.

# 79
  • Мнения: 60
Здравейте!
Не съм писала до сега, но чета редовно всичко! ☺️ Термин 05.12.2023г., момченце, втора бременност.
Искам да попитам дали според вас има смисъл да чакам черен петък за количка, т.к. си харесах от Айко намалена с 20%? Сега се чудя дали на черния петък ще има по-изгодни намаления или разликата би била малка? 🤔
Стискам палци на всички да минава леко бременността и всичко да е наред! 🥰

# 80
  • Мнения: 429
Само аз ли се вълнувам да купя дрешки в розово? 🤣 Може би защото най-накрая имам госпожица след две момчета хаха. Не смятам всичко да е розово де, ама комплектчето за изписване вероятно ще е баш такова, даже съм си набелязала вече, септември сигурно ще го купя.
Tsvetkova17, бих препоръчала да си правите масаж на перинеума със специално масло за перинеум след 36 седмица. Не знам дали заради това, но го правех и с двете бременности, и въпреки 4-килограмовите бебета, не съм имала никакво разкъсване на перинеума и с двамата. С първия имах малко на шийката и там имах шевове, но реално те не болят, защото няма нервни окончания. А с втория нямах абсолютно никакви разкъсвания и шевове, все едно не бях раждала. Та определено го препоръчвам, може да опитате.
Ии последно, Ra_dost, аз не бих чакала черен петък, не пускат по-големи намаления от 20% или поне много рядко. Ако видите нещо на промоция, действайте да го взимате 😊

Последна редакция: нд, 20 авг 2023, 10:08 от Жирафчето

# 81
  • София
  • Мнения: 11 780
Жирафче, може ли линк към маслото?

# 82
  • Мнения: 496
И аз се вълнувам за розовите дрешки след един мъж 😀 не съм започнала още с пазаруването, да няма всичко да е розово ,но все пак ми е мерак.
Жирафче, аз ще чакам да кажеш упражнения за обръщане на бебето , че за сега нашата беба е седалищно 😊

# 83
  • Мнения: 429
Мацето, заповядай, това ползвах:
https://www.weleda.bg/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82 … ineum-massage-oil
Продава се на много места, и по аптеките го има даже. На Weleda. Само че наистина се ползва чак в 9-тия месец, защото преди това има шансове да предизвика контракции, а не искаме да раждаме преждевременно все пак Simple Smile
Жирафче, може ли линк към маслото?
Maria, говорих с моята акушерка, понеже и моята беба беше седалищна. Тя ми каза, че преди 34 г.с. не можем да говорим за седалищно предлежание, защото бебетата се въртят много активно дотогава. За сравнение, в 24 г.с. около 50% от бебетата са седалищни, в 34 г.с. са 5% 😊 Така че не го мисли засега, има време.

# 84
  • София
  • Мнения: 11 780
Много благодаря 🤗

# 85
  • София, България
  • Мнения: 3 623
Здравейте!
Не съм писала до сега, но чета редовно всичко! ☺ Термин 05.12.2023г., момченце, втора бременност.
Искам да попитам дали според вас има смисъл да чакам черен петък за количка, т.к. си харесах от Айко намалена с 20%? Сега се чудя дали на черния петък ще има по-изгодни намаления или разликата би била малка? 🤔
Стискам палци на всички да минава леко бременността и всичко да е наред! 🥰

И аз мисля, че 20 % си е добра оферта. На черен петък надали ще има повече от 20-30%, то не е вече като едно време по 50% на всичко Grinning

# 86
  • София
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета Simple Smile

И аз мисля, че преди 35-36седмица е рано да се говори за седалищно предлежание. Бебетата са мънички още и си вдигат купона в коремчетата, в каквато поза им е кеф Simple Smile

Утре ще си пускам аз ежемесечните TSH и FT4, покрай тях ще пусна и кръв и урина, които ми назначиха от ЖК. Аз пускам само в Бодилаб или ПроЛабор. Не бих препоръчала на никого да се доверява на Рамус.

Ох, мен вече ме сърбят ръцете също за купуване на неща Simple Smile Второ детенце ми е, но първото е на 11год, та беше доста отдавна всичко и сега ми е като ново.
Даже мисля и на някакви курсове/събитие за родители да отида. Знаете ли нещо интересно и полезно в София?

От време на време като вървя и абсолютно изведнъж започва да ми тежи супер много долу ниско, все едно камъни нося. Едно такова тъпо и болезнено усещане...като почина малко и се оправям. Пък хем не е от много вървене, понякога се получава и след 200-300м. изминати само. При вас има ли го това?

# 87
  • Мнения: 6 051
Бебетата са мънички още и си вдигат купона в коремчетата, в каквато поза им е кеф Simple Smile
Като прочетох това изречение и веднага се сетих за това. Grinning

# 88
  • София
  • Мнения: 1 718
И аз имам едни тъпи болки долу ниско в седалищната кост, като леко схванато ми е  там на моменти. И като седя по- дълго или ходя или лежа в една поза се получава това. Като сменя позицията на тялото, положението се подобрява малко. Питам се дали е от по-голямата тежест на плода, която оказва ниско долу?

# 89
  • Мнения: 311
Жирафче благодаря за коментара ...гледах клипове за въпросния масаж, ще се пробва ...важно уточнение направи ти, че може да се прави от 36 г.с.!!! Това не го знаех, а е важно!...сетила съм се за теб и за хилядите въпроси, които имам за кърменето,  но вероятно, когато ситуацията настъпи при мен, ти вероятно ще си заета 🤭😁 та можеш ли да ме насочиш към полезни статия или клипове, които мога ползвам от сега още?

Радост купувай количката...! 😁🌈

Иначе и аз харесвам розовото, но съм убедена, че ще получа десетки розови и лилави неща от приятели и роднини ...и ми се иска нещо хем момичешко, хем да не е розово 🌈

На феталната морфология в 22 г.с. беба беше с краката надолу и с гръб дори ..съсипа лекарката ...както казват останалите има време да се завъртат още доста пъти. Скоро гледах един млад лекар, които практикува "нещо си", за да обърне бебето през корема преди раждането....но не знам как се наричаше техниката и кога се прави ... предполагам, че началото на деветия месец...

И мен ме боли момичета, уж са сухожилия....но ми е много гадно, че ми намаляха драстично разходките, които бяха единствената ми "спортна дейност" 🥲
Купих си колан, не съм го носила още и намерих няколко клипчета с упражнения, които се водят за болка в тазовия пояс, правя ги няколко дни, но вероятно трябва време да се усети ефект...
А тези, които ви боли пиете ли нош па?

Общи условия

Активация на акаунт