Февруарчета 2024 - Тема 4

  • 23 708
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 475
За вдигането на тежко при мен няма как, дъщеря ми е 12 кг. Само с таткото си я гледаме и от време на време се налага 🤷♀Въпреки че тя много обича на ходи и ходим заедно по доста ☺

# 16
  • Мнения: 481
Майчинството учи на едно много хубаво качество-поставяне на граници и заявяване и отстояване на позиция-които не сте се научили до сега ще се научите след като се роди детето.Хем ще трябва да поставяте граници на майки и свекърви,които ще ви се месят и ще ви дават акъл,хем и детето като порасне малко и проговори ще ви тества границите постоянно и ще трябва да сте железни ако не искате да ви се качат на главата и да сте разстроени постоянно Simple Smile

# 17
  • Мнения: 332
Аз се включвам да попитам има ли някоя мама която е била на Неофолик мета по 2 таблетки? Защото преди бременността пиех по 1 таблетка, от положителния тест ми ги направиха по 2 таблетки дневно, а от вчера (15 г.с ) ги свалям пак по 1 таблетка + едни витамини Elevit в които също има. Вие по колко сте пили и продължавате ли с приема й?

# 18
  • Мнения: 3 640
Аз винаги съм пила по 1 таблетка. Отделно пия Б12 и Д3. Установих, че така е по-добре от комбинирани витамини.

# 19
  • Мнения: 133
Аз се включвам да попитам има ли някоя мама която е била на Неофолик мета по 2 таблетки? Защото преди бременността пиех по 1 таблетка, от положителния тест ми ги направиха по 2 таблетки дневно, а от вчера (15 г.с ) ги свалям пак по 1 таблетка + едни витамини Elevit в които също има. Вие по колко сте пили и продължавате ли с приема й?
Аз пия по 2 и така до раждането май. Преди да забременея пиех по 3. Но аз имах голям дефицит и резултатите ми от тромбофилията показват ниско усвояване на б12 и фолиева киселина. Вчера я изследвах и беше на средата като стойност.

# 20
  • Мнения: 332
На мен не са ми изследвали колко е фолиевата киселина, имам изследвани тромбофилии, но се зачудих днес след една статия дали това не е доста като доза, дали не се предозира , въпреки че то вече мина, аз до сега я пих по 2 бр но все пак...иначе и Б12 ми изписаха вчера че то е паднало доста 214. Спрея нa better you по 4 впръсквания, само не разбрах преди ли след хранене ли, кога се взема.

# 21
  • Мнения: 1 002
Вчера на детската площадка една майка, с която се знаем по физиономия само, дойде и почна да ме пипа по корема и да ме гледа многозначително.

Що за нахална жена? Мен, ако някой тръгне да ме пипа по корема, сигурно ще отнесе някой шамар...

# 22
  • Мнения: 535
Вчера на детската площадка една майка, с която се знаем по физиономия само, дойде и почна да ме пипа по корема и да ме гледа многозначително.

Що за нахална жена? Мен, ако някой тръгне да ме пипа по корема, сигурно ще отнесе някой шамар...
Аз честно казано се стъписах! Не очаквах такова... за мен си е нахалство.
И с първата бременност разни непознати се редяха да ми пипат корема и то по време на Ковид пандемията?!

# 23
  • Мнения: 226
Когато почне голямото гадене и позиви, само тогава ми се получава и висок пулс. Дали е нормално това. Пулса е доста висок според апарата 160, но може да има отклонение някаква единици. Държи ме около 2-3 часа дори като вече е минало гаденето и след това изведнъж рязко за секунди си се нормализира.

# 24
  • Мнения: X
това е свързано с притеснението ти и с ситуацията която се случва с твоето тяло.

# 25
  • Мнения: 226
Значи този пулс не вреди на бебето и няма от какво да се притеснявам. В 9г.с. съм.

# 26
  • Мнения: 481
Аз пиех по 1т фолиева,после като ми откриха мутацията ми казаха да пия по 2,обаче я изследвах и беше на горна граница и пак започнах да пия по 1.Сега в края на месеца пак ще правя изследвания и ще видя как е.Иначе пия отделно и вит.Д и Б12.

# 27
  • Мнения: X
Ако това е само при стрес то не . Помисли си сама над ситуацията дали е са о стрес или още нещо
Значи този пулс не вреди на бебето и няма от какво да се притеснявам. В 9г.с. съм.

# 28
  • Мнения: 226
За сега ми се е случвало 2пъти и 2та пъти при силно гадене и постоянни позиви. След като спрат 2 часа по късно и пулса спада. Не изключвам факта че може да е от стрес наистина. До сега сърдечен проблем не са ми откривали.
Ако това е само при стрес то не . Помисли си сама над ситуацията дали е са о стрес или още нещо
Значи този пулс не вреди на бебето и няма от какво да се притеснявам. В 9г.с. съм.

# 29
  • София
  • Мнения: 8 564
Скрит текст:
Вчера на детската площадка една майка, с която се знаем по физиономия само, дойде и почна да ме пипа по корема и да ме гледа многозначително.
Що за нахална жена? Мен, ако някой тръгне да ме пипа по корема, сигурно ще отнесе някой шамар...
Ама точно! За шамар не знам, но словесно щях да я накарам да се чувства зле за дълго (бива ме в думите, когато пожелая).
Никаква толерантност не трябва да има към намесата в личното пространство! Това, че ни личи, не значи, че сме длъжни да бъбрим с всеки за личните си преживявания и да обясняваме на кой кога и защо сме казали или не сме. Камо ли някой да има право да ходи да съобщава на близките ни вместо нас!

Фолиева пия по 1 на ден (мета), но съм изследвала и знам, че нямам проблем с усвояването.
Май ще взема да настоявам утре при доки да пуснем и БХС, че да видим плацентарния хормон дали е окей - тъкмо четох една тъжна история с непуснат БХС след пренатаелн и май не искам да го пропускам (ще си подготвя мозъчето за кофти предксазания, ама важното е да видим хормоните, все пак).

Общи условия

Активация на акаунт